Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tehetek valamit ha kényszeríte...

Tehetek valamit ha kényszeríteni akar?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és idén töltöm be a 19-et. Még iskolába járok. Apukámmal élek, elmondtam neki hogy terhes vagyok. Eszébe sem jutott hogy meg akarom tartani, az első kérdése az volt hogy hány hetes vagyok és hogy meddig lehet elvetetni. Mondtam neki, hogy nem szeretném megölni az első babámat és hogy tudja milyen érzékeny vagyok, sosem tudnám túl tenni magam rajta. Azt mondta felejtsem el hogy szülök, mert idén érettségizek és nem fogom elrontani az életem. Próbáltam meggyőzni, de azt mondta ha megtartom kidob itthonról és többet ne keressem, meg hogy ne hozzak rá ekkora szégyent. Ha valóban kidobna nem tudnék kihez költözni, semmi lehetőségem nincs. A baba apja sem akarja a gyereket, nem érzi magát elég felelősségteljesmek hozzá, és velem egyidős. Szerintetek van bármi megoldás ebben a helyzetben, hogy megtarthassam a babát?
2018. márc. 6. 20:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
rokonokhoz költözhetsz, vagy végső esetben anyaotthonba.
2018. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

GYED-hez kéne, de GYES-t alanyi jogon kap. Mind a 25.650 forintot...

Ehhez jönne még a 13.700.- családi pótlék és ennyi. Plusz még a gyerektartás, de az valószínűleg maximum 30 ezer lesz.


Ebből fizessen a Kérdező albérletet, számlákat, ruházkodást, pelenkát, babaruhákat, vitaminokat, gyógyszereket...

2018. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
70%
Kizártnak tartom, hogy így bevállalnám a gyereket. Manapság mennyire menő már a semmire gyereketvállalni, segélyért könyörögni, ruhaosztáson sorban állni,hogy legyen mit adni szerencsétlen gyerekre. Ahelyett, hogy tanulnál, dolgoznál, és alapot teremtenél a megfelelő emberrel a családalapításhoz. Ha szexelni tudtál, mert "felnőtt" vagy, akkor gondolom nem jelenthet az sem gondot, hogy kiraknak otthonról. Vagy tévedek? Egy felnőtt ember a saját lábán áll. Nem?:) Vagy csak a fugázáshoz voltál nagy lány?
2018. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Norman Bates ***** válasza:
55%
Orokbeadason gondolkoztal mar? Ha semmikepp nem akarsz abortuszt, de eltartani sem tudod, akkor eleg hosszu a lista a babara varo paroknak.
2018. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%
#12 köszi!
2018. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%
Azért nem kell a Kérdezőt bántani, mert másoknak nem jön össze a baba... Erről nem Ő tehet, vagy bárki más. Kár ezt a témát idekeverni.
2018. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
86%

Ha képes vagy gondoskodni róla, neveld fel. Ha nem, add örökbe.

Apád nem köteles eltartani se téged, se a kisbabát.

2018. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%
Az apa hol van ?...
2018. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
62%

" A baba apja sem akarja a gyereket, nem érzi magát elég felelősségteljesmek hozzá, és velem egyidős. "


Szóval a Kérdező a fiú életét is tönkretenné, hiszen tök jó lesz majd neki a kezdő fizetéséből egy tetemes részt gyerektartásként elutalni és mindenkitől a megvetést kapni, mert nem foglalkozik a gyerekével

2018. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%
Az abortusz nem jó, de vannak még sokkal rosszabb dolgok is sajnos...Ne haragudj kérdező, de ebben a helyzetben én biztosan elvetetném...A gyes kb.25E, a pelenkát nagyjából kifutja.Apja kapásból nem lesz a szerencsétlennek, sőt az is lehet, hogy az utcán nő fel..Hacsak nem számithatsz biztosan mondjuk anyukádra, vagy bárkire, nem néz valami fényes jövő elé ez a baba :-(
2018. márc. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!