Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy dolgozzam fel az abortusz...

Hogy dolgozzam fel az abortuszomat? Szakítsak meg minden kapcsolatot a "barátommal"?

Figyelt kérdés

Együtt voltunk kétszer védekezés nélkül, de vettem be esemény utánit. Mégis terhes lettem...


A körülmények jelenleg nem alkalmasak arra, hogy én most anyuka legyek, éveken át egy gyerekkel foglalkozzak és később is neki rendeljem alá magam. Fejben nagyon jól tudom, hogy sajnos más választásom nincsen.

De mégis ott van az, hogy milyen lenne, ha megtartanám, stb... Ami nehezíti a helyzetet, hogy a legjobb barátnőmnek van egy másfél éves kislánya, és rengeteget vagyok vele. Félek, hogy ezek után mindig ez jutna eszembe, ha vigyázok rá, vagy elviszem magammal valahová.


A másik, hogy akitől terhes lettem, azzal napi kapcsolatban vagyok. Minden nap látom, beszélnünk kell egymással és így félek, hogy nem tudnék továbblépni. Nem vagyunk kimondottan együtt, de évek óta fontos része az életemnek. Félek, hogy így nem fogok tudni továbblépni, pedig tudom, hogy ez a helyzet így nem jó.


2018. máj. 7. 19:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem, de ettől függetlenül nehéz jelenleg is, ha erre az egészre gondolok.
2018. máj. 7. 20:04
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem 21 évesen, egyetemistaként (gyakornokként dolgozom mellette egy irodában, plusz még délutánonként tanítok is) nem ez a megfelelő időpont az anyasághoz.

Nincs biztos párkapcsolatom, a szüleimmel sem vagyok úgy, hogyha bármi gond lenne később, számítsak arra, hogy majd tuti segítenek. Mármint anyagilag igen, az nem lenne gond. De egy nehéz szakon tanulok, szeretnék jövőre Erasmus-szal külföldön is lenni, baba mellett képtelenség lenne azokat a célokat megvalósítani, amiket kitűztem. Azért meg nem fogok szülni, hogy már 1 évesen a bölcsibe hordjam és sose lásson...

2018. máj. 7. 21:12
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Hát pedig én a helyedben megtartanám. Azok alapján, amiket írsz, te az a lány vagy, aki nagyon megbánná. És értem én tökéletesen, amiket írsz, hogy ez az élethelyzet miért nem alkalmas a babázásra, de az a baba bizony már él. Tehát azt már késő eldönteni, hogy alkalmas-e,mert bekövetkezett. Könnyebb megoldàsnak tűnhet az abortusz, de sajnos én tapasztalatból tudom, hogy mi következik utána. Van, akinél azonnal, van, akinél csak hosszú évekkel később. Jól gondold meg, kérlek!! Én is egy kellemetlen, képtelennek tűnő szituációban döntöttem az abortusz mellett,de utólag bármit bevállalnék, csak élhetne a gyerekem!! Nálad ez még nem késő 💙
2018. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És ha megtartom, miből neveljem fel?

Miből fizessem a számlákat, étkezéseket, ruházkodást?

Mondjak le mindenről, éljünk nyomorban?

Ha nem lennének a szüleim, nem tudnám magam eltartani... Ők biztosítják nekem ezt az életszínvonalat, én nem keresek eleget ahhoz, hogy megéljek. Egyedül sem, nemhogy egy gyerekkel.

2018. máj. 7. 23:22
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Hát akkor egyelőre a szüleid segítségével. Te most itt ugye az eddig megszokott életszínvonaladról beszélsz, de a babádnak meg konkrétan az életéről van szó!
2018. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem tartom meg, ennél érthetőbben ezt nem bírom leírni.
2018. máj. 7. 23:58
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Ha tudod hogy nem tartod meg akkor minek kerdezel ilyeneket? 🤦🏼‍♀️
2018. máj. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Én sem értem a kérdésedet. Minek is tetted fel?
2018. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Az örökbeadás nem jöhet szóba? Nagyon sokan várnak babára, könnyen lehetne neki szerető szülőket találni.
2018. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Valóban nem sok értelme.volt így a kérdésnek,bár a kérdés az volt,hogyan dolgozd fel. Hát ha már ezen gondolkodsz,elmondom,hogy nem fogod túltenni magad rajta teljesen. Nekem is volt megszakításom...megbántam rendesen.
2018. máj. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!