MANOKA980 kérdése:

Nem tudom mitévő legyek, nincs szivem elvetetni?

Figyelt kérdés

1éves múlt a kisfiam és úgy néz ki,hogy megint terhes vagyok. Mivel nehéz anyagi helyzetben élünk,mert páromnak csak alkalmi munkája van jelenleg.

Megszakad a szivem,ha arra gondolok hogy el kell vetetnem a babát, de örökbe sem tudnám adni. Segítségem nincs egyáltalán.

Ma megyek orvoshoz.

Adjatok kérlek tanácsot,hogy ti mit tennétek a helyemben?

Köszönöm szépen.


2019. febr. 8. 06:48
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincstelenül,egyedülálló anyaként a nyomorban 2 gyerekkel kisebb gondja is nagyobb lesz annál,mintsem itt olvasgasson...
2019. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
76%

Vicces vagy!

Sem meddő nem vagyok, se 3 gyerekes 😊

De neked úgy látszik csak ez a 2 típus van. Fáj h úgy vállalunk gyereket/ gyerekeket ( tudod a 2 gyetek is gyerek) h van biztos bejelentett állásunk ( nekünk és a férjeinknek is) és nem a semmire, és,egy bizonytalan kapcsolatra tesszük ezt?!

Szomorú h Te annyira megkeseredtél, h fj mások "jó léte"

2019. febr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
42%

Ja, hát a Kérdezőnek egyfelől nagy peche van, hogy a sors őt is megfosztotta az átgondolt, tudatos döntéstől, lássuk be.

Másfelől viszont ettől a "nincs szivem elvetetni?"-től kirügyezek... miért, ahhoz van szíve az ilyent leírni képeseknek, hogy a társát - aki állítólag tisztel és szeret - jobban megszívassa, mint a legnagyobb ellensége, rápakolva egy általa önként nem vállalt nagy erkölcsi-anyagi felelősséget, és egy olyan döntéskényszert, ahol csak a rossz meg a rosszabb közt dönthet? És ezek után még azon nyávogni, hogy "az a szemét párja nincs mellette"????????

2019. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen helyzetben sajnálom, vagy nem, elvetetném.

Attól, hogy szoptatsz, még nem vagy védett a teherbeesés ellen (itt az élő példa)

Alkalmi munkából meg köszönöm, nem fogja tudni eltartani immár hármótokat, plusz még magát is a férjed.

2019. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
39%

Hihihi...Vicces ez az alkalmi munka, mert pàrom bejelentett, jól fizető állàsa mellett maszekol, napi 15.000 Ft.-ért, 8 óràban, de gondolom a Kérdező pàrja ennyit nem keres.

Hàt, nem lesz egyszerű életetek, annyi szent!De sajnos a legnagyobb baj, hogy a gyerekek isszàk meg a levét.

Úristenért nem védekeztetek???

Mi sajàt, nagy hàzban élünk, jó körülmények között, de akkor se szülnék, ha az ég a földdel összeérne.

Van egy 9 éves lànyom, szeretném őt rendesen felnevelni, taníttatni, és egy gyerek esetében sem két fillér ez.

Ha nekünk besikeredne, gondolkodás nélkül mennék elvetetni, de mi ezt az elején megbeszéltük, hogy nem akarunk közös gyereket.

2019. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
56%
Ha megtartod a babát, én is szívesen segítek ruhákkal, tartós élelmiszerrel.
2019. febr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem szív kérdése, hanem józan ész, és a körülményeid alapján meghozott felelősségteljes döntés.

Tudod biztosan, hogy a férjed mikor talál normális munkahelyet? Nem. Akkor: Ahhoz lenne szíved, hogy azt mondd neki, bocsi kicsim, nincs mit enni? Vegyél fel kabátot itthon mert nincs miből fizetni a fűtést, nem kapsz új ruhát mert nem telik rá, se cipőt stb... Gondolkozz! Ne cseszd el se az ő leendő életét se a családod többi tagjáét, mert ha eggyel több éhes száj van, az mindenkire kihat.

Én elvetetném.

2019. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
17%
Visszaolvastam a válaszokat. Gratula a felelőtlenségedhez. Csak a gyerekeket sajnálom.
2019. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
29%

Azon csodálkozom, hogy mivel a ti fogalmaitok szerint már az első gyermek is elfogadhatatlan nyomorban él, az apja meg úgysem szokott játszani vele (ellenben aki milliókat keres kamionozással és havonta egy hétvégét van otthon, az érzelmileg mindent megad a gyermekének, és biztosítva van a boldog gyermekkor), miért nem tanácsoljátok, hogy az első gyermeket is adja inkább örökbe a kérdező?


Tudom, mert nem ez volt a kérdés.

2019. febr. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
55%
Azért mert az első gyerek már ott van. A másodikról meg lehetett volna dönteni,hogy beleszülöm e a sz a r ba vagy inkább megpróbálom helyrekalapálni az életem,hogy az az egy se szenvedjen hiányt,és ne csak a bizonytalanságot érezze maga körül.
2019. febr. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!