Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyenkor mit tehetek, hová...

Ilyenkor mit tehetek, hová fordulhatok?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy nemrég megtudtam, terhes vagyok. De még nem vagyok 18 éves (szeptemberben van a szülinapom). Nem szeretném, hogy a szüleim megtudják... Nem akarom, hogy kiderüljön, hogy kérdezősködjenek, hogy csalódjanak bennem.

Van arra bármi megoldás, hogy ne kelljen az aláírásuk ahhoz, hogy a terhességmegszakítást elvégezzék? Magánintézményben lehetséges lenne?


2018. jún. 4. 17:30
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
8%

Egyetemen akár még jól is jöhet, ha anyuka vagy.

A tanulás nem lehet komoly ok AB-re.

2018. jún. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
9%
De kár, hogy nem ilyen fiatalon szültem.Ha belegondolok, már dédi lehetnék, és még unokám sincs. :(
2018. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%

"Az örökbeadó anyák nagyon bátrak és önzetlenek!- Ők a gyermekük szükségét képesek a maguk szüksége elé helyezni."

Hát nem tudom, nekem nagyon más jelzők jutnak eszembe azokról, akik képesek egy embrió ÁLTALUK VÉLT érdekeit vágyakkal, célokkal és tervekkel rendelkező emberek elé helyezni.

Mindamellett nyilván megvan az örökbe adásnak a terepe is (elvi AB-ellenesek, az AB lehetőségéről valamiért lecsúszók, vallásos párok többedik gyereke, akinek már nem tudják vállalni a nevelését, stb...), de nem tudom, miért kell olyanokat nyúzni vele, akik problémáján csak ront a terhesség kihordása. (ugye itt pl. tutin mindkét szülő megtudná a terhességet, az "apajelölt" is - sőt, neki módja lenne az egésznek keresztbe tenni.)

Az előző kérdésnél, ahol szintén ajánlgatnák, ott ugyanez, sőt a Kérdező kapcsolata is biztosan rámenne, amit épp meg akar menteni)

Szóval miért kell direkt rosszat akarni a kérdezőknek, és olyan tanácsot írni a kiírt kérdésre, ami pont az ellenkezőt eredményezné, mint amit a Kérdező akar?

"Van arra bármi megoldás, hogy ne kelljen az aláírásuk ahhoz, hogy a terhességmegszakítást elvégezzék?"

Kérdező, erre csak külföldön van lehetőség, Magyarországon nincs.

2018. jún. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
10%

Szóval miért kell direkt rosszat akarni a kérdezőknek, és olyan tanácsot írni a kiírt kérdésre, ami pont az ellenkezőt eredményezné, mint amit a Kérdező akar?


Ezek a kérdezők a legrosszabbat akarják a saját gyereküknek, miért is várnák hogy pozitívan álljon bárki is hozzájuk, a hasonszőrűiktől eltekintve?

2018. jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
64%

#24, ezek a kérdezők - a világ legtermészetesebb módján - előrébb helyezik a saját érdekeiket egy embrió VÉLT érdekeinél. Ennyi. (pont ahogy az összes, nem kihalni szándékozó élőlénynél felülírja a létfenntartás a fajfenntartást, csak ők nem AB-ra mennek, hanem pl. felfalják a rosszkor jött almot) Szóval az ő cselekedetük természetes, és mentes minden rosszindulattól.

Na, ehhez képest, akik őket direkt képesek lennének megszívatni számukra rossz tanácsokkal, azok egyszerűen a beteges rosszindulatról tesznek tanúbizonyságot.

Érted, ha egy kérdésre a jó válasz az elveimmel ellenkezik, akkor nem írok rá semmit, és ennyi.

2018. jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Hogy jön ide a diákhitel? Meg az egyetemi felvételi?! Nincsenek anyagi gondjaink, nem szorulok rá semmiféle hitelre. De amúgy biztos, ha diákhitel kéne az iskola kifizetéséhez, akkor még gyereket is vállalnék, ami amúgy is nagy anyagi ráfordítást igényel. Melyik egyetemen jön jól, ha anya vagyok? Milyen helyzetben?! Mikor sírni kell a kettesért, és előadni, hogy azért nem tanultam, mert otthon sírt egész éjszaka a gyerek?


Beszéltem amúgy anyuval. Megértő volt, nem volt kiabálás, nem rakott ki itthonról (ahogy privátban ilyenekkel fenyegetett valamelyik nagyeszű). Mondta, hogy megérti azt is, ha nem szeretném, hogy erről tudjon más, bár nem szívesen titkolja el apa elől. De tiszteletben tartotta a kérésemet.

2018. jún. 5. 16:50
 27/29 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező (#26) na ez a teljesen normális szülői hozzáállás egy ilyen problémához. Nem 12 éves vagy, hanem 17,5 - az a természetes, hogy van párkapcsolati-szexuális életed. Márpedig mivel 100%-os védekezés nincs, aki él nemi életet, az terhes is lehet.
2018. jún. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
31%

"Márpedig mivel 100%-os védekezés nincs, aki él nemi életet, az terhes is lehet."


Valóban. És mit gondolsz megfelelően használt óvszer és/vagy fogamzásgátló tabletta mellett mekkora ennek az esélye? Szerintem annál azért kisebb, hogy itt mindenki megfelelő védekezés mellett lett terhes.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: valóban csak anyudhoz fordulhatsz ilyen esetben, de akkor ez már meg is történt. Sok erőt a továbbiakban!

2018. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
51%

"Szerintem annál azért kisebb, hogy itt mindenki megfelelő védekezés mellett lett terhes." - aki a megfelelő védekezés mellett nem lett terhes, az nem fog erről kérdést beírni ezekbe a témákba:)

Én mindig szoktam javasolni a hitetlenkedőknek, hogy nézzenek meg egy Pearl-indexet, saccolják meg, hogy hány nemi életet élő nő van Magyarországon, szorozzák össze a két számot, és rögvest kiderül, hogy ÉVENTE hány terhesség várható az adott fogamzásgátlási módot vizsgálva. És máris áttértünk a hitek talajáról a tudományéra:)

(az átlagos módszerekkel kalkulálva olyan valahol 10 és 20 ezer közt / év, az alacsonyabb értékkel számolva is olyan napi 30 nőről beszélünk, aki védekezés mellett eshet teherbe)

2018. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!