Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusznál valaki bent lehet...

Abortusznál valaki bent lehet velem amíg a tágítás van es az utána levő megfigyelési idő?

Figyelt kérdés
2018. nov. 7. 12:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Női klinikán műtenek.
2018. nov. 7. 18:42
 12/19 anonim ***** válasza:
58%

Ugye sok nő ilyen problémával is a saját nőgyógyászához fordul... egyfelől... másfelől az általad említett helyeken hányszor próbáltad elintézni, hogy biztosan kijelented, hogy nem lehet? Mert ugye amit meg se próbálnak, az nyilván nem fog menni...

A harmadik, ha az adott nő nem a saját orvosához, és nem is a saját orvosa által ajánlott orvoshoz megy, mibe kerül szerinted elmondani a "jó napot kívánok, az osztályos orvossal szeretnék beszélni" szavakat? :)

Egyébként miért akarod ennyire lebeszélni a Kérdezőt arról, hogy megpróbálja, ha egyszer neki ez fontos?

2018. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%
#11, melyiken? Orvost ismered?
2018. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%
Persze suti is van meg tea kave ill fenykepek.....
2018. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
54%
Na, még egy AB-ellenes "jóakaró"...
2018. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

12es,egyszer sem próbáltam, viszont ezeken a helyeken voltam gyakorlaton és dolgoztam, így eléggé sok abortuszt (száz körül) láttam így tisztában vagyok azzal hogyan működik. És igen van olyan, nő a saját orvosához fordul, ha az orvos vállal abortuszt, meg dolgozik állami kórházban, és van pénze magánúton lerendezni a dolgokat. Ha ezen feltételek közül egy nem adott, máris borul a terv.

Én viszont olyanokkal találkoztam leginkább, akiknek nem volt saját orvosuk, bejöttek, kitöltötték a papírokat, majd megkapták a tágítót, és mikor itt volt az idő vitték őket a műtőbe, ápolónőn és beteghordón, és anesztesen kívül mással nem találkoztak.


Magán az egynapos műtéti osztályon nem lehetett bent hozzátartozó, csak a kiskorúaknál,és az sem a szobában hanem végig a folyosón, csak akkor kommunikáltak vele ha alá kellett írni.

2018. nov. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%

#16, akkor nem ugyanott tartunk, hogy a Kérdező azzal jár a legjobban, ha megkérdezi?

Nem nagy titok, én is rontottam a levegőt szül-nőgyógyon, láttam is pár AB-t, és ha valaki tényleg nagyon akarta volna, még a műtőbe is be tudtam volna vinni a párját éppenséggel. (technikailag semmivel se másabb, mint egy szülőszobára apás szüléshez, legfeljebb erre nincs tömegigény)

2018. nov. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

17es, hol dolgoztál? Mert azokon a helyeken ahol én, már az osztály ajtajára ki van rakva hogy látogatóknak tilos a bemenetel. Ezalól egyedül a kiskorúak képeztek kivételt, akiknek ott kellett lennie a gyámnak.

De gondolj bele kicsit a többiek helyzetébe. Te épp ott tágulsz az ágyon, abortuszra készülsz, félsz, és a szoba tele van vadidegenekkel, a többi nő ismerősével, hozzátartozójával. Egy pillanat nyugalma sem lehetne az embernek.

2018. nov. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
42%

Budapesten. És tudod, ha a világ úgy működne, hogy mi van kiírva, az lenne a fejlődés halála, akkor a mai napig nem lennének pl. apák a szülőszobán se, az is úgy kezdődött, hogy valaki kérdezett, kért, és egyszer csak azt a választ kapta, hogy na, látod, ott z az ajtó, mire az van kiírva, hogy "szülőszoba, tilos az Á izé bemenet, na ott bemész..." - aztán évek alatt a kivételekből megszokottá vált, és akkor lett az, hogy már a papíron (kiírás, házirend, akármi) is megjelent, változott a Nagy Szent Szabály.

Az általad felsoroltak között a félelmet és a kiszolgáltatottság érzését pont egy ismerős jelenléte képes a leginkább csökkenteni adott esetben. (persze tény, van ahol most nem működne pl. a hodály-kórtermek miatt, ami félreértés ne essék, abszolút nem normális dolog, csak még nem mindenhol volt pénz a 7-8-10 ágyas kórtermek megszüntetésére, átépítésére. Na, ott "sajnos nem megoldható" - ami ugyancsak akkor derülhet ki, ha valaki kérdez...)

2018. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!