Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Escapelle segithet? Tobbi lent.

Escapelle segithet? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

4 hete volt egy abortuszom ( tudom 6 het), de nem bírtunk varni igy egyutt voltunk de párom nem bennem ment el , ennek ellenére biztos ami biztos vettem be 13 ora elteltével esemény utánni tabit.

Szerintetek jol tettem? Féltem hogy az elo ondótól is terhes lehetek, jam es utanna jol kimostam magam.

Csak normalis valaszt kerek . Köszönöm.



2019. máj. 6. 22:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%
Nem igazan értem, hogy ha még akartatok tartani a terhességet, de nem volt szívhang, akkor most miért kellett a tablettát bevenni
2019. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
19%

Szóval missed abod volt, nem abortusz. A kettő bár eljárás ügyileg ugyanaz, azért mégsem. Annál is inkább, mert ha szerettétek volna az előző babát, akkor marhára nem kellett volna az esemény utáni. Nem értelek sajnos... :( max újra teherbe estél volna és nyilván inkább előbb, mint utóbb ez lett volna a cél. Az elindult terhesség után a tested jobban emlékszik mit 'kell neki csinálni'. Néhány hónap pihi után a doki is javasolta volna az újra próbálkozást, ez a bogyó viszont hosszú hónapokra felboríthatja a hormon háztartásod, és ne legyen igazam, de valószínű nehezebb lesz teherbe esni.

A szex felett nem itélkezem, az én dokim megengedte, hogy első vérzés után óvatosan, gumival összebújjunk, mivel amúgy minden rendben volt. Nekem 3 hét után volt az első kontroll. És amúgy, hogy lásd mennyire lassúak ezek a folyamatok a szervezetben: 6 hét után lett negatív a hcg-m. A ciklusom három hónapra úgy felborult, hogy a dokim arra gyanakodott, nincs is peteérésem. Aztán én mondjuk életmódot váltottam, és mostanra 30 hetes pici szív dobog a szívem alatt, de azért ez nem olyan egyszerű.

Mielőbb keresd fel a nődokid (az escapellet is elvileg ő írhatta volna csak fel, és akkor most nincs ez a riadalom). Jobbulást testileg és lelkileg is.

2019. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Doki nem volt bent de viszont at telefonált az astisztens a dokinak aki rábólintott a tabira . Montak neki hogy mia helyzez.... azert vettem be mert megilyedtunk az ujabb dolgoktol ( varni szeretnek meg egy kicsit mivel ez mar sajnos a 2. Baba elvesztese volt, doki azert ajanlotta a 3-6 honapot...

Ennyire nagy bajt csibaltan a gyogyszer bevetelevel??? Aszisztens azt monta kb 2 het mulva fog jelentkezni a verzes...

2019. máj. 7. 09:02
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Hát nekem személyes tapasztalatom hogy a korábbi menstruacios ciklusaimat teljesen taccsra vágta egyszeri escapelle. Tavaly februárban vettem be, egészen augusztusig csak 2x menstrualtam. Ezek után novemberben megegyszer majd utána teherbeestem, de progeszteron pótlás kellett az első 12 hétben.


Gondold el hogy ez azért mennyire erős beavatkozás a női hormon rendszerbe, ami egyenként egy sima stresszes időszaktól is képes felborulni, nem még egy ekkora hormont adagtól.


A babával meg tényleg várjatok, egyik ismerősöm vetélés után 2 hónappal fogant az új babával, megmaradt. Jelenleg 6 éves a kislány, most tud felülni, de még pelenkás. Valószínűleg az is marad :(


A női szervezet iszonyat érzékeny mindenre és te most voltál terhességmegszakításon, plusz kapott egy adag brutális hormont.


Kérlek nézzetek a jövőbeli babatok érdekeit is, és várjatok egy kicsit a fogamzással. Nektek is egyszerűbb lesz ha egészséges babatok születik majd. Addig meg ott az óvszer. A pasik utaljak, én is utálom amúgy, de inkább az mint egy újabb tragédia, nem?

2019. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

"Addig meg ott az óvszer. A pasik utaljak, én is utálom amúgy" - hát szerintem a semmilyen szex is jobb, mint a rossz szex.

Kérdező, szerintem simán túlkombináltad ezt a dolgot, Escapelle nélkül sem volt túl sok esélyed teherbe esni... egyébként egyéni érzékenységtől függően kicsit felboríthatja a ciklusodat 1-2 hónapra, hosszabb távon semmi rosszat nem tettél.

2019. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%
A missed abnak is oka van, 9. hét után valószínű progeszteron hiány miatt lehet, ami ugye hormonális probléma. Erre esemény utánit bevenni 4 héttel abortusz után nem az a szitu, mint amikor egészséges a szervezet, kiszakad a gumi, és jobb félni.
2019. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%

"A missed abnak is oka van, 9. hét után valószínű progeszteron hiány miatt lehet," - meg még 6 825 412 okból...

Egyébként a norgestel az progeszteron-származék...

Manapság egyszerűen túl van lihegve az Escapelle-probléma amihez tág terepet ad az, hogy drága és bonyolult hozzájutni... pedig hát ugyanaz a hatóanyag mint a "boldog békeidők" Postinorja, csak hát akkor olcsó volt, és sokkal könnyebb volt hozzájutni... ezért aztán szedte boldog-boldogtalan, és senki se rémisztgetett vele senkit.

[link]

2019. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%

Szia,


Ha benned ment volna el sem lenne semmi baj, ha 3 hét eltelt a műtét óta. Én elvetéltem és nekem egy fiatal, cuki dokim volt, aki azt mondta, hogy ha eltelt a 3 hét a műtét után, nyugodtan lehet újra próbálkozni mert teljesen egészséges vagyok. 3 hét múlva rendelt vissza kontrollra is. És első próbálkozásra teherbe estem :)


Nekem angliában élnek bácsikámék, ott 1 hetet javasolnak pihenni ilyen műtét után, szóval szerintem semmi gondod nem lesz. Annyit viszont hozzátennék, hogy a tabletta miatt, amit bevettél, teljesen elcsúszhat a menszeszed, a hormontartalma miatt felboríthatja a tested. Ha elfogadsz egy tanácsot, és nem vagy allergiás az óvszerre (én az vagyok, azért kérdezem ) akkor érdemes most még védekeznetek.

2019. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sziasztok . 10 en megjott a mensesem es a szokasos 5-6 napos volt ...
2019. máj. 15. 12:22
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Ha az elozot szeretted volna, akkor mi a fenenek vetted be az esemenyutanit???
2019. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!