Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 2 éve volt abortuszom mègis a...

2 éve volt abortuszom mègis a mai napig olyan mintha tegnap törtènt volna ès nem igazán tudom feldolgozni. Nektek, hogy ment?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 21:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
22%

Kac-kac. Tipikus terelgető vagy, mint az eddigi hozzászólásaidban is.

Ha már jogszabályt citálsz, értelmezned is kellene:



"Öngyilkosságban közreműködés


"162. § (1) Aki mást öngyilkosságra rábír, vagy ennek elkövetéséhez segítséget nyújt, ha az öngyilkosságot megkísérlik vagy elkövetik, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Aki mást öngyilkosságra rábír- egyetlen sorom sem felel meg még ennek a kritériumnak sem, Móka Miki...


Másik:

Ne gondold, hogy létezik ,,szent küldetés", mint ahogy azt sem, hogy ha lenne ilyen, bármennyire is képes lennél megakadályozni.

Ha az életben vannak szép dolgok, amiket te is megéltél, milyen jogon tagadod meg másoktól azzal, hogy embereket abortuszra buzdítasz. Mert nem, nem te nem a döntésüket segíted, hanem kimondottan buzdítod őket abortuszra.

Ha pedig az életedben nincsenek szép és értékelhető dolgok, csak a merő gyűlölet azok iránt, akik a tiéddel ellentétes eszméket vallanak, úgy valóban komoly problémákkal és kimutatható, kezeletlen torzulásokkal élsz.

2019. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
68%
#31, te milyen alapon erőszakolnád a saját értékrendedet másokra, és milyen alapon kényszerítenél másokat az elveiktől különböző életre? Erről kellene elgondolkodnod végre... meg az egész "életvédő" papagájkommandónak is...
2019. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
97%
Az életvédelmed nem terjed ki a már élő emberek védelmére úgy látszik
2019. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem, kiterjed. Nem az abortusztól való jogot vonom el, senkitől sem. Aki mást állít, az nem érti azt, amit írok.

Azt írtam, a felelősségvállalás erősítése céljából, tanulság jelleggel meg kellene mutatni az ultrahangot. Elvégre, ha ez egy sejtcsomó, egy parazita, ugyan milyen tétje van ennek? Ugyanis előszeretettel emlegetitek így a magzatot.

Erre mi a szöveget értelmezni nem tudók válasza: papagájkommandó, életellenes, sejtcsomópárti, avitt gondolkodású

Közben a 65%-os, aki saját bevallása szerint életcélul azt tűzte ki, hogy abortuszra buzdítson mindenkit (gyanítom amúgy ez a férfi az, aki kudarcként élte meg, hogy a korábbi szerelme nem volt hajlandó abortuszra menni, és a gyereket választotta hosszabb távon, nem őt), jogászkodik, de két mondattal be lehet fogni, a linkben közöltekre nem reagál, mert nyilván magára ismer, hivatkozik a rossz gyerekkorára, szóval inkább nevetni való, szánalmas ember akar itt okoskodni.

2019. febr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
97%

Értem, mit írsz. Én írtam a sejtcsomót. Az észrevételeim:

- Később még sokmindent írtam, hogy finomítsam ezt, de Te továbbra is arról szónokolsz, milyen megvetendő patkány vagyok.

- Figyelmen kívül hagyod a kontextust. Egy bűntudattól gyötört fiatal lány kér itt vigasztalást egy már megtörtént eset miatt. Célszerűnek tartom azokat a szempontokat hangsúlyozni, amik könnyítik és nem nehezítik a terhét.

- Az embriókba/magzatokba nagyon sok mindent belelátunk. Lásd olyan meséket, hogy a lelkek valahol álmodoznak az életről, beszélgetnek és várják, melyik anyukát válasszák maguknak. Ez szép, én is gondoltam így a sajátomra, de nyilván fikció. Erre mondtam, hogy az fáj, amit belelátunk. A magzatvédők szeretik ezt a fikciót bűntudat keltésre használni.

- Ettől még a pár hetes embrió/magzat nyilván nem álmodozik édesanya arcáról, az én gyerekem pl kb 4 hetes újszülöttként kezdte el megismerni az arcom.

- Tehát tartom, amit írtam, elfogadva, hogy talán hosszabban és árnyaltabban kellett volna kifejtsem.

- Te viszont ne kérj rajtam számon árnyalást, mert egy romantikus költő teljes szókészletét dagasztva átkozol el és minősítesz itt embereket, Neked az ember patkány, véres torkú és még ki tudja micsoda. És mindazzal, amit írsz, és a vitával, amit kreáltál, semmít nem segítesz annak a szegény lánynak.


A következtetésem az, hogy zárjuk le a beszélgetést.

2019. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
Behívtak mikor még a másik anyuka bent volt hallottam a gyermeke szíverrését, semmi értelme azoknak mutogatni akik el akarják vetetni, nem hiába kérdezik is meg és ha úgy van akkor nem mutatják meg. De itt aki okoskodik, hogy de meg kell mutatni az nyilván jobban tudja mint az orvosok akik nem hiába nem mutatják meg ilyen esetben. De nem baj te az orvosoknál is okosabb vagy. Nem gondolsz az emberek lelki állapotára, senki nem jókedvből megy abortuszra!!! Rá akarod erőltetni itt mindenkire a te véleményed direkt okoznál még nagyobb lelki fájdalmat az abortuszosoknak, gondolj csak beleígy is milyen lelki következményei vannak nem kell ezt még tetézni!!!
2019. febr. 28. 17:03
 37/42 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező!

Nekem vetélésem volt (5 hetes magzat) 3,5 éve. Azóta is nézem azokat a gyerekeket akik most 3 évesek, hibásnak érzem magam, mert észre vehettem volna, hogy terhes vagyok, stb...


Nekem csak az segített, hogy megszületett a fiam most egy éve. Előtte depis voltam rendesen. Legyél szerelmes koncentrálj másra, felejtsd ezt el, és ha újra lesz baba, akkor csak észreveszed, hogy elmúlt.

2019. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Örülj, hogy nem hagyták, hogy elrontsd az életed. Nem kellene a sok valótlan, demagóg dumát bevenned. Egy embrió nem ember. A mandulád kivételét sem tudod feldolgozni? Egy embrió kb. annyira ember, mint egy mandula. ne foglalkozz vele ennyi.
2019. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
90%
A fiúval gondolom nem vagy együtt. Gondolom tanultál, értél, éltél az elmúlt két évben. Vannak álmaid, terveid. Tanulhatsz, fejlődhetsz, bulizhatsz, utazhatsz. ezt mind nem tehetnéd, hanem örökre tönkrement volna az életed. ne siránkozz, hanem örülj. Nem öltél meg semmit, ne siránkozz valótlan dolgokon.
2019. márc. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Bence_ ***** válasza:
15%

Aki abortuszra megy annak kár fajdítani a szívét azzal, hogy hallgatja.

Értelmes nő szerintem végső elkeseredésében megy abortuszra.

Társadalmunk szemlétén kéne változtatni, hogy aki megszüli és állami gondozásba adja az a jó, és a normális.

Érezze, hogy van segítsége, vannak mögötte.

Ez a sejtcsomó titulus szimplán a felelősség alól való kibújás miatt kell.

Kérdezőnek ezt biztosan meg kell gyászolnia. Keress egy szakembert.

2019. márc. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!