Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt egy barátnőm, vége lett....

BenyoKrisz kérdése:

Volt egy barátnőm, vége lett. Kiderült, hogy terhes.9. hetes lesz. Megbeszéltük, hogy el veteti, én el is küldtem a pénzt?

Figyelt kérdés
És most mégse akarja, de össze jönni nem fogunk soha. Van ennek valami jogi útja, hogy meg lehessen oldani? (Normális választ szeretnék, az idióták ne kommenteljenek, vagy gondoljanak a helyzetbe)
2019. jan. 14. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
59%

44. Félreértettél. Engem nem érdekel az erkölcs, nem ezért írtam.

Tegyük fel, hogy Jancsi meghág egy nőt, aki terhes lesz. Jancsi nem akar gyereket, ezért azt nyilatkozza, hogy “véletlen volt”. Innentől kezdve már nem az övé a felelősség, mert ő nem akart gyereket.

Aztán meghág még 3 nőt, ebből kettő teherbe esik. Csinált 3 gyereket, de felelősséget nem kell vállalnia, mert védi a törvény?

2019. jan. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
56%
Visszatérve Kérdező esetére, hiába nem akar senki senkit megsérteni és próbál naaagyon általános lenni, azért a nagy kérdés mindig ott van a háttérben. Ha valaki szerint a magzat még nem ember, az másképp gondolkodik róla, mint aki szerint már az (pláne ha érintettként épp a gyereke). És feleslegesen győzködik vagy hülyézik le egymást ezek után, hogy mi lenne logikus vagy "értelmes". Valószínűleg középútnak találták ki, ami most van, mert talán arra többen hajlanak, hogy az abortusz nem fogamzásgátlás, még ha a krízishelyzetet elég szemhunyósan tágan értelmezik. Szerintem arra lenne jó valami felvilágosító kampány, hogy legalább a nem alkalmi kapcsolatoknál kerüljön már szóba, hogy ha becsúszik az a baba/terhesség, egyformán képzelik-e el a felek a folytatást - persze ez is csak egy bizalomra és valamelyest önismeretre is épülő módszer, de akkor nem lenne ez a sok "azt hittem, hogy ő is így gondolja", miközben kiderül, e kérdésben nem is ismerik egymás véleményét, elképzelését (sokszor itt olvasva akár évek óta tartó házasság esetén se).
2019. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
73%

"Az a vicces, hogy ezt is ki lehet játszani. Józsit be akarom palizni. Ezért adok 20 ezret a Lacinak, hogy mondja azt, hogy tőle van, és meg akarja tartani. Megtartjuk. Mindenki boldog.


Megszületik a baba. És perbe fogom a Józsit, a dns bebizonyítja, hogy ő az apa, és lehet fizetni. Na, ilyenkor mi van?"


Ha Laci a húszezerért (khm önként) hivatalosan elismeri az apaságot, aláírja az apasági nyilatkozatot, akkor Józsi megúszta, mert onnantól kezdve Laci az apa, még ha a dns teszt mást is mond. Hiszen Laci tudta, hogy nem az övé, ennek ellenére mégis a "nevére vette", kvázi bevállalta, hogy gondoskodik róla.

2019. jan. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
55%

#51, az általad felvetett "X meghágja Y-t" nem létezik valójában, ugyanis a szexuális kapcsolat 2 (néha több:)) fél szabad döntésének eredménye... a nemi erőszakot továbbra se akarja legalizálni senki.

Tehát a helyzet valójában úgy néz ki, hogy "X és Y hágnak, mert ez nekik így jó", és utólag mindkettőnek azonos döntési joga keletkezik az esetleg bekövetkezett terhesség kapcsán, egy határidőn belül dönthetnek úgy - X is meg Y is - hogy nem vállalja. Nőnél ez a döntési jog abban testesül meg, hogy abortuszra megy vagy esetleg kihordja és kórházban hagyja a "hágás" eredményét, férfinél meg abban, hogy nő döntésétől függetlenül nem tartozik érte se anyagi se erkölcsi felelősséggel, és nem illetik meg a szülői jogok se.

(én célszerűen 1-2 héttel rövidebbre venném azért a férfi döntési idejét azért, hogy a nő a férfi döntése ismeretében tudja meghozni a saját döntését)

Így már érthető?

2019. jan. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
65%
# 54 - # 51 szerintem arra gondolt, hogy ha Jancsi (ahogy már olvastam itt a GyK-n is erre elég sok példát) azt mondta előtte Juliskának, hogy bizony ő az igazi, családot akar vele, majd (és itt néha hónapok telnek el) a pozitív tesztnél beparázik, hogy azért nem hitte volna, hogy ilyen hamar sikerül, ő még mégse áll erre készen, még élni akar. És akkor a megzsarolt Juliska dönthet az egyedülálló anyaság és a műtét (plusz esetleg pokol tüze), de talán egy darabig még Jancsival között, pedig igazából bárhogy dönt, Jancsi úgyis tiszta lelkiismerettel és hiánytalan bukszával távozik és újabb nőt keres, aki beveszi óvszer nélkül a szép szavakat.
2019. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
40%
#55, persze, ilyesmi van - mindkét oldalon. Mert természetesen azok a Juliskák is léteznek, akik pont addig döntés-pártiak, amíg teherbe nem esnek... azon hiába is görcsölnénk, hogy emberi viszonyokból kizárjuk az emberi faktort, mert ez ránézésre is teljesen lehetetlen. Amit meg tudunk tenni, az pont az, hogy egyenlő feltételeket biztosítunk a Jancsik és a Juliskák számára is, hogy egyik se válhasson totálisan vesztessé.
2019. jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
63%
Pont ez az, hogy a nő mindig veszít, hiszen vagy fel kell nevelnie a gyereket (vagy minimum kihordania és megszülnie), vagy elszenvedni az abortuszt. Egyenlő akkor lenne, ha abortusz választása esetén a férfin is végrehajtanának valamilyen fájdalmas és lelkiismeretbe gázoló műtétet és mindkettőt közösen fizetnék.
2019. jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
39%
Ellenkezőleg, perpill a nő mindig nyer, ugyanis van döntési joga, és vannak döntési lehetőségei a bekövetkezett terhesség esetén. Szemben a férfival. Még akkor is, ha ez a döntési lehetőség néha a legkisebb rossz kiválasztására szűkül.
2019. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
53%
Arra az esetre értettem, hogy a két serpenyő akkor sem egyformára, hanem pont túl billenne, ha bevezetnék ezt a "jogi abortuszt". Mert a férfinek ugyan akkor már lenne döntése, de felelőssége kb. semmi, a nőnek viszont valamelyik utat ugyanúgy végig kellene csinálnia.
2019. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
44%

#59 ez egy elvi deklaráció, ha valaki törvényt akarna írni belőle, nyilván át kellene tekinteni a részleteket is. Pl. abszolút el tudom képzelni, hogy a férfinak a nemleges nyilatkozata mellé le kelljen tenni a terhességmegszakítás térítési díját is, amit azután a nő a saját döntésétől függően használ fel. így lesz a részletek kidolgozásával egy 3 mondatos elvből egy 20 paragrafusos törvény, ami lefedi a gyakorlatot...

Az a lényeg ugye, hogy a mai gyakorlat egy nonszensz, egy 100 évvel ezelőtti szellemiséget tükröz, ezért is van, hogy mindenki kiskapuk meg egérlukak keresésével van elfoglalva. (általános szabálynak veheted - nem én mondtam, hanem jogtudós - hogy ahol 10% alatti a tudatos normaszegés, ott a normaszegőket kell üldözni, ahol viszont 10% feletti, ott a norma rossz. Na, a gyermektartás és környéke szintjén az önkéntes jogkövetés mértékadó becslések szerint nem éri el a 40%-ot, sok év óta ez a legbehajthatatlanabb követelés a bíróságok gyakorlatában.)

Most magyarul és teljesen vulgárisan megkérdezve milyen "igazság" az, ahol a jogkövetés jutalma egy kvázi életfogytiglan - de minimum 20 év, ha meg erőszakos bűnözővé avanzsálva teszek róla, hogy a terhesség megszakadjon, az - ha lebukok egyáltalán - középmértéken(!) 3 év letöltendő, és utána elfelejthetem az egészet, mint egy rossz rémálmot???

2019. jan. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!