MANOKA980 kérdése:

Nem tudom mitévő legyek, nincs szivem elvetetni?

Figyelt kérdés

1éves múlt a kisfiam és úgy néz ki,hogy megint terhes vagyok. Mivel nehéz anyagi helyzetben élünk,mert páromnak csak alkalmi munkája van jelenleg.

Megszakad a szivem,ha arra gondolok hogy el kell vetetnem a babát, de örökbe sem tudnám adni. Segítségem nincs egyáltalán.

Ma megyek orvoshoz.

Adjatok kérlek tanácsot,hogy ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm szépen.


2019. febr. 8. 06:48
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 10-es válaszoló és a többiek.

Az én férjem is volt átmenetileg alkalmi munkán.

És akkor már a gyerek is megszületett.

De azzal az alkalmi meloval többet keresett ,mintha rendes állása lett vna.

Kovezz meg kérlek!

Az,hogy mi mire következtetünk az teljesen mindegy,nem biztos,hogy fedi a valosagot.

Nem vagyok sem abortusz parti sem abortusz ellenes.

Viszont nem itelkezem boldog-boldogtalanrol mert következtettem vmire 20 sorból.

Erről beszéltem kedves válaszoló.

2019. febr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
80%

11!


Ha alkalmij munkával többet keresne, mint egy átlag munkahelyen, akkor 1, nem emelné ki, hogy "csak alkalmi munka", 2, nem írna, hogy "Mivel nehéz anyagi helyzetben élünk,mert páromnak csak alkalmi munkája van jelenleg."

Nem következtetés ez, hanem érto olvasás. Általános iskola 2. osztály

2019. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
55%

Az egyiknek az a nehéz anyagi körülmény, hogy nem vehet meg bármikor bármit, amit szeretne, de egyébként mindene megvan, amire igazán szüksége van, és mondjuk sosem fog elmenni nyaralni.


A másik ember konkrétan éhezik és télen fűtetlen lakásban él.


Az első esetben nem nyomorról, hanem tisztes szegénységről van szó, amiben két gyereket fel lehet nevelni. A második eset a nyomor, akkor nyilván nem szabadna egy gyereket sem vállalni.


A nulla infóból leszűrni, hogy a két verzió közül melyik a helyes - is csak az, sőt, nem is értelmes, aki ezt nem veszi 100%-ra - az nem értő olvasás, hanem feltételezés.


Másrészt: az anyagi körülmények egy ember életében akárhányszor változhatnak. Bármelyik irányba. Akinek a gyermek fogantatásakor sokmilliós cége van, elveszítheti, mire megszületik a gyerek. Aki meg munkanélküli most, 8 hónap múlva simán lehet jó munkája, ha akarja.

2019. febr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
Már nem tudom elvetetni "sajnos"... bár örülök is neki, viszont -nagyon nehéz lesz minden. Párom nem szerette volna megtartani. 1 éves gyermekünkkel se sokat foglalkozik. Nem keres sokat, és albérletbe lakunk. Örökbe adni nem fogom. Köszönöm a felajánlást kedves válaszolo elfogadom,jól jön a segítség.
2019. febr. 8. 12:52
 15/47 anonim ***** válasza:
71%

Én párom is volt alkalmi munkán, amíg arra várt hogy felvegyék állandóra és igen, többet keresett, mintha rendes 8 órában dolgozott volna, DE: a kérdező nem véletlenül emelte ki mennyire rossz az anyagi helyzetük, mert a férje “csak” alkalmi munkát végez. Aki tud szöveget értelmezni, annak egyértelműen kiderül ebből a mondatból, hogy a kérdezi férje nem az a szerencsés alkalmi munkás, aki többet keres így, mint állandón, hanem az, akinek alig-alig van ebből bevétele.

Nem, senki nem írt olyat, hogy nekünk milyen tökéletes körülmények köze született a gyerek stb, minden ideális volt, sőt még jobb is, mert ritka aki ilyen szerencsés helyzetbe tud gyermeket vállalni szerintem, de akkor ha ilyen helyzetben vagyok b*asszus, nem szülök bele még egy gyereket, mikor már ott van egy, aki nehéz anyagi körülmények között nevelkedik....!! Nem fogok kics*eszni vele még jobban, hogy erre vallálok egy újabb gyereket. Logikus, érett felnőtt gondolkodás, semmi több. És szerintem ha csak nem védekezés mellett esett teherbe a kérdező, akkor jogos a felvetés, hogyha normális, felelősségteljes védekezésre sem volt pénz, akkor még egy gyerekre miért lenne?

Tehat én biztos nem tartanám meg, hanem elvetetném, mert fel tudom ésszel érni, hogy ebbe a helyzetbe egyáltalán nem kell még egy gyerek, ennyi!

2019. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
67%

13!


"Az egyiknek az a nehéz anyagi körülmény, hogy nem vehet meg bármikor bármit, amit szeretne, de egyébként mindene megvan, amire igazán szüksége van, és mondjuk sosem fog elmenni nyaralni."

Na, ez nettó baromság. Ez nem nehéz anyagi körülmény es meg veletlenul se "tisztes szegénység ".


Közben megérkezett a kérdező is. Ügyes vagy, ha 12 hétig vártál, hogy már abortuszra se tudj menni. Még egy gyereket bevállalni úgy, higy anyagilag xarul alltok, plusz apuka xarik a mar meglevo gyerekre, ezt az uton levot meg nem is akarja.Az első is csak besikerult? Nem baj, szép dolog az egyedülálló anyaság, jo uton vagy hozza.

2019. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
62%

"Másrészt: az anyagi körülmények egy ember életében akárhányszor változhatnak. Bármelyik irányba. Akinek a gyermek fogantatásakor sokmilliós cége van, elveszítheti, mire megszületik a gyerek. Aki meg munkanélküli most, 8 hónap múlva simán lehet jó munkája, ha akarja." - végül is, ez igaz. Viszont...

A kérdező pályája innentől nagyjából kötött még legalább 2 évig, marad GYED-en vagy GYES-en - amin most is van, részéről tehát komoly változás nem várható, max ha nyer a lottón...

A párjával kapcsolatban meg az igaz, hogy a kívánt gyerek lehet egy nagy motiváló tényező - a nem kívánt meg legalább ugyanakkora demotiváló. Na, pont ezért volt az az első kérdésem, hogy a párja mit szól hozzá...

2019. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
75%
Párod nem akar rendes munkát találni? Az ország melyik részén laktok? Ha albérletben vagytok simán tudtok jobb helyre költözni, ha felétek nincs sok munka. Mondjuk, 12 hétig eldönthettétek volna, hogy mi legyen. Párod hozzáállása nem túl biztató. Én nem tartottam volna meg, ha a párom nem hajlandó rendes munkát keresni.
2019. febr. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Mivel még szoptatok, menstruációm egyáltalán nincs. Pár napja hányingerem volt, csináltam tesztet és pozitív lett.

Nem szándékosan vártam az orvossal.

2019. febr. 8. 13:30
 20/47 anonim ***** válasza:
50%
"Párod hozzáállása nem túl biztató. Én nem tartottam volna meg, ha a párom nem hajlandó rendes munkát keresni." - izé, a Kérdező közben már írta, hogy a párja nem akar még egy gyereket... ennek tükrében ha a Kérdező mégis megtartja, az pont nem fogja munkakeresésre motiválni, sőt... azt se felejtsd el, hogy az alkalmi munkából szinte lehetetlen tartásdíjat szedni, egy fix állásból meg simán lehet. Szóval a Kérdező párja egyáltalán nem a munkakeresésben érdekelt innentől, ez a kérdés eldőltnek vehető szerintem nyugodtan.
2019. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!