Van valami vizsgálat, ami kimutatja, hogy meddő lettem e abortusz után?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 23:31
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Semmi gáz, elvégre az a normális, ha a nőket akarnak. Én csak kíváncsi voltam e, hogy most meddő vagyok e, és hogy ki lehet e deríteni. Furcsállom, hogy annyi mindent feltalált az emberiség, de ilyen vizsgálat nincs.
2018. aug. 19. 13:02
 22/35 anonim ***** válasza:
81%

Hiába pontozzátok le, igaza van annak is aki a szülést felhozza példának.

Nálam nagy esély volt rá.. De minden rendben lett.

Testsúllyal nyomták ki belőlem a gyereket..

Utána több vizsgálatom volt, hogy bírta-e a méhem a terhelést, vagy megrepedt-e ( késő volt a császárhoz, a baba pedig megszorult a rövid köldökzsinór miatt)


És igen, egy repedt méh szenvedhet végzetes károsodást, sőt a halálomat, sőt azt is, hogy ki kell venni mert menthetetlen.


A császárról nem is beszélve.


Abortusz esetén pedig csak a kimondott sérülés vagy fertőzés lehet az ok,ami a műtét utáni kontrollon kiderül.


Később pedig senki nem tudja megmondani, hogy a sikertelen teherbeesés oka a korábbi a ortusz-e

Arról nem is beszélve, hogy a miss ab ugyanaz az eljárás a már eleve nem élő embríóval.

Őket senki nem riogatja, sőt biztatják, hogy utána könnyebben sikerül..


Tök felesleges.. Csak emiatt egy nő sem fogja megtartani a gyereket, ha amúgy nem hajlik rá..


Én sem támogatom az abortuszt, ennek ellenére nem fogok valótlanságot állítani


1.

2018. aug. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező,nincs... a meddőség egyébként sem egy permanens állapot az esetek nagy részében... persza nyilván, ha valakinek eltávolították a méhét vagy/és mindkét petefészkét, az tutin meddő, és az is marad. (de ott nincs is kérdés). De minden más esetben kezelés hatására de akár spontán módon is változhat a helyzet, helyreállhat a hormonális egyensúly, átjárhatóvá válhat a petevezeték (még művi lekötés esetén is), javulhat az anyagcserezavar, találhat a zigóta beágyazódásra alkalmas helyet, stb...


A terhesség + szülés pedig tényleg rizikósabb a 12 héten belüli művi AB-nál minden tekintetben. Kezdjük ott, hogy az előbbi (anyai) halálozása olyan 1:10-15 ezer, az utóbbié meg 1:60 ezer...

2018. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
41%

Terhességi Tanácsadó Központokban személyesen is kaphatsz választ ezekre a kérdésekre.


Beütöd a Google-ba, merre találhatóak.


El is kísérhet Bárki - akiben megbízol - ha hosszabb utazást választasz. (Pl. nem a Fővárosból internetezel, hanem kisvárosból.)

2018. aug. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%

Könyvtárak olvasószolgálatos munkatársai is megválaszolhatják a kérdéseidet. (Megbízható Szakembereknek tartom Őket.)


Szakkönyveket, írókat ajánlhatnak a témában.

2018. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat.


25! Köszi, nem hallottam még róla.

2018. aug. 20. 01:14
 27/35 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező menj át a missed ab kategóriába. Technikailag ugyanaz a műtét, csak missed ab-nál már elhalt az embrió, de a folyamat ugyanaz. Ott érdekes nem riogatják a kétségbeesett nőket meddőséggel, sőt épp ellenkezőleg.
2018. aug. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:
Persze, hiszem ők önhibájukon kívül kerülnek ebbe a helyzetbe, nem "gyilkosok".
2018. aug. 21. 08:47
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Vannak meddőség okait kutató vizsgálatok, fel tudnak nézni a méhedbe, petevezetékedbe, hogy nincsenek-e összenövések például. Az abortusz, ami a méhnyálkahártyát sérti, az ott okozott elváltozásokkal, vagy a méhnyak erőszakos, korai tágítása miatt annak tartós meggyengítésével tudja veszélyeztetni a későbbi terhességeket. Netán fertőzéssel. Ezt azonban nem vizsgálják rutinszerűen, ha elvetéled a későbbi terhességeidet, akkor fel fogják vetni az összefüggést, ismétlődő vetélésnél mindenképpen benéznek a méhbe, nincs-e ott valami anatómiai eltérés, méhfal-vagy nyálkahártya elváltozás, ilyesmi.
2018. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Azt természetesen megnézik, hogy akutan okozott-e valamit a műtét, pl. kilyukadt-e a méhfal, vagy ilyesmi, de azt pl. nem, hogy gyógyulás közben kialakulnak-e kóros összenövések a méhüregben, vagy hogy a méhnyak elég erős-e egy későbbi terhességhez.
2018. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!