Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan végzik akkor az abortál...

Hogyan végzik akkor az abortálást mikor már nagy 18-20 hetes vagy nagyobb magzatnál talált betegség miatt kell ezt megtenni?

Figyelt kérdés

Nem engem érint, egy kedves barátnőmmel történt, de tőle még nem merem megkérdezni. Megölik a babát valahogy mielőtt meg kell szülnie? Hogyan indítják be a szülést? Vagy ekkor is valahogy tágítanak és kiszedik? Ha élve születik hagyják meghalni a kicsit?

Köszönöm ha komolyan és őszintén válaszolok és nem pazaroljátok sem a ti sem az én időmet sértő üzenetek megfogalmazásával.

Egy két gyermekes édesanya akinek soha nem volt abortuszra sem missed ab-ja



2019. márc. 26. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szülni. 18 hetes magzat biztosan nem születik élve. Nagyon sajnálom, sok erőt kívánok neki!!! :(
2019. márc. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szulje, nem csinalnak a magzatal semmit ugyanis 18-20 hetesen eletkeptelen az anyamehen kivul.
2019. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Vetélésindukció. Általában több Dilapan (nedvességre duzzadó kis pálcika) a méhszájba, másnak pedig prosztaglandin injekciók a fenékbe addig, míg le nem zajlik a vetélés. Van, hogy "pihentetni" kell, mivel a prosztaglandinnak van napi max dózisa, ha arra nem zajlik le a vetélés, akkor este szünet, majd másnap újra.

És nem akarok senkit elkeseríteni, de bizony egy 20 (vagy akár 23 hetes, mivel hogy bizonyos esetekben egészen eddig kitolódhat a dolog), simán születhet élve, pláne, ha olyan baja van (pl. Down szindróma), ami alapvetően nem az élettel összeegyeztethetetlen. És a szabály úgy szól, hogy ha életjelenséget mutat, akkor tök mindegy hány hetes, mindent meg kell tenni érte. Szóval hozzá lehet képzelni a többit, nm részletezném.

2019. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
másnak=másnap*
2019. márc. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Noverem ebben a honapban vesztette el a babajat 23hetesen nem volt szivhangja. 13an kapott tagitot ami be inditotta masnapra a szulest es meg kellett szulnie.
2019. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az, hogy életképtelen az anyaméhen kívül? Hogy meghal szülés közben vagy esetleg élve jön a világra, de egyből meghal?
2019. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
3as: Tehát élve születik meg mondjuk 23 hetesen és akkor úgy kezelik, mint egy másik koraszülöttet?
2019. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha élve születik, akkor igen. De azért ha alapvetően a terhesség megszakítása a cél, akkor mindenkinek jobb, ha nem születik élve. Elvégre te sem örülnél neki, ha el akarnád vetetni a beteg, pl. Down szindrómás magzatot, majd pedig kapnál egy 23 hetes, gépekkel életben tartott kis koraszülöttet.
2019. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

#7 bizony úgy. Mikor mi voltunk a PIC-en, akkor is volt egy 23 hétre született kislány. Eredetileg ikrek voltak, az egyikük halva született, a másik viszont 4 hónap kórház után haza jutott.

Anyuka azt mesélte hogy ő nem is számított arra, hogy másnap oda mentek hozzá, és szóltak hogy kéne egy név a kislánynak.

Nem tudom milyen kilátásai vannak az egészséges életre de nagyon drukkolok nekik. Egyébként úgy tudom 3 agyvérzése is volt.. :(

2019. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Igaz én csak 17 hetes voltam amikor el kellett vetetni, de nekem halva született. Tágitás után burokrepesztő szurit kaptam, utána pedig valami folyadékot vénásan 8 órán keresztül. Valószínű ettől halt el a magzat végül. Nem tudom idősebb beteg magzatnál ugyanígy csinálják. (?)
2019. márc. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!