Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogy s meddig lehet megszakíta...

Hogy s meddig lehet megszakítani a terhességet?

Figyelt kérdés
Nem terhes senki, csak kíváncsi vagyok, mivel óvszer nélkül szexelünk és ha netán megtermékenyülne mit lehet csinálni.
2018. nov. 5. 19:35
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
12 hét.
2018. nov. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

12 hétig, bizonyos esetekben picit tovább. De fontos, minden nap számít.


El kell menned nődokihoz elmondanod mi a helyzet. Utána 2 x kell beszélned (3nap különbséggel) szakemberrel, elmondja hogy mire vállalkozól, mik lehetnek a következmények stb. Alá kell írnod nyilatkozatot. Aztán ha meg van a műtét napja vagy előtte este be fekszel vagy az nap reggel bemész. Rutin vizsgálat, és műtét. Aztán jöhetsz haza.

Bizonyos idő után kontroll vizsgálat

2018. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%
12. hétig. 18 éves lány esetében a 18. hétig!
2018. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Olyan nincs hogy 18 hét a 18 éveseknek. Akkor van 18 ha pl megerőszakolasból történt a termékenység létrejötte.


Ja és még annyi lemaradt, hogy neked azt fog kelleni nyilatkozni, hogy a babát bizonyos komoly és megoldhatatlan okokból nem tudod vállalni. Senki nem fogja megkérdezni mi ez az ok.

2018. nov. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
18 alatt korlátozottan cselekvőképes, tehát a 18. Hétig mehet abortuszra.
2018. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

4es. (Ha csak meg nem változott azóta.)

A terhesség a 18. hétig szakítható meg, ha egyrészt fennáll az előző négy feltétel valamelyike, és emellett teljesül a következők közül még egy feltétel:


az állapotos nő korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen;


vagy terhességét neki fel nem róható egészségi ok, illetve orvosi tévedés miatt nem ismeri fel korábban, vagy az egészségügyi intézmény, illetve valamely hatóság mulasztása miatt haladta meg a terhessége az 12 hetes időtartamot.


(Korlátozottan cselekvőképes pedig minden 14-18 év közötti személy jogi értelemben!)

2018. nov. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező itt szépen össze van foglalva: [link]



Értem miért gondoljátok a korlátlan cselekvőképesnek a 18alattit, de nem fogom most kikeresni azt a törvény módosítást, de itt nem az számít korlátolt cselekvőképesnek sajnos es ebbe sokan bele esnek. Barátnőm volt igy, azóta tanultam is (jog hallgató vagyok)

2018. nov. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
38%
Bocs: korlátozott cselekvőképes. Hülye automata javítás.
2018. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Kezdetnek különíts el 30-40 ezer forintot, ugyanis ha ezt nem fizeti be, akkor nem csinálják meg.

Persze lehet, hogy így is olcsóbb, mint az óvszer.

2018. nov. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%

7es. Amit belinkeltél ott szerepel ez a mondat. S az alapján írtam a válaszom.

Aki korlátozottan cselekvőképes, tehát korlátozó gondnokság alatt áll vagy 14 és 18 év közötti, annak a törvényes képviselőjének (gondnok vagy szülő) a tudomásul vevő nyilatkozata is szükséges.

2018. nov. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!