Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Szerintetek mennyi beleszólása...

Szerintetek mennyi beleszólása van egy férfinek abba, hogy a nő abortuszta megy?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 14:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
37%

Van beleszólása, hogy felelőtlenül vagy felelősségteljesen védekeznek-e. Normális férfinek ez elég.

Amúgy pedig szerintem semmi. Nincs az a férfi, aki miatt elvetetném a gyermekemet.

2018. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
49%

Kapcsolattól függ. Én mikor terhes lettem nem voltunk együtt egy éve se a párommal, ő szerette volna, én meg nem, ezért közösen megbeszéltük a dolgokat, és végül a megtartás mellett döntöttünk. Nem mondta, hogy "márpedig akkor is megszülöd vagy elhagylak". Persze tudta, hogy a végső döntés akkor is az enyém, és az lesz amit én akarok.

Szerintem ha egy nő attól lesz terhes akivel amúgy nincsenek tartós párkapcsolatban, akkor pedig megbeszélés tárgyát sem képezi a dolog.

2018. nov. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
21%
Szeretem ezt a liberális felfogást,hogy a nő a saját testéről dönt, nem akar elő inkubátor lenni. Aki ezt írta,valószínűleg egy lázadó tini,aki nagyon képben van a jogaival, a kotelezettsegeivel már annál kevésbé. Onnantól kezdve,hogy megdobban a gyermeked szive a méhedben,már nem csak saját magadért vagy felelős. Vagy védekezni kell a nem kívánt terhesség ellen vagy vállalni a felelősséget anyának és apának is egyaránt!
2018. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

13: Pont azért döntenek sokan az abortusz mellett, mert az apa felelőssége kimerül abban, hogy hajlandó-e kifizetni 25 ezer gyerektartást, vagy kibújik ez alól is.

Semmilyen más kötelezettsége nincs. Minden más az anya felelőssége, amit egyedül vállal.

2018. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
62%
"Aki ezt írta,valószínűleg egy lázadó tini,aki nagyon képben van a jogaival, a kotelezettsegeivel már annál kevésbé. Onnantól kezdve,hogy megdobban a gyermeked szive a méhedben,már nem csak saját magadért vagy felelős." - miért gondolod azt, hogy aki betölti a tini-kort, az okvetlenül keresztény-konzi elveket fog vallani?
2018. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
78%

Kedves 13-as: én írtam, hogy egy nő had döntsön a saját testéről.

Nem, már nem vagyok tini.

30-as anya vagyok.

És miért kellene vállalnia a következményeket, ha van lehetősége megszüntetni a "problémát"? Teljesen legális az abortusz, tehát nem is értem, miért kényszerítenél egy embert bármire is.

A terhesség és a szülés megviseli a testet. Maradandó károsodást is szenvedhet miatta, és akár bele is halhat...

Szóval igenis had döntse el, hogy ezt szeretné-e...

Egy pl 8 hetes magzat nem lesz attól valaki "gyermeke", mert a biológiai érettsége elérte azt a szintet, hogy beindult a keringés, dobog a szív...


Szóval senki felett nem kell pálcát törni, aki nem akar élő inkubátor lenni!

2018. nov. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

Élő inkubátor.. Fuj,ilyen lekicsinylő kifejezést sem hallottam még.


Aki úgy gondolja,hogy a terhesség legyen az kívánt,vagy sem, de kb.feléli a női testet..hát az inkább maradjon egymaga a nőiségével együtt.

2018. nov. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
71%

"Aki úgy gondolja,hogy a terhesség legyen az kívánt,vagy sem, de kb.feléli a női testet..hát az inkább maradjon egymaga a nőiségével együtt"


Hát pedig bármit mondasz, igenis feléli, de legalábbis megviseli a testet.

Valaki tud ezzel együtt élni, valakinél ezen indul el a depresszió.

Ezt sem hangoztatják a sok cukormázas babasztori mellett, pedig igenis durva változások történnek a terhesség és szülés alatt. Ezek javarészt "visszaállnak" eredeti állapotra idővel, valamikor nem.


Ettől még vállaltam én is gyereket, és köszi, boldog család vagyunk. Igen, megváltoztam a szülés előtthöz képest, de ezt nem bánom.

Aki nem szeretne gyereket, az lehet, megbánja...

2018. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
56%
"Élő inkubátor.. Fuj,ilyen lekicsinylő kifejezést sem hallottam még." - én a "két lábon járó inkubátor" kifejezést szoktam használni ilyen témában. Pont, ahogy a férfi sem spermabank és ATM. Egy gyereket a két szülőjének kell közösen akarni/vállalni.
2018. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
64%

Pofam leszakad, hogy némelyek milyen szinten akarnák a saját beteges felfogásuk az masokra erőszakolni. Halistennek ez soha nem történhet meg, mindenki aszerint eli az életét, a miszerint csak akarja. Mindnekinek a saját méhével kell foglalkoznia és nem máséval!

Az az elképesztően lekicsinylő, hogy sok fanatikus csupán csak egy eszközként, azaz szószerint élő inkubatorkent tekint a nőkre, akik ha már terhesek lettek, tök mindegy hogy milyen körülmények között és hogy egyébként akarnak-e gyereket vagy megvannak a szükséges dolgok hozzá, mindenáron szülesztenék őket.

Az abortusz is felelősségvállalás, nem csak a szülés! Csak ez sok mindenkinek nem jut el a picike kis agyáig! És lehet itt vergődni meg hőbörögni, hogy Jajj nem tudja a kötelezettségeit, csak a jogait, mert egy terhes nőnek az égvilágon semmiféle kötelezettsége nincs arra a nehány hetes fejletlen embriora nézve!! Csakis kizárólag ő dönthet arról, hogy minek van helye avagy nincs a tulajdon méhében. És pont, nincs tobabb, kár ragozni. Majd akkor, amikor nem a nő teste és szervezete által képes egyáltalán létezni az az embrió, na majd akkor lehet előadni a nagy “mentsünk meg minden terhességet” mondókát, viszont egészen addig amíg a nő szükséges ehhez, addig igenis csak ő fog erről dönteni egyedül!

2018. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!