Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy abrotuszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik már átestek ilyen beavatkozáson :( hogyan tudtatok rajta túllépni, mi segített, mit javasoltok? Privát üzenetet is írhattok.

A kioktatást és ítélkezést inkább tartsátok magatokban..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 20. 20:22
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%
Biztos le fognak pontozni, az őszinteség nem népszerű. Szóval úgy fogd fel, hogy megoldottál egy nagyon súlyos problémát, és nem tetted tönkre minimum 3 ember életét (a magadét, a gyerekét és az apjáét).
2018. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
48%
A missed abot,azt fel kell dolgozni,de egy abortuszon mit? Azt te akartad,a te döntésed,nem kényszeritett senki. Nyilván megoldotta a problémát nem?
2018. okt. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: az abortuszt senki sem szeretné, általában a körülmények kényszerítik erre az embert :(
2018. okt. 20. 21:12
 4/37 anonim ***** válasza:
63%

Ide ne irj ha epito es segito jellegu valaszt szeretnel. Itt csak szet szednek, hogy megoltel egy babat.

Igaz nekem elhalt terhesseg miatt volt hasonlo beavatkozasom es a ketto csak mutetileg ugyan az. Nem nekem kellett meghozznom a dontest, hogy nem kivanom a terhesseg kihordasat de lelkileg mindkettot nehez feldolgozni, ez viszont teny!

2018. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
62%

Tekintve, hogy ezt az ember sajár maga dönti el, mert nyilvánvalóan adott helyzetben az a lehető legjobb megoldás, ezért nincs mit rajta feldolgozni. Én sem szerettem volna, amikor ilyen helyzetbe kerültem, de tudtam, hogy akkor, ott nincs más jó választás.

Voltam olyan helyzetben, amikor visszakoztam, végül nem mentem el a műtétre. Azt a babát a 15. héten elvezsítettem. Sokkal nehezebb volt feldolgozni, mai napig eszembe jut sokszor. Ha az elején nem vonulok vissza, valószínűleg könnyebb lett volna. Később sajnos volt rá példa, soha nem gondolok rá, továbbléptem.

Azóta már 3 gyermekes családanya vagyok, 2 felnőtt és egy kamasz gyerekkel.

2018. okt. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
22%

Ha a körülmények nem engedik meg hogy babát vállalj akkor védezekezni kell.


Az esetben ha valaki "baleset" (gyógyszer melett, kilyukad a gumi stb) során teherbe esik, de nem tudja megtartani az számomra valamivel elfogadottabb, ahogy előttem is írták gondolj arra hogy ez most nektek így volt a jó döntés, másrészt ne várd hogy pár nap alatt túl leszel rajta, ha kell sírd ki magad, beszéld ki magadból és idővel biztos hogy jobb lesz.

2018. okt. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
43%
Nyilván bántja az embert hogy erre kényszerült, de az abortusz az esetek nagyobb részében nem több mint egy ésszerű döntés, amivel NEM cseszel el három életet. Akkor kell feldolgozni, ha igazából nem is akartad az abortuszt, hanem belehajszoltak.
2018. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
25%
Ja utolsó csak a saját kényelme miatt elveszi egy embertől az élet lehetőségét. Mert igan aki akar gyereket megoldja. Ha nem akar az abortusz miatti nyávogás csak hiszti és önsajnálat
2018. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
65%

A legegyszerűbb, ha tudatosítod magadban, hogy hiába ember genetikailag, minőségét tekintve még hónapokig nem ember egy (jelenlegi magyar jogszabályok alapján) abortálható embrió.

Mint ahogy egy agyoncsapott bogár, vagy jóízűen elfogyasztott rántott szelet után sincs lelkiismeretfurdalása senkinek.

A lelkiismeretfurdalást az itt is nagy számban előforduló ítélkező embertársaid okozzák.

2018. okt. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
73%

"A lelkiismeretfurdalást az itt is nagy számban előforduló ítélkező embertársaid okozzák" - pontosan erről van szó. Kérdező, először is azt kell elfogadnod, hogy az életben vannak bizony helyzetek, amelyeknek jó megoldása nincs, és a rossz megoldások közül kell kiválasztanod az érintettek számára a relatív legkisebb rosszat. Az AB egy tipikusan ilyen helyzet...

A másik, hogy tartsd távol magadtól a vallási és egyéb szélsőséges megnyilvánulásokat, ítélkezéseket.

2018. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!