Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti vállalnátok egyedülállóként...

Ti vállalnátok egyedülállóként iker babákat?

Figyelt kérdés
Sajnos egyedül maradtam és az apukátol csak anyagi támogatást várhatok.
2019. jan. 17. 12:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
33%
Igen, vállalnám.
2019. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Vállalnám! Egyedül is! Jó egészséget kívánok!
2019. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%
Látom hogy a kommentemre elég negatívumok is jöttek. de igen is nem egy családot lattam ahol 5-6-7 vagy 8 gyerek volt. IGEN szegény körülmények között de felnevelték őket vagy egyedüli szülőként oldotta meg. És igen legtöbbjüknél előfordult ugyan ez a kérdés. DE nem bánták meg h válalták a babákat. Az ilyen családokba lehet nem volt sok pénz DE akkora szeretet volt amit el nem lehet mondani. ÉS nekem senki ne mondja hogy ebben Istennek nincs benne a keze. MERT ő jól tudja mi az IGAZI boldogság és hol valósítható ez meg.
2019. jan. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
65%

Semmilyen gyereket nem vállalnék apa nélkül, ameddig van lehetőség elvetetni. Nem is értem miért gondolja bárki, hogy ez egy jó buli - inkább csak mártíromság és felelőtlenség, gyerekes döntésképtelen hozzáállás! Azt sem értem, hogyan foganhat gyerek olyan kapcsolatba, ahol az apa hetek múlva lelép. Azt azért csak érzi az ember, mennyire jó a helyzet a kapcsolatban, nem? Nálunk is voltak gondterhes idők -el sem tudtam volna képzelni, hogy akkor vállaljunk gyereket, vagy hogy megengedjük a besikerülés luxusát! Nem mondom, hogy a férfiak szentek, de sok nő meg irtó buta, hogy hagyja történni a dolgokat, meg bármit bevállal csak gyereke legyen, az már mindegy hogy hogyan nő föl....

Nem a világvége az egyedülálló szülőség, előfordul évek múltán is a válás vagy haláleset, mégis boldogulni kell... de ha még benne vagyok a 12 hétben biztos, hogy nem tartanám meg.

Kedves kérdező, ezt csak te tudhatod, hogy mennyit bírsz vagy akarsz elbírni. Én azt mondom nem muszáj elcseszni egyszerre 3 ember életét ha még lehet választani. Persze azt is megértem, ha neked ez nem ennyire egyszerű, én egy embrióra egyszerűen nem tudok "kisbabaként" tekinteni. Az sem mindegy mennyire leszel egyedülálló, vagyis mennyire vesz majd részt apuka a nevelésben. Továbbá úgy gondolom, hogy habár lehet egyedül is gyereket nevelni, számomra kétséges, hogy képes-e az ember olyan minőségi gyereknevelésre, mint párkapcsolatban. És hangsúlyozom, tudom, hogy van amikor nincs választási lehetőség, de 12 hétig szerintem igenis hogy van. Nem vagyok vallásos, így az élet fontosságát csak a valóban élőkre tudom alkalmazni. Mindenesetre szurkolok neked, akárhogyan is döntesz ne kelljen megbánnod és valóban a te döntésed legyen, ne csak az események sodrata: akár az egyedülálló anyasággal akár az abortusszal is kell szembe nézned.

2019. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

" Az ilyen családokba lehet nem volt sok pénz DE akkora szeretet volt amit el nem lehet mondani. ÉS nekem senki ne mondja hogy ebben Istennek nincs benne a keze. MERT ő jól tudja mi az IGAZI boldogság és hol valósítható ez meg."


Persze, mert isten enni is ad, meg meleg ruhát a gyerekeknek. Ráadásul ikreknél EGYSZERRE kell minden duplán, nem örökölnek egymástól.


És olyan nagy boldogság éhezni, meg fázni, ugye? Meg amikor azért nem mész osztálykirándulásra, mert csóró vagy... Igazán boldogságos.

2019. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%

Semmi esetre sem.Van amikor nem a szívre kell hallgatni,hanem a józan észre.

A Jó Isten sajnos sem pénzt,sem meleg ruhát,sem a csekkeidet nem fogja intézni helyetted,és ez a "kaland" jó 20 évre szól.Elég csak ha az egyik beteges lesz,én a lányom mellett sokáig dolgozni se tudtam,egy hónapban minimum két hetet otthon voltam,rúgtak is ki emiatt.

Kisgyermekkel amúgy is kiszolgáltatott az ember,még akkor is ha van apuka,de kettővel egyedül...rémálom.

2019. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
38%

" DE nem bánták meg h válalták a babákat.... ÉS nekem senki ne mondja hogy ebben Istennek nincs benne a keze. "

És, ha netalán mégis megbánja az ember, kinél lehet reklamálni? Mert erre még egyetlen "pro life" agitáló sem volt képes értelmes választ adni...


Kérdező, nálunk nem ikrek lettek anno, csak túl kicsire sikerült a korkülönbség... kapásból ráment a kapcsolatunk a kialakult helyzetre...

Szóval én csak annak tanácsolnám ebben a helyzetben nyugodt lelkiismerettel a megtartást, aki vagy kifutott a határidőből és amúgy se tud már lépni, vagy aki már a 30-as évei végén jár, és úgy érzi, ez az utolsó lehetősége a saját gyerekre, és még segítsége is van. (rokonok, barátok...)

2019. jan. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!