Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt egy barátnőm, vége lett....

BenyoKrisz kérdése:

Volt egy barátnőm, vége lett. Kiderült, hogy terhes.9. hetes lesz. Megbeszéltük, hogy el veteti, én el is küldtem a pénzt?

Figyelt kérdés
És most mégse akarja, de össze jönni nem fogunk soha. Van ennek valami jogi útja, hogy meg lehessen oldani? (Normális választ szeretnék, az idióták ne kommenteljenek, vagy gondoljanak a helyzetbe)
2019. jan. 14. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
55%

"nem akarok azzal a tudattal élni,hogy valahol tengődik egy gyerekem"

hát akkor legyél része az életének, legyél jó apukája és akkor nem fog "egy ilyen"-nel tengődni.


Egyébként az egyetlen legális módszer, hogy "megszabadulj" a gyerektől az, hogy anyuka szerez egy palimadarat, aki aláírja az apaságit, vagyis elismeri sajátjának (ahh, volt ilyen kérdés is már jópár, jajjmostmitcsináljakaláírtamnemazenyém)... vagy pedig a későbbiekben, megszületése után örökbe fogadja.

2019. jan. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
30%

"Neked pedig a vezektómiát javaslom. Gyorsabban orvosolja a fóbiád, mint a pszichológus." - nem rólam van szó, hanem a férfitársadalomról általában.

Egyébként ha egy férfi az első perctől egyértelművé teszi, hogy őt egy gyerekkel a világon semmire se lehet rávenni, már attól exponenciálisan csökken az esélye, hogy a Kérdezőhöz hasonlóan áldozattá váljon.

A Kérdező most bármilyen gyengeséget mutat, jelentősen csökkenti az esélyt arra, hogy az ügy végül SZÁMÁRA KEDVEZŐ fordulatot vegyen.

2019. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
54%

#32

Tudod, mi csökkenti az esélyt? Ha gumit húz, meg eleve szóba se áll "ilyennel", akivel szégyen a közös gyerek, de dugni jól esett.

Áldozat akkor lenne, ha megerőszakolja.

2019. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%
#32, honnan feltételezed, hogy minden véletlen vagy akár "véletlen" teherbe esett nő a pasijára hajt? És hogy a férfitársadalom minden tagja így döntene? Én személyesen olyan esetet ismerek, ahol pont a nő nem akart már kapcsolatot, csak nem vetette el lelkiismereti okok miatt (és a pasinak nem volt pénze se). És több olyan kérdést olvastam itt már, ahol a férfi meg akarta volna tartani, a nő meg nem. Nem lehet magadból kiindulva ennyire általánosítani, sokféle gondolkodásúak a nők is meg a férfiak is.
2019. jan. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező!

Ha ennyire gáz a nő, akkor kérheted a gyermek nálad való elhelyezését.


Nem derült ki a történetből, de ha ő a gyereket képtelen eltartani, akkor simán neked ítélhetik.


Ti meg olyan könnyen lecseszitek. Honnan tudjátok, hogy nem direkt hagyta abba titokban a csaj a fogamzásgátlót, stb.?


Könnyen ítélkeztek, de ha a ti fiatok kerülne ilyen helyzetbe megnézném mit reagáltok. És ne gyertek az óvszerrel, a kérdezőnek barátnője volt. Párkapcsolatban a hormonális fogamzásgátlás teljesen normális és elfogadott.

2019. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
56%

Nem akarja összekötni az életét egy ilyennel. Dehát a barátnőd volt, még csak nem is szexpartner. Az egyedüli, ami taszít benne, hogy megtartja a gyereketeket.


Igazi undorító ember vagy, megérdemlitek egymást a csajjal.


Nem akarsz azzal a tudattal élni, hogy valahol tengődik egy gyereked???


Tartsd vele a kapcsolatot, neveld, vedd magadhoz a gyerekedet bazki és tegyél róla, hogy olyan sorsa legyen, amilyet neki szánnál.


Ó te szegény, nehogymár még nyomasszon a gondolat, hogy az elhagyott gyereked nem él a legjobban.. micsoda teher lenne számodra, ugye?


És ilyen véglények élnek a földön, csak magát menti a süllyedő hajóról(a gyerekét nem), mikor ők fulladoznak még akkor is magát sajnálja, hogy neki milyen rossz ezt kívülről látnia..


Remélem a gatyád is rá fog menni a gyerektartásra, te szegény áldozat.

2019. jan. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
45%
Alapvetoen “abortuszparti” vagyok es abban is egyetertek, hogy a no teste igy az o dontese. Viszont valahol olvastam, hogy talan Svedorszagban az ilyen helyzeteket ugy oldjak meg, hogy ha a ferfi nem akarja a gyereket, akkor elsokorben megprobaljak megbeszelni a novel, hogy legyen abortusz, ha pedig a no nem akar abortuszra menni akkor a ferfi “lemondhat” a gyerekrol azaz nem kotelezhetik gyerektartas fizetesre, apasagi nyilatkozatra es a tobbi. Szerintem ez a dolog teljesen elfogadhato lenne, persze ezt csak addig amig az aborusz lehetosege is adott. Sajnalom a kerdezot, hogy ilyen helyzetbe kerult. Annak ellenere, hogy no vagyok es ugy gondolom, hogy mivel a no lesz terhes, o szuli meg a gyereket igy csak es kizarolag o donthet az abortusz mellet es ellen is, megis tamogatnam ezt a dolgot ami ugy nez ki mas orszagban is mukodik, mert nem csak egy no eletet tudja ugymond tonkretenni egy nemkivant gyerek hanem egy ferfi eletet is.
2019. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
42%

#33 "Tudod, mi csökkenti az esélyt? Ha gumit húz, meg eleve szóba se áll "ilyennel", akivel szégyen a közös gyerek"

Ugye egyfelől ez pont akkora hülyeség, mint általáéban a fogamzásgátlásról magyarázni bekövetkezett terhesség esetén. Egyfelől.

Másfelől tudom, hogy vannak, akik szerint csak azzal szabad szexelni, akitől gyereket is vállalnánk - de én például marhára nem szeretnék egy olyan világban élni, ahol ez tényleg általános elvárás lehet akár férfi, akár nő irányában. Mi jöhet még utána? "Csak az istenáldotta házasságban - mert jajj, a kicsikebabának az a legbiztonságosabb" - című vissza a sötét középkorba??? - ez itt a XXI. század, csókolom...

A harmadik, hogy jól írta itt a #35-ös válaszadó, "És ne gyertek az óvszerrel, a kérdezőnek barátnője volt. Párkapcsolatban a hormonális fogamzásgátlás teljesen normális és elfogadott." - egy kapcsolatban a fogamzásgátlás módja közös megegyezés kérdése. Vérlázítóan etikátlannak tartom a férfira mutogatni óvszer-témában, amikor nyilvánvaló, hogy a _közös döntésük_ más volt.

Egyébként meg a lelkiismereti szabadság a férfit és a nőt tökéletesen egyenlően illeti meg. Tehát ugyancsak etikátlannak kell tartanom azt, amikor a nő a saját lelkiismereti szabadsága következményeit más személyekre erőszakolja, csorbítva az ő lelkiismereti szabadságukat. Ha egy nőnek skrupulusai vannak a védekezés módját illetően vagy az abortusszal szemben, az szíve joga - de nyissa már ki a száját az aktus előtt, hogy a másik is tudja, mire számíthat.


Szóval én remélem, hogy a történet a Kérdező számára pozitívan fog zárulni.

2019. jan. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
40%
#37, sajnos Svédországban is csak a törvényjavaslat szintjéig jutott egyelőre, de Magyarországon az internetes szavazáson elsöprő támogatottsága van - és igen, szerintem is ez lenne a járható út, és a tisztességes megoldás.
2019. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
28%

#39

12 hetesnél kisebb terhesség esetén hogy bizonyítod be, hogy ki az apa? Sehogy. Itt bukott el a törtènet.


Az egy dolog, hogy nem kell mindenkivel gyereket vállalni, de ez nem jelenti azt, hogy kötelező minden riheronggyal dugni, aki hagyja magát, de az utcán felvállalni már ciki lenne. Létezik egy egészséges középút.


A védekezésről még annyit, hogy minden abortuszra két élve születés jut. És ki tudja, hogy abból mennyi volt baleset, de ezt ne számoljuk...

A megszakítás pearl-indexe is jobb!!! A tabletta és a gumi esetében 1-2%, vagyis ha védekezés mellett csúszna be, akkor egy abortuszra 50-100 születés jut, akkor is, ha minden nem kívánt gyereket elvetenek.

Vagyis a legtöbb nem kívánt egyszerűen úgy fogant, hogy egyáltalán nem védekeztek.

2019. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!