Ha elmúlt valaki 18, így hivatalosan nagykorúnak minősül akkor is értesítik a szülőket abortusz esetén? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 18 éven aluliak esetén mindenféleképpen szülői beleegyezés kell az abortusz előtt, de amennyiben az illető elmúlt már 18, és ezzel nagykorúnak minősül, akkor is értesítik a szülőket? Sehol sem találtam ezzel kapcsolatban információkat, hogy ilyenkor mi a teendő. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. febr. 23. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miért értesítenék őket?
2019. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért értesítenék róla? Honnan tudnák hogy kik a szüleid és hogyan érhetik el őket?
2019. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az a teendő, mint egy 38 éves esetén. Mire gondolsz?
2019. febr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Persze, értesítik őket, mert be kell tőlük gyűjteni az információt azzal kapcsolatban, hogy mi volt a jeled az óvodában.
2019. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor sem, ha a 18 év feletti illető életvitelszerűen a szüleivel él?
2019. febr. 23. 23:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
De honnan tudnák hogy te a szüleiddel élsz? Mondjuk ha kapsz tőlük levelet az eljuthat szüleidhez de direktbe tuti nem értesítik őket.
2019. febr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Értem. És köszönöm mindannyiótok válaszát.

Csak így sehol sem találtam konkrétan infót erről, ebből fakadt a némi értetlenségem is.

2019. febr. 23. 23:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorú esetében sem értesíti senki a szülőket. A gyerek törvényes képviselőjének ott kell lennie, hogy aláírja a műtéti papírokat. Hogy a gyerek ezt otthon hogyan adja elő, azt rábízzák. Nem írnak levelet, hogy "Kedves anyuka, Mariska nem védekezett".


18 év felett teljesen cselekvőképes személynek számítasz, tehát sehol nincs szükség a szüleid engedélyére.

2019. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy 28 éves is élhet még otthon a szüleivel, mégsem kell az orvoshoz a szülő. Ergo semmiről sem értesítik, így egy 18 éves szülőjét sem.

Viszont az abortusz pénzbe kerül, szóval ha a szülőktől fogsz rá pénzt kérni, biztos megfogják kérdezni, hogy mire kell a pénz...

2019. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
De a szüleidnek azt mondd, hogy barátnődnél alszol, mert bemt tartanak éjszakára a tágító miatt, így az furcsa lenne a szüleidnek, hogy nem otthon vagy éjjel, ha velük élsz.
2019. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!