Mit tegyek? SOS. Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos lányom, és terhes vagyok, pont peteérés előtt voltunk együtt, de mióta megszületett a lányom óvszerrel védekeztünk, ahogy most is. Fogalmam sincs, hogyan estem teherbe.


A lányom tervezett baba volt, suli utan egyből belekezdtünk a gyerekvállalásba, de albérletben élünk a férjem fizetéséből, én pedig gyesen vagyok. A lányomat el bírjuk tartani tisztességesen, de még egy gyerek most nem férne bele, és nem is bírnám idegekkel.


Viszont nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy megöltem a gyerekem. Örökbe adni se bírnám.


Győzzetek meg kérlek, hogy az abortusz a legjobb megoldás :(


2019. márc. 31. 22:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%
Ha te csak gyesre vagy jogosult, miért nem igényli a férjed a gyedet? Máris jobban jönnétek ki, amíg a baba megszületik, esetleg félre is tudnátok tenni. Féléves koráig mennél gyesre, majd ismét a férjed venné igénybe a gyedet a második baba 2 éves koráig. Aztán bölcsi, neked pedig munka. Bocsánat, de szerintem nem csak az abortusz létezik alternatívaként. De nyilván te tudod, pár mondatból nehéz megítélni a helyzeteteket.
2019. márc. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de se megtartani, se elvetetni, se örökbe adni nem akarod, és itt kéred az embereket hogy abortuszra küldjenek... ez milyen dolog?? Nem, nem vagyok abortusz-ellenes, de ez hogy megkéred a gyakorisokat hogy buzdítsanak abortuszra, de jaj örökbe adni nem lenne szíved, hááát... ami biztos az az, hogy lelkileg nem vagy elég érett még egy gyerekre.
2019. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Azt írod, sose tudnád megbocsátani magadnak az abortuszt. Akkor neked ez lenne a legrosszabb megoldás.

Nézzetek körül mozgósítható erőforrások után! Nagymamák, keresztmamák, pótnagyik, akárki. Nem az anyagi rész lesz a fő probléma, hanem a ti testi-lelki erőtök, azt kellene megtámogatni.

2019. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%
Nem az abortusz a legjobb megoldás, sőt a legrosszabb :(
2019. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
39%
Te magad írtad le az érveket. Magad fogalmazta meg. Akkor nem értem, miről kell meggyőzni. Én inkább a megszületett gyerekre koncentrálnék, aki kicsike, fontos, hogy minden erőmmel tudjak rá koncentrálni, hogy mindent meg tudjak adni neki, mind anyagi mind érzelmi szinten. A mostani terhesség nem "kisbaba" , csupán egy lehetőség. De fontos kérdés, hogy te hogyan fogod föl ezt a dolgot (hogy értsd én nem tudok gyerekként tekinteni egy 1,5 cm-es, önmagától életképtelen, tökéletesen fejletlen embrióra). Előszöris azt tisztázd magadban hogyan állsz a kérdéshez. Ha viszont eltökéled magad az ab mellett, akkor el kell hinned, hogy jól döntöttél, mert utólag marcangolni magad felesleges. A pároddal kell megvtatnotok a lehetőségeket - és fontos, hogy támogasson, eltökélten.
2019. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
47%

Első jót írt. A kisebbik fél éves korától kérje apa a gyedet a fizetésén felül, aztán ha az lejárt mikor két éves lesz, bölcsi, és irány dolgozni. Persze ha akarjátok.

De ugye ott van még az is mekkora az albérlet pl.

2019. ápr. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
32%

Szüld meg és én örömmel felnevelem. És még rajtam kívül legalább ezren. Jobb helye lesz, mint a krematóriumban a többi veszélyes "hulladékkal".

Nekem van rá pénzem és lenne hozzá kedvem,türelmem. Miert jobb,ha megölöd,mintha nyílt örökbafogadás keretein belül egy szerető csaladba csöppenne?

Ha neked nem jó másnak se legyen?

2019. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sokan azert nem vallaljak be hogy megszulik es aztan orokbeadjak, mert 1. akaratlanul is kotodni fognak a gyerekhez es nehezebb az elszakadas(bar itt szerintem segithetne a tudat hogy el a gyereked es szeretik) 2. Mit mondanak majd a rokonok es az ismerosok,ha megtudjak, hogy lemondasz a gyerekedrol? . Magyarorszag meg nem all azon a szinten ahol az orokbeadas egy valos es gyakorolt opcio lenne mintsem az abortusz.

Mindenki maga dont es itt senkinek nem tisztsege neked megmondani mit tegyel a testedel, a gyerekedel es a csaladotok eletevel. Felnott no, anya vagy igy viselkedj is annak megfeleloen!

2019. ápr. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

Az a probléma, hogy nálatok az első gyerek vállalása is felelőtlen döntés volt. Suli után egyből, gyes-re, albérletbe. Egy fizetésre, teljesen kiszolgáltatva a férjednek.

Mi az, hogy idegileg nem bírnád? Már most ki vagy készülve egy gyerekkel? Mégis mitől???

Adott esetben óriási hiba lenne még egy gyerek. Főleg, ha a kapcsolatod se elég stabil (ahol a gyes-es anyuka idegileg így kivan egy 14 hónapossal...), és ő nem akar még egy gyereket. Mert gondolom, nem akarja, ha az elsővel is nehezen boldogultok.

2019. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem sokan azert nem vallaljak be hogy megszulik es aztan orokbeadjak, mert 1. akaratlanul is kotodni fognak a gyerekhez es nehezebb az elszakadas(bar itt szerintem segithetne a tudat hogy el a gyereked es szeretik) 2. Mit mondanak majd a rokonok es az ismerosok,ha megtudjak, hogy lemondasz a gyerekedrol? . Magyarorszag meg nem all azon a szinten ahol az orokbeadas egy valos es gyakorolt opcio lenne mintsem az abortusz.

Mindenki maga dont es itt senkinek nem tisztsege neked megmondani mit tegyel a testedel, a gyerekedel es a csaladotok eletevel. Felnott no, anya vagy igy viselkedj is annak megfeleloen!

2019. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!