Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek végig nagyobb volt az...

Akinek végig nagyobb volt az ultrahangon a baba az átlagnál, végül nagy súllyal is született, valami betegség miatt volt?

Figyelt kérdés
És a nagy babák ducik voltak gyerekkorukban is?
2010. szept. 6. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém végig nagyobb volt, de főleg a feje, 4 héttel volt nagyobb az átlagnál, a 32. heti uh-n meg is ijeszett a doki, annyit mondott úristen, gondolhatod megijedtem, elmentünk 4D-re, 45 percig vizsgálta a doki, végül azt mondta nagy baba, nagy fejjel, de minden rendben van, viszont a gép a koponyánál itt is azt dobta ki, hogy abnormal :( Végül hálaistennek a kiírt napon megszületett makkegészségesen, császárral, 4060 grammal, 10/10-es apgarral. Most 14 hónapos, nem kövér egyáltalán, sosem volt az, de gondoltam, hogy nem lesz kövér baba, senki nem kövér a családban, apukája 65 kg és 180 cm :)
2010. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk sincs senki kövér a családban, igy nem értem, és aggódom, nem áll-e valami gond a háttérben.
2010. szept. 6. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
végig nagyobb volt, átlagba 2 héttel tűnt érettebbnek, végül 3100 g-mal született a kisfiam, időre, igazán nem volt nagy babuci. Ma viszont magasabb az átlagnál :))
2010. szept. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én sem tudtam mitől lett ilyen nagy a babám, én 2 kg-al születtem, a párom 3-al. Egyikünk se nagydarab, a felmenőink között sincs kövér, viszont viszonylag magas mindenki. Az én apukám viszont 5 kg-al született, a doki azt mondta lehet hogy ez az oka.

2010. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiamnak folyton 3-4 héttel nagyobb buksit mértek és mindig jól meg is riogattak hogy 1. van vmi baja 2. óriás bébi lesz, nagy fejjel...Képzelheted hogy milyen "jólesett" ezt hallani hüvelyi szülésre készülödve...

Aztán megszületett teljesen átlagos mérettel és fejjel (34 cm-es volt a feje, és 3400 gramm).

A kislányom fejét is nagyobbnak mérték mindig, de már nem akadtam ki:) Mondjuk ő hattalmas baba lett, 60 centi és 4400 gramm,37 es fejjel de ő is simán megszületett.

Mindkettő gyerkőc első hónapokban nagyon duci volt, sokat híztak, de aztán mindkettőnél teljesen lelassult.

Végül a fiam hosszú vékony mondjuk a fejecskéje 1-2 cm-mel nagyobb mint az átlagé de ez egyáltalán nem feltünő és apjának is nagy feje van:))

A kislányom is vékony már és annyira nem is magas mint a tesója volt ennyi idősen, neki még a fejecskéje se nagyobb.

2010. szept. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is nagy volt 4100 grammalés 58 cm-el született. Teljesen makk egészséges, még csak pelenkakiütése sincs. Nem kövér, mivel hosszú is, teljesen kisgyerek formájú, olyan kis gömbölyded de nem duci. A kisebb súllyal és hosszal született gyerekek kövérebnek látszanak, mivel ha nagy étvágya van egy babának akkor az első 3 hónapban hízik is viszont nem olyan hosszú így meglátszik rajtuk. Biztos viszont hogy a kisfiam 7 hetes de egy 3-4 hónapos gyereknek nézik, és fejlődésben előrébb tart. 3 hetesen már emelte és forgatta a fejét, még nem olyan stabilan, most már teljesen biztosan, kinyomja magát az alkarján emeli a fejét, a lábával lökdösi magát. Annyit tud amennyit egy 3 hónapos baba. Születése előtt 62-es rugit vettem, most már szüken jó, már nagyobbat szereztem be. A férjem családjában mindenki nagy súllyal született, magasak és nagydarabok, de nem kövérek. A magaságukhoz mérten a súlyúk pont ideális, egyébként a védőnő is ezt mondta a kisfiamra: a hossza és a súlya a korához képest a maximumon van, a kettő egymáshoz való viszonya pont ideális, úgyhogy ne aggódj.

2010. szept. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 4090 grammal született, egészséges, sőt 15 éves korára, most magasabb mint én.

Igaz vitamint szedtem a terhesség alatt.

2010. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4,5 kg. Egészséges. Sosem volt duci.
2010. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!