Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire bantatokovatosan...

Ti mennyire bantatokovatosan a gyógyszerekkel, egyéb tiltasokkal terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Itt többször olvastam, hogy valakinek fáj a feje és inkább szenved, csak be ne vegyen valamit. Én megmondom őszintén ezt nem tudom csinálni. Dolgozom. Nem tudok otthon feküdni napokat és iszonyat migrénes vagyok. Ráadásul a panadol teljesen engedélyezett. Bár az is igaz, hogy nem használ. Mindegy. Én felszívtam magam és betegtájékoztatót olvasok. Pl az algoflexben az van hogy 3. trimeszterben nem ajánlott. Szóval beveszem. Beszeltem a védőnővel is ő is azt mondta a gyereknek rosszabb, ha az anya szenved.


Vagy pl hogy igazodtok el a csodás usszal/ne usszal. Nem lehet meleg vízben ülni, 38 fokig nyugodtan lehet melegítve ülni. Stb. Stb. Szóval pl én elmentem úszni is a termál szélére meg felfújható kispárnára leültem és belógattam a lábam, így -beszélgettem a többiekkel.


Kész káosz az egész. Ki mennyire vette komolyan a tiltásokat?



2019. júl. 26. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer nem szedek, mondjuk nem is nagyon fájt a fejem, csak az elején, akkor meg úgyis kihánytam volna.. A Dunában megmártóztam, megkérdeztem a dokimat, azt mondta inkább elővíz, mint "húgymeleg" termál, medencében amúgy is nagyobb a fertőzésveszély. Ezen kívül kerülöm a nyers húst/tojást, és a gyümölcsöt/zöldséget alaposabban megmosom... Ennyi, ezen kívül mindent úgy csinálok mint azelőtt, hajat festek, ugyanazokkal a vegyszerekkel takarítok, teszem-veszem a 2 éves lányom. Egészséges terhességnél nem kell túl óvatoskodni, de az ésszerűség határán belül kell maradni...
2019. júl. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ettem nyers húst.

Nem szexeltem orvosi tiltásra.

Fürdeni csak azért nem fürödtem, mert nem doki nem ajánlotta, plusz nem tudtam volna kimászni a kádból.

Fájdalomcsillapitót csak azért nem szedtem, mert nem használ nekem más, mint a hideg borogatás nem terhesen is.

A tükörtojást lágy sárgájával ettem, mert úgy kívántam és jol átsülve fojtós.

De ettem tonhalkrémet is, mégis élek.

2 gyereket szültem, és a nyers húsos tilalmat tartottam be egyedül.

2019. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Én strandon úsztam, annyival tettem többet mint amúgy, hogy utána átvettem száraz fürdőruhát és tejsavas törlővel megtörölgettem a kinti "reszeket". Ezt nem terhesen sosem csináltam. De néha már nem tudom mi az ami tényleg art és mi az ami felesleges paráztatás.


Persze tudom aki veszélyeztetett az sokkal óvatosabb kell legyen. És igen én is mosom a gyümölcsöket. Ezt korábban kb soha nem csináltam, vagy elvetve. Illetve nem eszem én se nyers tojást, húst. De pl olyan tukortojast már ettem aminek folyt a sárgája... azt is utólag olvastam, hogy azt se szabad(na).

2019. júl. 26. 12:03
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szintén migrénes vagyok, terhesség alatt nekem elmúlt egyetlen egyszer kellett rá gyógyszert bevennem, akkor bevettem.Ha zsibogott néha egy-egy panadolt(bár szerintem egész terhesség alatt kb 4-5 gyógyszer kellet).Viszont az 5 hónapban véreztem és 2 fajta antibiotikumot kellett beszednem.Attól paráztam, de mivel 2 nőgyógyász és a védőnő is azt mondta egyik se okoz problémát beszedtem.

Nyers húst, tojást sose ettem.Nekem valamiért az ilyenek nem csúsznak nyersen így ebben nem történt változás.

Úszni sose jártam, nem is tudok így ez is kimaradt terhesen.Helyette repültem párszor.

Már jó pár éve csak zuhanyzok úgyhogy ez se változott semmit.

A fahéjat pld írják, hogy terhesen ne edd.Én meg nem tudom mennyi fahéjas cuccot megettem terhesen.Persze utána meg fogtam a fejem, de utána olvasva kb tonnányit kellett volna ennem belőle, hogy gondot okozzon.:)

2019. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet enni folyós sárgájával a tojást, "csak" a szalmonella miatt nem ajánlják.m a bolti tojások általában kezelve vannak ellene 🙂
2019. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

En ugyanugy elek,mint nem terhesen

Furdok a balcsiba,furdokbe stb. Csak akkor tiltott ha nyitott a mehszaj.

Eszek tojast,camambertet,es mediumra sutott hamburger hust.

Elozo terhessegemnel is mindent ugyanigy csinaltam.

Utalom a veszmadarkodast.

Mondjuk en nem hiszek ebben,hogy a gyerek szenved ha enis,ezert gyujtsunk ra,vegyunk be sanaxot mert az jobb. Ez egy hatalmas baromsag.

Alavetoen terhesseg idejen kerulom a gyogyszereket,de mivel sokat faj a fejem es a panadol nem hat ra,ezert orvosi engedellyel algopirint szedek be ra.

Elozo terhessegemnel vegig orrsprayztem mert 7evig fuggo voltam tole. Azota letettem 2 eve mar es nem is akarok hozzanyulni,de a babanak semmit nem art,mert helyileg szivodik fel.

Ha meg lennek fazva siman meginnek paracetamolos forroitalt,mert siman lehet.

Amugy majdnem forro vizzel furdok mert az esik jol(tusolok) hofokot nemtudom mennyi.

En szerintem nem kell paramaminak lenni.

2019. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nyilván a védőnőm sem a dohányzást meg a xanaxot javasolta 😁csak hogy ne töltsd fájdalomban a napjaidat ha a panadol nem használ. Receptes gyógyszereket épeszű orvos gondolom amúgy sem ír fel olyat ami ténylegesen árthat.
2019. júl. 26. 12:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy vannak kutatások, ahol pld krónikus betegségekben szenvedő anyákat figyeltek meg, úgy hogy elhagyták a gyógyszereket amik az állapotukat kordában tartották és sokkal több beteg, végtag hiánnyal született baba volt a körükben, mint akik végig szedték a gyógyszereiket.

Ezzel nem azt írom, hogy most terhesen álljon mindenki rá a gyógyszerekre.Csak, hogy a mai világban már attól is retteg egy kismama, hogy bevegyen egy panadolt holott szabad, de inkább szenved..

2019. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"De pl olyan tukortojast már ettem aminek folyt a sárgája... azt is utólag olvastam, hogy azt se szabad(na)."


A szalmonella kiatt nem javasolják, de mint tudjuk, az nem a tojásBAN, hanem a tojásON van. Ezért mondják, hogy alaposan meg kell mosni, mielőtt feltöröd. Amúgy semmi bajom nem lett, pedig az első terhességemnél csak a lágy sargájú tükórtojást birtam megenni vagy 3 honapig.

2019. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Vannak gyógyszerek, amiket lehet szedni, nekem nagyon fájdalmaim voltak, kellett kezelni, minden trimeszterben mást lehet szedni és szoptatás alatt is. A dokik nagy része retteg attól, hogy terhesnek gyógyszert adjon, van aki meg kicsit túl laza, de ez ritka, oda kell figyelni.
2019. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!