Mennyibe kerül egy abortusz?

Figyelt kérdés
Vedekezes mellett sikerült teherbe esnem. Nem akarjuk megtartani. Jelen helyzetünkbe sajnos nem tudjuk bevállalni. Köszönöm a válaszokat.
2019. máj. 7. 18:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
23%
Kérdező, google a barátod, kb egy darab percbe került volna beírnod, és akkor nem derül fény a butaságodra és felelőtlenségedre. Csak sajnos itt is az ártatlantól veszik el a lehetőséget, ti meg akik hibásak vagytok, élitek boldogan az életeteket a következő abortuszodig.
2019. máj. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
71%

#21, látom a drága "magzatvédők" mindenképp a Kérdezőt akarják leszólni, ha mással nem, hát a Google-val...

és akkor most, ha ennyi tengernyi eszed van kedves válaszadó, írd csak be a gugliba... és szólj, ha találtál hivatalosnak tűnő weblapon helyes választ...

- a magyarorszag.hu (az elvben hivatalos kormányzati portál) 29 710 Ft-ról tud,

"Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhességmegszakítást, a beavatkozásért díjat kell fizetni, melynek összege megegyezik a társadalombiztosítás szerinti finanszírozás mindenkori összegével (ez az összeg jelenleg 29 710 Ft)."

[link]


az abortusz.info szontén:

"Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleménye alapján 2011. január 1-től az abortusz térítési díja 29 710 Ft."

[link]

a TASZ szintén: [link]

A terhesseg.com 26 193 Ft-ról

a NET-jogtár 28 920 Ft-ról

[link]

a NEAK (volt OEP) keresője nem ad találatot se a "terhességmegszakítás" se az "abortusz" szóra...

Szóval okoskodni meg kötekedni könnyű...

2019. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%

Szia,


Én most fizetem be, 37.000 Ft.

2019. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
97%
Neten nem irnak pontos értéket ugyanis pár évenként változik(harmincat meg huszat irnak mindig, szóval semmi hasznoa dolgot), 37800 ,valamennyi
2019. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
71%
Besírok az életvédőkön, ti mi a francnak jöttök terhesség megszakítás témába? Hogy majd aztán to jól megmondjátok a kérdezőnek, és megváltsátok a világot? Eszem megáll, szálljatok le szerencsétlen lányról, csak kérdezett valamit, de még arra sem vagytok képesek, hogy normálisan válaszoljatok.
2019. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
92%

Egyébként az antibiotikus témához annyit: amikor szednem kellett augmentint a háziorvosomat kérdeztem, hogy akkor most kell kiegészítő vagy nem kell, és NEM TUDOTT NORMÁLIS VÁLASZT ADNI. A nőgyógyász szerint kellett, a patikus szerint nem, csak eltérő időben vegyem be, a yadine betegtájékoztatója szerint sem, az augmentint szerint sem, egy cikkben azonban azt olvastam, nem közvetlen lép kölcsönhatásba az antibiotikum a fog.gátlóval, hanem a bélflórát pusztítja, ezáltal rosszabb a felszívódása a fog.gátlónak. Nah és mi van ha szedek probiotikumot? Megint nőgyógyász, hát ha biztos akarok lenni, akkor használják gumit, kész.... Kössz, ennyi erővel inkább kibírom szex nélkül, mert gumival egész egyszerűen sz*r. Szóval ebből azt gondolom néhány feltárt kölcsönhatástól eltekintve nem igazán van erre standard. A yadin betegtájékoztatójába pl annyi van írva: - "A Yadine befolyásolhatja más gyógyszerek hatását, pl. bizonyos antibiotikumok (a ciklosporint tartalmazó gyógyszerek)". Tehát eszerint nem a fog.gátló hatása csökken, hanem az antibiotikumé.

Őszintén kérdezem, egy laikus a miért kellene kiképeznie magát szakgyógyszerésszé? Ha netán betartja a használati utasításokat, de egy nem feltüntetett mellékhatást nyert meg az illető, akkor vajon valóban hibás, és mondható hogy "nem védekezett"? Úgy játsszák itt egyes magzatfantikusok az eszüket, hogy fogalmuk nincs nüansznyi különbségekről meg egyéni élethelyzetekről... Gusztustalan vagytok.

2019. máj. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%
26-os ez még semmi, én a múltkor csak egy választ írtam és valaki egyből elkezdte küldeni nekem üzenetekben az ilyen sztorikat ja és persze oda írja hogy nem akar itélkezni de ezzel pont azt csinálja
2019. máj. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
68%

Sőt, mondok egy vadi újat...mivel a háziorvos tudja, ha valaki fogamzásgátlót szed, a szakorvosok meg rákérdeznek a rendszeresen szedett gyógyszerekre, az elvárható az lenne, ha az orvos venné figyelembe a gyógyszerrendeléskor a fogamzásgátlót, elvégre is az ő szakmája a dolog. Szóval az lenne a KÖTELESSÉGE, hogy ha mód van rá, akkor olyan gyógyszert ír, ami nem lép kölcsönhatásba a többi, rendszeresen szedett bogyóval (közte a fogigátlóval), ha meg erre nincs mód, akkor felhívja a paciense figyelmét a lehetséges problémára.

A nőnek ezzel kapcsolatban egyetlen dolga van, az, hogy ha egy orvos megkérdezi, hogy milyen gyógyszereket szed rendszeresen, akkor bediktálja a fogamzásgátlót is.

2019. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!