Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt egy barátnőm, vége lett....

BenyoKrisz kérdése:

Volt egy barátnőm, vége lett. Kiderült, hogy terhes.9. hetes lesz. Megbeszéltük, hogy el veteti, én el is küldtem a pénzt?

Figyelt kérdés
És most mégse akarja, de össze jönni nem fogunk soha. Van ennek valami jogi útja, hogy meg lehessen oldani? (Normális választ szeretnék, az idióták ne kommenteljenek, vagy gondoljanak a helyzetbe)
2019. jan. 14. 21:29
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
64%

37. Csak ezzel rengeteg férfi visszaélne. A többség eddig is felelőtlenül szexelt, egy ilyen törvény után még ennyire sem érdekelné a férfiakat a dolog, mert következmények nélkül dughatnának fűvel, fával.

Mi a helyzet akkor, ha a gyerek tervezett, viszont apuka félúton meggondolja magát? Ott a nő hogy bizonyítja be, hogy ketten akarták?Sehogy. És mi van abban az esetben, ha a férfi akarja a gyereket, a nő meg nem? Ott rákényszerítik, hogy szüljön?

2019. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
65%

“Mi a helyzet akkor, ha a gyerek tervezett, viszont apuka félúton meggondolja magát? Ott a nő hogy bizonyítja be, hogy ketten akarták?Sehogy. És mi van abban az esetben, ha a férfi akarja a gyereket, a nő meg nem? Ott rákényszerítik, hogy szüljön?“


Mint irtam is ezt addig tartanam elfogadhatonak amig van lehetoseg abortuszra azaz 12. hetig. Persze, hogy nem lenne normalis h feluton meggondolna magat, azt nem is irtam sehol, hogy akkor egy megszuletett gyerekrol is siman lemondhatna az apja mert epp olyan kedve van. Nem irtam ilyenrol, hogy mivan ha ferfi akarja a gyereket a no pedig nem igy nyilvan ebbol azert lehetett volna arra kovetkeztetni, hogy az maradna a no dontese. De latom nem erted mire gondolok, de akkor megprobalom bovebben kifejteni. Az ferfi csak a 12. hetig mondhatna le a gyerekrol igy akarhogy is dont, a no ennek tudataban megy abortuszra vagy megtartja a gyereket. Ez a ferfit vedi, mivel tudjuk, hogy azert elofordul olyan eset amikor a no nem veszi be a fogamzasgatlot stbstb. es igy egy olyan helyzetbe kenyszeriti bele az adott ferfit amit o nem akart, ami nem az o dontese. Most persze egy normalis parkapcsolatban a gyerekvallalas kozos dontes, de a no vagy akar a ferfi is tud errol onkenyesen donteni errol. Ilyenkor a no tud abortuszra menni es ebben senki nem akadalyozhatja meg, de egy ferfi mar nem tud ellene mit tenni es ezt no letemre aki mellesleg “abortuszparti” nagyon nem tartom fer dolognak.

2019. jan. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
46%

#40, halkan szólnék, hogy alapvetően téves a számításod, a Pearl iindexet nem az élve szülésekből, hanem a szexuális életet élő nőkből számolják. Tehát:

"A tabletta és a gumi esetében 1-2%, vagyis ha védekezés mellett csúszna be, akkor egy abortuszra 50-100 születés jut, akkor is, ha minden nem kívánt gyereket elvetenek." - ha mondjuk 1 millió aktív szexuális életet élő nő van Magyarországon (annyi biztosan van) akkor az 1-2%-os Pearl index 10-20 ezer abortuszt jelent évente ha minden nem kívánt gyereket elvetetnek. Na ezzel szemben van 28 496 (2017, KSH).

Az élveszülés/abortusz arány meg nem 1:2 - ahogy állítottad,hanem 1:3, de ezt csak halkan mondom, mert ez legalább nem több nagyságrendnyi tévedés.

Mindennek tükrében hogy módosul a véleményed?

2019. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
41%

#41 "A többség eddig is felelőtlenül szexelt, egy ilyen törvény után még ennyire sem érdekelné a férfiakat a dolog, mert következmények nélkül dughatnának fűvel, fával." - és akkor mi van? Nem lehet másokra erőszakolni a konzervatív erkölcsöt? Tényleg, meg kell a szívnek hasadnia... de megnyugtatlak, ez esetben is szabadon dönthetne úgy bármely férfi és nő, hogy ők csak az istenáldotta szent házasságban... senkire nem lenne ráerőszakolva semmi.

"Mi a helyzet akkor, ha a gyerek tervezett, viszont apuka félúton meggondolja magát?" - miért, most mi van, ha anyuka gondolja meg magát félúton?

"És mi van abban az esetben, ha a férfi akarja a gyereket, a nő meg nem? Ott rákényszerítik, hogy szüljön?" - figyelj, a másokat szülésre kényszeríteni akaró diktátorok a túlsó térfélen vannak... ugye save8th as társai... egy gyerek születését a KÉT szülőjének közösen kell akarnia...és ezt kell összehozni a nőnek saját testét illető önrendelkezési jogával, és a nemek egyenjogúsága alapvető demokratikus elvével. Ebből jön az említett alapvetés.

2019. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem egy gyerek fogantatását kell mindkét szülőnek akarnia a családalapításhoz, onnantól, hogy megfogant, az bizony már születésre van rendelve(elindult egy természetes folyamat).


Szerintem ebben a történetben 3an vannak. A fogantatással elkezdődött egy új élet kialakulása, a magzat "meg akar születni", tudom ez így erős, de szebben nem tudom megfogalmazni. Szóval azért fogant, hogy megszülessen. Ez egy a háromból.


Ha a maradék két fél közül egy is meg akarja tartani, akkor már döntsön a többség.


Viszont, sajnos nincs lehetőség arra, hogy az apa egy mesterséges méhben, vagy a saját testében hordja ki a kicsit, ezért az ő voksa kevesebbet ér. Szerintem bevezethető lenne, hogy az apa kifizetheti a nőt ért kellemetlenség pénzbeli értékét a nőnek, és utána felnevelhetné az apa egyedül a kicsit.


Én hivatalosan bejelentetném a felekkel, hogy próbálkozni kezdenek a gyerekkel mindkét fél akaratából. Aki nem jelentette ezt be(tehát nem tudatosan terveztek babát), ott a lelépő féltől kevesebb gyerektartást kérnék. Persze ettől még vállalhatnának közösen babát, meg fizethetne többet is, csak a lehetősége meglenne kedvezményként, ha már nem akart gyereket. Ennek ellenére a gyerek meglenne(márvha a nő megtartja) és életben kell tartani, és mivel ketten hozták össze a fogantatást(amit bizonyítani nem lehet, kinek a "hibája") mindkét félnek életben kell tartania.

2019. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
67%

Az a vicces, hogy ezt is ki lehet játszani. Józsit be akarom palizni. Ezért adok 20 ezret a Lacinak, hogy mondja azt, hogy tőle van, és meg akarja tartani. Megtartjuk. Mindenki boldog.

Megszületik a baba. És perbe fogom a Józsit, a dns bebizonyítja, hogy ő az apa, és lehet fizetni. Na, ilyenkor mi van?


Egyébként se értem a hisztit, mikor egy "apuka" sok esetben 5 éves gyerek mellett is meggondolja magát, elhúz a ...ba, és nem fizet egy fillért se.


Lassan ott tartunk, hogy a fíúkák felháborodnak, hogy a védekezés nélküli szexből gyerek lesz. Azt meg ugye kitárgyaltuk, hogy 100%-os védekezés nincs.

2019. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
37%

"Megszületik a baba. És perbe fogom a Józsit, a dns bebizonyítja, hogy ő az apa, és lehet fizetni. Na, ilyenkor mi van?" - semmi, normális esetben a bíróság nem ítélne meg semmit ez esetben, és kész.

Mindösszesen azzal a végtelenül álságos és hazug paradigmával kellene szakítani mindörökre, hogy "a gyerek az első", és általános érvényűen kimondani az igazságot, hogy a megszületettek egyenlő fontossággal bírnak és egyenértékűek, a megszületettek viszont előrébb valók a már meghaltaknál vagy a még meg nem születetteknél.

És akkor rögvest megszűnnének a mai önellentmondások, amelyek szóban a "gyerek az első"-t hazudják, a valóságban meg diszkriminálnak férfi és nő közt, meg gyerek és gyerek közt is.

2019. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
55%

#45, érdekes felvetés, csak az a baj vele, hogy ez is önellentmondást hordoz. Ha azt mondod, hogy a magzat egyenértékű a megszületettel, automatice a népszavazás előtti ír helyzethez jutsz, ott ugyanis pont ezt mondta az az ominózus 8. kiegészítés - amit most nagy többséggel leszavaztak.

Tehát egyidejűleg nem mondhatod azt, hogy a magzat egyenjogú, és ugyanakkor elfogadod a nők abortuszhoz való jogát is.

"Én hivatalosan bejelentetném a felekkel, hogy próbálkozni kezdenek a gyerekkel mindkét fél akaratából." - ez a mindkét fél egybehangzó akaratának bejelentése valahonnan nekem ismerős:) - egy manapság annyira nem sikeres, és meglehetőst válságát élő intézményből....

2019. jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket,persze nem láttok bele ebbe az egészbe. A pénz már nála van,kifizettem az utat,és minden költséget. De szerintem teljesen céltalan lenne úgy gyereket vállalnia,hogy nem vagyunk együtt. Értelmetlen. Nem működött a dolog köztünk,csak ment a húzás,halasztás..azt mondtam neki,hogy zárjuk le abortusszal és egyikőnk menjem jobbra,a másik balra.. de majd megírom a végkifejletet!
2019. jan. 16. 00:31
 50/69 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező láttál bármiféle hivatalos leletet a terhességről egyébként?

Mindenesetre drukkolok, hogy úgy érjen véget az ügy, hogy ne vesztesként kerülj ki belőle.

2019. jan. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!