Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyenkor mit tehetek, hová...

Ilyenkor mit tehetek, hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy nemrég megtudtam, terhes vagyok. De még nem vagyok 18 éves (szeptemberben van a szülinapom). Nem szeretném, hogy a szüleim megtudják... Nem akarom, hogy kiderüljön, hogy kérdezősködjenek, hogy csalódjanak bennem.

Van arra bármi megoldás, hogy ne kelljen az aláírásuk ahhoz, hogy a terhességmegszakítást elvégezzék? Magánintézményben lehetséges lenne?


2018. jún. 4. 17:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%

Én se értem, hogy elvileg felnőtt emberek, miért egy terhes tinivel szórakoznak és osztják neki az észt.

Kell hozzá szülői beleegyezés, anélkül nem csinálják meg.

2018. jún. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
A stílussal volt a probléma, meg hogy legalább 3 válaszban benne volt a "ha szexelni nagylány voltál" szöveg. Ez engem nem érdekel. Igen, hibáztam, ezen változtatni már nem bírok. Nem kell a további okoskodás.
2018. jún. 4. 18:52
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidhez fordulhatsz csak.
2018. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%

Minél gyorsabban vegyél erőt magadon, és mondd el a szüleidnek. Hogy mielőbb túl eshess a procedúrán. Ami nem lesz kellemes. Sem a műtét, sem a sok hercehurca ami előtte rád vár. Lelklieg és fizikailag egyaránt nehéz lesz.


Szóval ne húzd. Ők a szüleid, nem fognak bajban hagyni.


De légy felnőtt, és síri csendben hallgasd végig, ahogy kiabálnak veled, vagy ha nem is kiabálnak de fejmosás tuti lesz. Hiszen csalódottak lesznek miattad, de önmagukban is csalódnak, mert rájönnek nem készítettek fel téged kellően.


Nehogy visszafelesj nekik olyat, mint itt, hogy nem kell a kioktatás, van ennél nagyobb bajod is.

Mert a történtek után sajnálom, de bizony van helye a kioktatásnak. Különösen a szüleidtől.

2018. jún. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy csak anyának mondom el. Ő tényleg mindent tud rólam, kicsit valósabb a rólam alkotott képe, mint apának. Egyszerűbb lesz így.
2018. jún. 4. 19:50
 16/29 anonim ***** válasza:
65%

" És való igaz ott kell legyenek mikor kijössz a kórházból ugyanis csak kísérővel jöhetsz ki ... tetszik nem tetszik ez az igazság ..." - ez ostobaság természetesen, a kérdező 17,5 éves, nem 3.

Kérdező, Magyarországon sajnos 18 éves korig kell a szülő aláírása. (nem AB specifikus, minden műtéthez az életmentők kivételével)

2018. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
20%

Az örökbeadó anyák nagyon bátrak és önzetlenek!


Felnézek rájuk, mert merik az életet választani. Ők a gyermekük szükségét képesek a maguk szüksége elé helyezni. Ezek az emberek gondoskodó, felelősségteljes felnőttek, akik képesek egy krízishelyzetben rövid- és hosszútávon is gondolkodni.


Ne úgy nézz az örökbefogadásra, hogy azzal a gyermeked valaki másnak adod, vagy elhagyod. Gondolj rá úgy, mint egy tervre, amit gyermeked jövőjére nézve készítesz. Például Reese Witherspoont is örökbe fogadták. Kevesen tudják, hogy manapság már a biológiai anya választhatja ki, melyik család nevelje a gyermeket. Megnézheted, hol fog lakni, és hogy biztosítva lesznek-e azok a dolgok, amik számodra fontosak, hogy a gyermeked megkapja őket. A vér szerinti anya dönti el, milyen információt oszt meg magáról, illetve mennyire szeretne részt venni a gyermeke életében. Arra is lehetőség van, hogy levelet, csomagot küldjön, évente fényképet kapjon. Persze csak ha akar.

2018. jún. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem érdekel az örökbeadás. Tudom, hogy az abortusz ebben az esetben a megoldás. Én sem jókedvemből döntöttem így, nekem sem hiányzik most ez. De szeptembertől végzős leszek, utána egyetemre megyek, nem hiányzik, hogy ez kiderüljön, mindenki rólam beszéljen, meg tönkremenjen a testem és utána egész életemben azzal a gondolattal éljek, hogy valahol van egy gyerekem egy hiba miatt. Gondolom te vagy az, aki privátban is írogat, itt is megkérlek, hogy fejezd be!
2018. jún. 5. 08:40
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást neked!

Mikor beszélsz anyukáddal?

2018. jún. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
8%
Azt tudod, hogy a diákhitel egy részét nem kell visszafizetni, ha anyuka vagy?
2018. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!