Mit tegyek? SOS. Nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Van egy 14 hónapos lányom, és terhes vagyok, pont peteérés előtt voltunk együtt, de mióta megszületett a lányom óvszerrel védekeztünk, ahogy most is. Fogalmam sincs, hogyan estem teherbe.


A lányom tervezett baba volt, suli utan egyből belekezdtünk a gyerekvállalásba, de albérletben élünk a férjem fizetéséből, én pedig gyesen vagyok. A lányomat el bírjuk tartani tisztességesen, de még egy gyerek most nem férne bele, és nem is bírnám idegekkel.


Viszont nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy megöltem a gyerekem. Örökbe adni se bírnám.


Győzzetek meg kérlek, hogy az abortusz a legjobb megoldás :(


2019. márc. 31. 22:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
48%

"Győzzetek meg kérlek, hogy az abortusz a legjobb megoldás :(" - Kérdező, az abortusz a legjobb megoldás.

Most, hogy a kérésednek már eleget tettem, a kérdés az lenne, hogy a párod mit szól a helyzethez, neki melyik út lenne az elfogadható?

2019. ápr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
57%
Mégis mit vársz tőlünk..? Logikusan és ésszerűen végiggondolva az abortusz lenne a legjobb döntés, hisz egy újabb gyerek semmilyen szinten nem fér bele az életetekbe a leírasod alapján, ám de te azzal a tudattal nem tudsz együtt élni, örökbe adni szinten nem tudnád, akkor most mit mondjunk?
2019. ápr. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Látod, ha az elsőt nem szülöd segélyre meg a férjed pénzére, most lenne pénzetek a másodikra is.
2019. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%

Nem foglak meggyőzni, mert az abortusz nem jó és nem megoldás!


Semmit nem fog megoldani. Egy gyermekre az igen szerintem nem a pénztárcában születik,hanem a szívben.

Ha a kicsid 14 hós, akkor maradhatsz gyesen a férjed meg a kicsi megszületése után gyed extrát igényelhet, az ő 2 éves koráig. Ha a kislányod terveztétek, akkor ott a 2 csíknak valószínűleg örültetek. Akkor sem gondolta senki, hogy kiskutyát hordasz a pocidban! Most sem. Merd vállalni azt, hogy az ő édesanyja is vagy! Hisz a tiéd, nem az enyém vagy a szomszédé. Erőt és sok szeretet kívánok nektek!

2019. ápr. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
35%
Kedves Kérdező! :) Nagyon nehéz helyzetbe kerültél, de nem tudlak meggyőzni arról, hogy az abortusz a legjobb "megoldás", mert az a legrosszabb. A soraidból az érződik, hogy váratlanul ért az újabb terhesség és megijedtél. Fontos, hogy próbálj megnyugodni. Ha már előre tudod, hogy megbánnád az abortuszt, nagyon valószínű, hogy így is lenne. Én megtartanám a helyedben, és utána néznék, milyen juttatások járnak két kicsivel. Úgy látszik, nagyon jönni akar ez a baba, ha még a védekezés ellenére is megfogant. Az pedig nem biztos, hogy nem bírnád idegekkel. Ismerek olyanokat, akiknek kis korkülönbséggel születtek a kicsik, és boldogok így. Köztük van olyan is, akinek sok idő után sikerült végre. 🙂 Talán megkönnyítené kicsit a helyzetet, hogy viszonylag együtt nőnének fel, egymás játékait, ruháit tudnák használni, tudnának együtt játszani. Biztos örülne a testvérnek a kislányod is. Az anyaság nem egyszerű, sok nehéz feladat adódik, de már lenne tapasztalatod. Esetleg hamarabb mehetnél munkába, mintha később érkezne testvér. Szerintem nem szégyen segítséget kérni rokonoktól, ismerősöktől sem, persze nem úgy értem, hogy a "nyakukra szülj". Nem lenne könnyű két kicsivel, de szerintem meg tudnád csinálni. :) Nem mindig az "ésszerű" megoldás a legjobb. Ez egy nagyon fontos döntés, jól gondold át. Kívánom, hogy megoldódjanak a problémáid, és olyan döntést hozz, amit soha nem fogsz megbánni! :)
2019. ápr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 ivancsob ***** válasza:
35%

Nem az abortusz a legjobb megoldás. Te is belátod, hogy az abortusz a GYERMEKED (igen, mert ő az, és nem csak egy sejthalmaz) MEGGYILKOLÁSA.

Ha nehéz is lesz két gyermeket eltartani és nevelni, megéri. Később, ahogy majd az örömökben is részed lesz, be fogod látni. Egyébként a két gyermekes családok már több támogatást kapnak, mint az egy gyermekesek. Sőt, a három gyermekesek még többet (pl. ingyen étkezés), a négy gyermekes édesanyák pedig élethosszig tartó SZJA-mentességet. Tehát egyre könnyebb lesz. Nem a három vagy több gyermekere akarlak minden áron rábeszélni, de zárójelben azért ezt is megírtam. Viszont a két gyermek is áldás, és sok örömben is részed lesz majd velük.

2019. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
Valójában még mindig az lenne az igazán érdekes, hogy a Kérdező férje mit szól hozzá... de ezt még nem tudtuk meg...
2019. ápr. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%
16-os látom te beszoptadba propagandát rendesen....
2019. ápr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Theressita ***** válasza:
39%

Nem győzlek meg arról, amiről magad is tudod, hogy rossz... Te tudod a legjobban, hogy ez az apróság is épp olyan, mi a tervezett kislányod. Én nagyon szurkolok neked és a családodnak! Hiszem, ha mindent mozgósítotok együtt szépen felnevelhetitek a két gyerkőcöt.


Én annak idején elveszítettem egy kisbabát. Azóta született egy ma már lassan 7 hós fiam.Gobdolhatod, mennyire szeretem... Tudod, hisz te is tapasztalod. Gondolod, hogy az elveszítettet kevésbé szerettem? Dehogy. Ugyanúgy hiányzik. Hiába volt csak pár hetes...

2019. ápr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
35%
Ne haragudj kérdező, de nem tudlak és nem is akarlak meggyőzni arról, hogy az abortusz a legjobb megoldás. Nekem pár éve el át kellett esnem ezen magzati rendellenesség + hematoma miatt. Egészségügyi oka volt mégis nehezen viseltem. Neked már van egy gyermeked, tudod milyen anyának lenni. képes lennél annak a gyermeknek a testvérét elvetetni? Én semmiképp. Ahol egy gyermeket el tudtok látni tisztességesen, azt gondolom ott a kettő sem sokkal nagyobb gond. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok abortusz ellenes, mert van olyan élethelyzet, amikor az a megoldás, de a tied szerintem nem tartozik ebbe. Viszont, ez a saját és a férjed döntése kell, hogy legyen. Mindenképpen együtt hozzátok meg a végleges döntést.
2019. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!