Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már úgy valaki, hogy...

Volt már úgy valaki, hogy kisbabát várt és közben nem tartotta a szüleivel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve , hogy anyuval és apuval nem tartom a kapcsolatot. Tudom, hogy most itt elfognak sokan ítélni, de gyerekkorom pokoli volt. Örökös félelemben éltünk, apu agresszív volt és most is az nagyon. Nem ivott sosem, de sokat ordított velem és anyuval is. Anyu nagyon megkeseredett mellette és sokszor a fejemhez vágta, hogy miattam nem tudott elköltözni tőle és megbánta, hogy megszült ( ezt kb 8 évesen mondta nekem először).

Igazából nekem van lelkiismeret furdalásom, amiért nem tartom velük a kapcsolatot, szűk 6 hét múlva megszületik a kislányunk. Van egy féltestvérem, aki szintén terhes volt és ekkor szakította meg apánkkal a kapcsolatot. Egy semmiségen üvöltözött vele apu a telefonban , ez már 14 éve volt.

Az az igazság, hogy a párommal amikor fogadtuk a szüleimet vendégségbe még nyáron, akkor is nagyon megsértettek lelkileg. Próbálom magam védeni és a kislányunkat, mert anyu valami Jézus szíve szektában is benne van, apu meg azokat a dolgokat , amiket szépen meg lehetne beszélni üvöltözéssel intéz el.

Biztosan fogok most kapni hideget-meleget, de úgy hoztam meg ezt a döntést hónapokkal ezelőtt, hogy mindent mérlegre tette: magamat taníttattam ki, sokszor éheztem is emiatt. Továbbá sok terhet cipelek lelkileg még most is sajnos. Nem haragszom rájuk, már nincs bennem gyűlölet sem, csak a családomat szeretném megvédeni.


2017. nov. 23. 18:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
0%
Anyuddal miért nem tartjátok?
2017. nov. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Engedd el ezt a kapcsolatot, és előre nézz, ne hátra.
2017. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Anyuval azért nem tartom, mert mivel 8 évesen fejemhez vágta, hogy megbánta, hogy megszült, gondolhatod, milyen volt velem. Amikor rám nézett apámat látta bennem. Sajnos mind a ketten bántották egymást, ezáltal engem is.

A családon belüli erőszak még ma is tabu, azt gondolom. Mellesleg, anyu rajtam vezette illetve verte le a feszültségét. Szerintem nem kell tovább sorolnom. Pluszban a kisbabámra sem reagált semmit sem.

2017. nov. 23. 19:13
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A gyereked csak szenvedne, ha ilyen nagyszülei lennének... majd vele is üvöltöznek, ha olyan kedvük lesz? Ne érezz emiatt bűntudatot!
2017. nov. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi férjem anyukájával nem tartjuk a kapcsolatot, ő nem akar velünk semmilyen kapcsolatot. Mikor férjem első kapcsolatából született baba akkor azt mondta nem érdekli a baba mert nem tetszik neki a gyermek anyja (mai napig nem látta,11éves a kisfiú),mikor megszületett a lányunk szer látta összesen, de aztán teljesen megszakított minden kapcsolatot velünk. De ez így a jó, ha ilyen egy anya abból semmi nem jó nem sülne ki.
2017. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni első válaszadó kérdéséhez, hogy anyám egy vallási szektában is benne van. Ennélfogva sem nekem, sem a páromnak nem hiányzik, hogy oda elvigye a kislányt. Meg egyáltalán, jobb ez így. Jól írja a 2. válaszadó, elengedem őket, mert nekem okoz már fizikai és lelki szinten is nyomást.
2017. nov. 23. 19:18
 7/32 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszadó! Ebben teljesen igazad van. A féltestvéremnek 2 gyereke van. Amit írtam is a kérdésben, hogy terhes volt amikor apuval megszakította a kapcsolatot, 2. gyerekkel volt éppen terhes. A nagyobbik unokával is volt, amikor kiabált apu. Igen ezért döntöttem így.
2017. nov. 23. 19:20
 8/32 A kérdező kommentje:
4. válaszadónak szántam :)
2017. nov. 23. 19:21
 9/32 anonim ***** válasza:
0%
Anyud most még jobban szenved, hogy ti sem vagytok neki. Nagyon sok szülő gondolja, hogy a gyerek miatt nem válik, nem költözik külön. Azt, hogy megbánta, hogy megszült szerintem úgy értette, hogy megbánta, hogy egy ilyen alaknak szült gyereket. Sajnálom anyukádat, hogy ilyen életet élt és egyedül maradt egy olyan emberrel, aki nem becsüli és nincs is akire számi'tson.
2017. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó, én is sajnálom anyut. De, sajnos ő is sok terhet pakolt rám, nem tudom őt felmenteni. Mellesleg feszengek, feszült vagyok ha a közelemben van. Akármennyire is szenved, sajnos sok fájdalmat okozott ő is, amikor sokat megvert. Egyébként tudom, hogy most sokan védeni fogják anyut, de ő engem ki nem állhat sajnos, mert én vagyok az élete elrontója. Van ilyen is sajnos. Én pedig a gyermekemet szeretném és a családi békét megóvni.
2017. nov. 23. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!