Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt itt valakinek szelektív...

Volt itt valakinek szelektív abortusza? Tudnátok mesélni róla?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka? Hogy éltétek meg? A megmaradt baba/babák egészségesek lettek? Később elmondtátok nekik? Akik tudtak róla, hogy fogadták? Nem ítélkeztek? Mennyi idő alatt tetted túl magad rajta?
2018. júl. 8. 18:04
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%
Na megjöttek a szentfazekak. Abortuszosokat, lombikosokat, spirálosokat mágjára de azonnal....
2018. júl. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
84%
Egyre fanatikusabbak és elvetemültek ezek az agyhalott "magzatvédők". Épp mindenkit védenek, csak a már megszületett életekre fosnak jó magasról.:D
2018. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
25%
Nem vagyok sem fanatikus, sem magzatvédő, dee aki bent fejlődik az anya méhében, ő is élet :)
2018. júl. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%
Igen, akinek a sorsáról továbbra is kizárólag a NŐ hozhat döntéseket, bizonyos törvényi kereteken belül!
2018. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
88%

Hát....elolvastam amit a 18-as belinkelt. Mmint letöltöttem. Azon túl, hogy rengeteg dolog nettó hazugság nem kicsit felháborító! Főképpen ahogy párhuzamiz von az ab és a fog. gátlók között.... A prenatális diagnisztikai módszerekről írtak és a lombikról írtak meg.... Hát gusztustalan ez a vallási maszlag! "Fogadd el ha fogyatékos a gyerek, ne szűress és ne vetesd el" "fogadd el ha meddő vagy, ne alkalmazzatok lombikot, mer jahj sok kis embrió" "és a sok csúnya kutató kísérletezik rajtuk"....Az bezzeg jólesne a pofádnak, ha a leukémiás gyerekedet megmentik őssejtterápiával pl, amely kutatásokhoz elengedhetetlen volt az emberi embriókból származó sejtvonalak felállítása! Vagy ha a prenatális szűréssel ketelhető egy betegség az oké, ha kiszűr egy fogyatékosnak ígérkező magzatot az fujj? Akkor most elfogadjuk a velős orvosi beavatkozásokat vagy sem?

Erről eszembe jutott egy ismerősöm, aki Mo-on elsők között kapott sertés szívbillentyűt, ezzel megmenekült. Nem az orvostudománynak vagy az orvosának volt hálás, hanem Istennek, és megtért.... FUCK LOGIC!

2018. júl. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a bioetikai útmutatót osztogatták nálunk az iskolában. Hetekig állt az asztalomon, mire beleolvastam. Aztán hirtelen landolt a kukában, mert ennyi hülyeséget ilyen tömören én még életemben nem olvastam.
2018. júl. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

Én a kicsi ősrobbanásra szavazok :)


https://www.youtube.com/watch?v=awGxsz3t1Uo&feature=youtu.be

2018. júl. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
18-as, te egész biztosan nem vagy komplett. Legalább hülyeséget ne írnál.
2018. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek, az egy jogos kérdés, hogy mikortól ember az embrió/magzat. Van, aki szerint onnantól, hogy egyesül a petesejt és a hímivarsejt. Van, aki szerint onnantól, hogy megszületik. A kettő között pedig még átmenetek is vannak. Egyáltalán nem triviális kérdés, hogy mi az igazság.


Én olvastam azt a bioetikai útmutatót. Ott abból indulnak ki, hogy már a sejtek egyesülésétől ember az embrió. Ha így gondolkodik valaki, akkor jogos, ami ott le van írva. Én nem értek egyet a kiindulással, így a következtetésekkel sem, de ez az én véleményem, egyáltalán nem eldöntött dolog.


Egy másik nagy kérdés, hogy meg lehet-e ölni az egyik embert a másik védelmében. Itt is rengeteg átmenet van, attól függően, hogy mi van a "különben" ágon. Különben mindketten meghalnak, vagy mindketten talán meghalnak, vagy fogyatékosok lesznek stb., millió variáció van.


Amit sokan nem gondolnak át, az az, hogy egy ilyen helyzetben a nem cselekvés is egy döntés. Annak is következményei vannak.


Valahogy sokaknak a lelkük mélyén elfogadhatóbb nem-döntéssel vagy nem-cselekvéssel meghozni vagy meglépni egy súlyos következményekkel járó dolgot. Az aktív közbeavatkozásnál úgy érzi az ember, hogy nagyobb felelősséget vesz magára. Ilyenek az emberi ösztönök. Szerintem ezek hibás ösztönök és dolgozni kell ellene, de ez megint csak az én véleményem.

2018. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!