Ha elmúlt valaki 18, így hivatalosan nagykorúnak minősül akkor is értesítik a szülőket abortusz esetén? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 18 éven aluliak esetén mindenféleképpen szülői beleegyezés kell az abortusz előtt, de amennyiben az illető elmúlt már 18, és ezzel nagykorúnak minősül, akkor is értesítik a szülőket? Sehol sem találtam ezzel kapcsolatban információkat, hogy ilyenkor mi a teendő. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. febr. 23. 22:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%
"Ha elmúlt valaki 18, így hivatalosan nagykorúnak minősül akkor is értesítik a szülőket abortusz esetén? Bővebben lent." - Kérdező, gondolkozz már... milyen alapon tennék?
2019. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem - természetesen -, csak talán akkor, ha valami komplikáció merül fel. Amennyire én tudom, minden műtét előtt meg kell adni hozzátartozó elérhetőségét, akit értesíthetnek, ha szükséges.
2019. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, ez stimmel, ahogy az is, hogy ilyen esetben én a páromat adnám meg értesítendőnek... de persze bárki megadhatja a szülőt is, van vagy 0,001% esély rá, hogy egy tervezett AB valamilyen szövődményétől valaki olyan állapotba kerülne, hogy döntési helyzetben ne tudna maga dönteni...
2019. febr. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ez egyértelmű. Csak a teljesség kedvéért írtam le, hogy alkalomadtán ne érje meglepetés a kérdezőt, ha netán csuklóból a szülei elérhetőségét adja meg. Mivel úgy vettem ki, hogy még velük él, így akár ösztönösen őket írja be.

Baj szinte biztosan nem lesz, én még nem hallottam ilyen esetről, de nyilván előfordulhat. Jobb minden eshetőségre felkészülni.

2019. febr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!