Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Tehetek valamit ha kényszeríte...

Tehetek valamit ha kényszeríteni akar?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok és idén töltöm be a 19-et. Még iskolába járok. Apukámmal élek, elmondtam neki hogy terhes vagyok. Eszébe sem jutott hogy meg akarom tartani, az első kérdése az volt hogy hány hetes vagyok és hogy meddig lehet elvetetni. Mondtam neki, hogy nem szeretném megölni az első babámat és hogy tudja milyen érzékeny vagyok, sosem tudnám túl tenni magam rajta. Azt mondta felejtsem el hogy szülök, mert idén érettségizek és nem fogom elrontani az életem. Próbáltam meggyőzni, de azt mondta ha megtartom kidob itthonról és többet ne keressem, meg hogy ne hozzak rá ekkora szégyent. Ha valóban kidobna nem tudnék kihez költözni, semmi lehetőségem nincs. A baba apja sem akarja a gyereket, nem érzi magát elég felelősségteljesmek hozzá, és velem egyidős. Szerintetek van bármi megoldás ebben a helyzetben, hogy megtarthassam a babát?
2018. márc. 6. 20:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, nem kényszeríthet senki senkit... apád se téged, hogy elvetesd, és te se apádat, hogy egy babával éljen, vagy részt vegyen az eltartásában. Ha megszületik, indíthatsz apasági pert, és ha az apaság megállapítást nyert, akkor megítélnek tartásdíjat.

Apád téged köteles eltartani a középiskola nappali tagozatának befejezéséig (de max 20 éves korodig), a te gyereked viszont egy percig se.

2018. márc. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
71%

Az örökbeadás nagyon nemes dolog. Csak addig mi lesz?

A GYES stb. is csak szülés után jár. Viszont ahogy elnézem, a kérdezőt most dobja ki az apja otthonról, nem a szülés után. Terhesen is élni kell valamiből, valahol. Bitang hosszú 9 hónap lenne.


Rokonok: tegye a kezét a szívére mindenki. Ti befogadnátok és eltartanátok egy terhes tinilányt, aztán őt és a gyereket, hosszú évekig?


Kérdező: apád felnevelt téged. Valószínűleg alig várja, hogy kirepülj. A háta közepére nem kívánja, hogy odaszülj egy gyereket a semmire, aztán újabb 20 év gyereknevelés meg a kettőtök eltartása vár rá. Meg lehet érteni, hogy ezt nem vállalja. Hidd el, hogy a legtöbb egyedülálló szülő ezt nem vállalja.

Jogi értelemben felnőtt vagy. Te döntesz a terhességről, hogy megtartod-e. De jól gondold meg, mert életed végéig felelősséggel tartozol a gyerekedért! Senkire nem számíthatasz. Mit tudsz neki megadni egyedül? Semmit. Azt hogy viselné az érzékeny lelked, ha nevelőszülőkhöz kerül, mert a kórházból sehova se tudod vinni?

Saját magad se tudod eltartani, nem hogy kettőtöket.

2018. márc. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
25%

Van, megtartod.

Van valaki, akiben megbízol, es aki segítene kitalálni, hogy hogyan epitsd fel az eleteteket. Nem te lennel az elso 19 eves anyuka.

Nagyon ritkán szólok ilyen témához hozza, mert nem nagyon látom értelmet, de azoknak, akik szerint tönkreteszi az apja életet: miért is? Ha kirakja a lányát, akkor ez nem all.

Tönkreteszi a fiuet: ja, hogy a szexbol gyerek is lehet? A fiamat ugy fogom nevelni, hogy ezt tudja, es vállalja a felelősséget.

A lányet nem teszi tönkre, mert o meg szeretne tartani a gyereket. Ti érzitek ugy, hogy hasonló helyzetben az eletetek tönkre lenne téve, de most nem rólatok van szo.

Es végül a gyerek: az abortusszal az o élete lenne leginkabb tönkre téve. Es megelőzve a "meg csak sejt csomó" jellegű hozzászólásokat: mi mind igy kezdtük, tehát ha anno elvetnek minket ilyen korán, akkor mi sem leteznenk.

2018. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
32%
A második mondatom végéről lemaradt a kérdőjel: van-e valaki, akiben megbízol es segít?
2018. márc. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
69%

Ha a kérdező apja kiteszi a nagy lányát, hogy babasat játsszon nulla anyagi háttérrel, a nagy semmire, a fiú pedig nem akarja a gyereket, akkor szerintem iszonyú felelőtlenség megtartani. Miből fogod eltartani, felnevelni? Miből adsz majd neki enni, inni, öltöztetni stb? Az odáig Oke, hogy Jaj te meg akarod tartani, na de mégis miből? Ebbe kéne belegondolni.

És igen, ezzel hazavágná már előre a fiú eletet is némileg, hisz már előre tudni hogy a gondolom nem túl hatalmas kezdőfizetése X %-át oda kell adja, egy olyan gyerekre, akit ő nem akart! Nagyon szép gondolat arra hivatkozni, hogy Jajj én majd így meg úgy fogom nevelni a fiamat és egy dolog, hogy a szexbol lehet gyerek, de szerintem elég hanyinger, amikor a nő a fiú akarata ellenére is megtartja a gyereket, aztán meg megy és veri az asztalt a tartasdíjért. Ha annyira akarja a gyereket, hát oldja meg egyedül, ne másoktól várja a segítséget. Tehát ebből a szempontból, bár nő vavyok, de tök igazat adok a fiuknak, hogy nekik nincs beleszólásuk abba, hogy akarnak-e szülők lenni vagy sem..


Azzal jönni meg, hogy mi lett volna ha minket sem tartanak meg.. Egy nagy baromság. Ha nem tart meg anno anyum, nem lennék, amit lévén hogy nincs tudatom, nem tudnék megbánni és nem tudna tönkretenni a mem létező életemet...!

2018. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
63%

Gyeshez 2 éves munkaviszony kell, TGYÁShoz 180? nap folyamatos munkaviszony szülé előtt.


Kérdező, megtarthatod a gyereket, persze, csak apádnak meg joga van kidobni, ha akar. Ő nem köteles a TE hibádat finanszírozni.


Elnézést, hogy durva voltam, de neki nincs köze a te hülyeségedhez.

2018. márc. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
20%

És azon is gondolkodj el, hogy a gyereknek nem lesz apja, és a srác is fizetheti a fizetése x részét gyerektartásra - jó, persze, húzhatott volna gumit is a farkára, de az úgy nemolyanjóóóó.


Kellemetlen, én csak a gyereketeket sajnálom, mert már megint az ártatlan szív két idióta miatt.

2018. márc. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
78%

"A baba apja sem akarja a gyereket, nem érzi magát elég felelősségteljesmek hozzá"


A szexhez sem volt elég felelősségteljes, mert védekezni nem voltatok képesek, mégis szexelt.


Egyébként el kell menni a családvédelmi szolgálathoz, elmondani a problémádat és megkérdezni őket, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2018. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%

Persze hogy tehetsz. Ha elég felnőttnek érzed magad ahhoz, hogy vállald az egyik legnagyobb felelősséget az életben, akkor nyilván elég felnőtt vagy ahhoz is, hogy eltartsd magadat és saját életet élj.

Pakold szépen össze a cuccaidat és kezd meg önálló felnőtt életedet. Ma az internet korában biztos összetudsz koldulni meg kuncsorogni elég pénzt egy szobára, a használt leharcolt babaholmikat meg úgy osztogatják szerte az interneten mint a cukrot. Van rengeteg facebook csoport kifejezetten baba cuccoknak. Meg nyugodtan menj el a legközelebbi nagy újság szerkesztőségébe, ők több mint boldogan fognak lehozni rólad egy szívfájdító komment és kattintás vadász cikket, és már dől is a pénz. Döbbenet mennyire sokan vannak, akik több mint örömmel pénzelik a semmire szülő ingyenélőket. Biztos találsz majd párat.

2018. márc. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
A gyeshez nem kell munkaviszony, tgyás pedig már nomcsen. Csed-gyedhez kell 2 éven belül 365 biztosított nap. A gyes ját, de valami 27ezer forint, plusz ugye a 12 csaladi, de elég karcsú ez.
2018. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!