Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Meg tudtad bocsátani magadnak...

Meg tudtad bocsátani magadnak az abortuszt?

Figyelt kérdés
Több mint 5 éve volt. Már akkor is volt gyerekem, azóta is született. Mégis előjön időről időre, soha nem fogom megbocsátani magamnak. Borzasztó belegondolni, hogy így fogok leélni egy életet ezzel a tudattal, hogy a saját gyerekem hóhéra lettem. Más is így van vele?
2019. márc. 29. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Mit kellett volna megbocsájtanom magamnak..? Tudtam, hogy jól döntök, egy percig nem bántam, sőt.. Ma sem tennék semmit sem másképp. Igaz én gyógyszer mellett estem teherbe, úgy hogy egyáltalán nem akartam gyereket. Felesleges saját magadat nyomorgatni ezzel és éveken át ezen filózni, örülj a már meglévő gyerekeidnek, annak amid van és ne a múlton keseregjél! Nyilván megvolt az okod az abortuszra, hát most már ne pörögj rajta, visszacsinálni úgy se lehet, előre nézz és ne hátra!

Hajrá!

2019. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

19 évesen volt abortuszom, 28 évesen szültem, most 35 vagyok.

Soha, 1 másodpercre nem bántam meg az abortuszt.

Az volt ez egyetlen lehetőség. Racionálisan döntöttem, nem is volt más opció.


Sajnos akkor te lehet, hogy nem a "helyes" döntést hoztad, ha még mindig ostorozod magad. De gondolj arra, hogy akkor ott miért hoztad meg ezt a döntést.

És teljesen felesleges a múlton rágódnod, mert nem lehet visszacsinálni. Lépj túl rajta, neveld tisztességgel a meglévő gyerekeid, ne a meg nem születetten agyalj.

2019. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

3 gyerek utan volt abortuszom, en meg akartam tartani, de teljesen megertem a ferjemet, aki igy is felorlodott a 3 gyerek mellett, es tenyleg a hatarain volt/van igy is.

Szoval en ugy mentem bele, hogy elore tudtam, ezt nem fogom magamnak sosem megbocsatani, es ha nem is szabadna a tobbi gyerek miatt a multon ragodni, nalunk azert mindenre kihatott.

Es nekunk nem lett masik gyerek, nalunk igy ert veget a gyerekvallalas... szornyu teher ez.

Annyi gyasz eri az embert elete folyaman, ahogy idosodik, nalunk kijutott jopar mar. En megtanultam mar az abortusz elott, hogy a gyaszt az ember nem feledi, hanem ahogy valahol olvastam "az elet korbeszovi". De ott marad.


Persze ez az en esetem, en tenyleg kinkent eltem meg, sokan nem igy velekednek, nem szabad altalanositani: sokaknak egy nehez, de mindent osszevetve jo dontesnek bizonyul, nem kell rajuk huzni, hogy biztos ok is szenvednek belul.


De en igen.

Szoval a valaszom igen, en pont ugy erzek, mint te.

2019. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudtam megbocsájtani magamnak. Most lesz 6 hete ,hogy elvetettem.. :( Már könnyebb napról,napra de mindennap gondolok rá.:/ 11+5 hetes volt már.
2019. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kèrdezô!

Nem szabad a mùlton rágódni! Mindenki hoz rossz döntèseket, mindenki hibàzik, és igen, nèha nagy dolgokban hibázunk. Megbàntad, többet nem tennél ilyet.

Nem vagyok vallásos, de mèg Isten is megbocsát nekünk és elfejti bûneinket, akkor nekünk sem szabad máskèpp tenni!

Biztos vagyok benne, hogy egy nagyon jò ember vagy ès csodálatos anyuka. A másik kèt gyerekednek szüksège van egy nyugodt, boldog anyukára, ez a legfontosabb!

2019. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%
Tavaly volt abortuszom februarban es nem azota sem tudtam elfelejteni es utalom magam amiert erre a dontesre jutottam.
2019. márc. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
80%
Nekem ma lesz, tegnap könyörögtem egész nap a páromnak, még a tágító felhelyezése után is hogy menjünk haza. Bàr ha megtartsuk akkor a "haza" rövid időn belül a "híd alá"-t jelentené. Próbálom nyugtatni magam hogy a majd későbbi többi gyerekeinkért tesszük, de a gondolattól is rettegek hogy nem lehet több. :( (19/L gyógyszer mellett.)
2019. ápr. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Magadnak csinálsz problémát ott, ahol nincs. Az embrió nem gyerek. Mi abban annyira borzasztó, hogy egy érzelmekkel és tudattal nem rendelkező, fejletlen, még lélegezni sem képes nagy darab sejtet kivettek belőled? Emiatt igazán nem kéne lelkiismeret-furdalásod legyen, a demagóg kereszténydemokrata duma nagy kamu. Foglalkozz az emberekkel.
2019. ápr. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!