Ha itt valaki feltesz egy kérdést, miért akarják rábeszélni a szülésre?

Figyelt kérdés

Abortuszra nyilván senki nem jókedvében megy, vagy mert annyira érdekelné, milyen is az. Mégis itt bárki kérdez, tuti írják neki többen, hogy szülje meg és nevelje fel, majd minden megoldódik, meg hogy ő is fiatalon szült és élete legjobb döntése volt, stb.

De pl. aki 16-17 éves, még az érettségije sincs meg. Hova szüljön, mire? Hogy majd egész életében a szüleire támaszkodjon és sose legyen egy szabad délutánja, estéje? Hogy esélye se legyen normális párkapcsolatra?

Vagy ha alapból egy rossz kapcsolatban van a nő, írják, hogy a pasit ne tartsa meg, a gyereket igen. És mégis miből nevelje fel?

Sok családnak még úgy is nehéz a gyereknevelés, hogy ketten dolgoznak, stb. A nő éljen családin, meg gyerektartáson évekig, amíg a gyerek kicsi? (Ráadásul sokan úgy beszélnek a gyt-ről, mintha abból minden luxusra telne.)


Ugyanez, ha több gyerek van és már nem akartak többet...

"Ahol elfér 3-4 gyerek, van hely az 5.-nek is."

"Lépj le a gyerekekkel és szüld meg a babát."

De ezek az emberek, akik ilyen tanácsokat osztogatnak, felfogják, hogy a gyereket nem csak megszülni kell, hanem fel is nevelni? Ami nem kis munka, idő és pénz. Teszem azt, egy nőnek van 4 gyereke. Valószínűleg nem dolgozott éveken át, kevés a munkatapasztalata. Egyedülálló anyukaként, 5 gyerek mellett hova menjen el később dolgozni, segítség nélkül (hiszen itt mindenki azt javasolja általában, hogy a férjétől váljon, mert a pasi nem akar gyereket)?


Más az, ha valaki azt kérdezi, mit tegyen, megtartsa-e a babát. De sokszor teljesen határozottan írják, hogy nem akarnak gyereket, nem tudják/nem akarják felnevelni, ilyen-olyan okok miatt.

Miért lenne jobb az, ha megszületik a gyerek, de még friss gyümölcsre sem telne?

Vagy ha nap, mint nap azt kéne hallgatnia, hogy csak nyűg a szüleinek?

Sokan írják, hogy "Majd megszereted", meg "beleszoksz az anyaságba". Ha nem, akkor mi lesz?

Nem egy új cipőről beszélünk, hogy hopp, ez mégsem tetszik, visszaviszem a boltba.


2018. ápr. 23. 14:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Senkit nem provokálok.

Tényleg nem értem, sokan miért akarják tönkretenni idegen nők életét. Vagy hogy miért élvezet nekik gyilkosozni boldog, boldogtalant.

2018. ápr. 23. 16:10
 12/23 anonim ***** válasza:
23%
Figyelj már ide: az abortuszt nem elfogadóként mondom, hogy néhány önigazolót, vagy fanatizált bosszúállót leszámítva az abortuszellenes szekció NEM vitatja el az abortuszt esetleg pártoló hozzászólók segítő szándékát! Mi véletlenül sem mondanánk, hogy aki abortuszra buzdít, az készakarva akarja tönkretenni a kérdezők életét! Te honnan veszed a merszet magadnak erre?
2018. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs olyan, hogy bárki pártolja az abortuszt. Olyan van, hogy a döntést rábízza a nőre, akinek az életére elég nagy hatással lenne egy terhesség, szülés, gyereknevelés.

Vagy miért tenné tönkre az a nő életét, ha leírja, hogy úgy nem szülne a kérdező helyében, hogy se biztos háttér, se megtakarítás, se apuka?


Pl. volt itt egy kérdés, hogy az egyetemista lány terhes lett, mert így akarta megfogni a barátját. De közben se nem dolgozik, se megtakarítása nincsen, a szülei és a testvére tartja el. A válaszolók nagy része mégis a lányt pártolta,hogy igenis jól teszi, ha megszüli, meg hogy nem kell neki sem a testvére támogatása, sem pedig a szüleié...

De akkor mégis miből fog megélni? Albérletet fizetni? Pelenkát venni?

Az ilyen-olyan juttatásokból? Csak mert sokan úgy jönnek itt a diplomás gyed-del, meg a gyerektartással, családival, mintha abból egy kacsalábon forgó palotát lehetne bérelni.

Anyuka vagyok, szóval azért szerintem tudom, mennyibe kerül egy gyerek és hogy ezeknek a juttatásoknak a kétszerese sem lenne elég egy hónapban.


Továbbá még mindig nem értem. A gyilkosozás, undorító viselkedés hol segítség bárkinek is?

2018. ápr. 23. 16:23
 14/23 anonim ***** válasza:
17%
Irigylem azokat az embereket, akiknek annyi szabadidejük van, hogy még arra is jut belőle, hogy ilyen kérdésbe bújtatott önigazolás-kereséseket meg kitalált sztorikkal kamukérdéseket írogassanak ki ide. Azt már kevésbé irigylem, hogy ilyesmivel kénytelenek eltölteni a szabadidejüket. Szánalmas.
2018. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
Mivel nincs nálatok sem a bölcsek köve, nem tudhatjátok, kit mi visel meg jobban. Követéses vizsgálatokat nem végeztek, abortuszosok lelki gyógyítását, gondozását nem vállaljátok, az abortuszba belerokkanó nőknek határidőket szabtok, amíg a gyászfolyamattal végezniük kell. Miből gondolod, hogy az abortusz minden nőnek valódi megoldás? És akkor még az elvesztett élet hiányáról nem is gondolkodtunk. Szemellenzősséggel vádolsz, de az vagy magad is kérlelhetetlenül.
2018. ápr. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
16%

Ha már nem volt esze védekezni, akkor legyen benne gerinc és vállalja a következményeket. Nem, a saját gyerek széttépetése az nem felelősségvállalás.


Ezen az oldalon az összes abortuszos védekezés mellett lesz terhes, hát nem érdekes?


Joga van elvetetni, de akkor ne sajnáltassa magát hogy jajj de rossz neki brühühü. Én az olyanoktól kapok lábrázást hogy idejön buksisimiért hogy milyen ügyes volt, nyugtassuk meg a kis lelkét.

2018. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szerintem túl komolyan veszed ezt az egészet. Ez csak egy anonim kérdezz-felelek-es oldal, ahol bárki bármit leírhat.

Most egy ilyen kérdésnél mikor valaki azt kérdezi hogy elvetessen-e egy babát, nyilván senki nem ismeri a pontos körülményeket, senki nem ismeri a kérdezőt, a választ ezért nem is lehet rendesen átgondolni, de nyilván az embernek az ugrik be először, hogy az lenne a legjobb ha a kérdező találna valami megoldást arra hogy megtartsa a babát. Ezzel nyilván senkinek nem az a célja hogy tönkretegye a kérdező életét (nem is tudná mivel ez csak egy hülye kérdezős oldal ismeretlenekkel). Mért az jobb lenne ha bárki idejön egy problémával (van akinek kisebb, van akinek nagyobb van) és arra mindenki kapásból rávágja hogy oké, vetesd el? Szerintem az még rosszabb lenne.

Ez egy nagyon összetett kérdés, amit nem lehet hasraütésszerűen megválaszolni, ezért mivel a válaszolók nincsenek minden információ birtokában, mindig lesznek akik azt írják h tartsd meg, mások meg azt hogy ne. Itt bárki bármit leírhat, élőben valószínűleg nem osztogatna senki ilyen tanácsokat egy idegennek, mert semmi közük hozzá.

2018. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
10%

Sziasztok. Szerintem ha valaki tud védekezés nélkül összefeküdni a párjával, akkor aztán legyen benne annyi, hogy nem futamodik meg, és nem a legkönnyebb megoldást választja. Természetesen ez nem azoknak a nőknek szól, akik mindent megtettek annak érdekében, hogy ne essenek teherbe és mégis megtörtént, de ez nagyon ritka.

A kisbabát darabokban fogják kitépni belőle, mert ez történik az abortusz alatt. Nincs olyan módszer, amivel egészben ki lehetne szedni. Az élő kisbabát darabokban fogják kitépni belőled. Én nem tudok szörnyűbb gyakorlatot elképzelni, bármit, ami ennyire kegyetlen és szívtelen, mint ezt tenni egy pici babával, aki érzi a fájdalmat.

Isten adott neked egy babát. Azért, mert megérdemled. Mert képesnek tart arra, hogy jó anya legyél. Képes lennél arra, hogy a saját húsodat és véredet ilyen kegyetlen módon kínozd?


Azt tudnád mondani: Sajnálom, szívem, de meg kell halnod, mert rossz időben jöttél?


Persze én meg tudom érteni a tizen éves lányokat is, de van védekezési mód, tegyenek meg mindent és annál többet, hogy ne essenek "véletlenül" teherbe.

Ez az én véleményem.

2018. ápr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó ez mind szép és jó..., de mivel mindenki emberből van, ezért hibák is mindig lesznek. Lesznek nem kívánt terhességek.

Ezt a problémát nem lehet annyival lerendezni, hogy szerinted meg se történjen ilyen, mert mindig elő fog fordulni.

2018. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ráadásul aki egy gumit nem akar felhúzni, szerinted majd fog vesződni egy gyerekkel az élete hátralévő részében?

Vagy az a kis naiv 15-16 éves lány megérdemli, hogy tönkremenjen az egész élete egy hiba miatt? (Költői kérdés, már rájöttem, hogy szerintetek igen, meg.)

2018. ápr. 23. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!