Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire bantatokovatosan...

Ti mennyire bantatokovatosan a gyógyszerekkel, egyéb tiltasokkal terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Itt többször olvastam, hogy valakinek fáj a feje és inkább szenved, csak be ne vegyen valamit. Én megmondom őszintén ezt nem tudom csinálni. Dolgozom. Nem tudok otthon feküdni napokat és iszonyat migrénes vagyok. Ráadásul a panadol teljesen engedélyezett. Bár az is igaz, hogy nem használ. Mindegy. Én felszívtam magam és betegtájékoztatót olvasok. Pl az algoflexben az van hogy 3. trimeszterben nem ajánlott. Szóval beveszem. Beszeltem a védőnővel is ő is azt mondta a gyereknek rosszabb, ha az anya szenved.


Vagy pl hogy igazodtok el a csodás usszal/ne usszal. Nem lehet meleg vízben ülni, 38 fokig nyugodtan lehet melegítve ülni. Stb. Stb. Szóval pl én elmentem úszni is a termál szélére meg felfújható kispárnára leültem és belógattam a lábam, így -beszélgettem a többiekkel.


Kész káosz az egész. Ki mennyire vette komolyan a tiltásokat?



2019. júl. 26. 11:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem gyógyszert. Már a várandósság előtt is évek óta nagyon brutális refluxom van, gyógyszert szedtem rá. A tüneteket a terhesség csak felerősítette. Amikor a háziorvosom elkezdte mondani, hogy nem kéne tovább szedni a gyógyszert, mert ugyan nincs rá kutatás, hogy bármi bajt okozna, azért ne szedjek semmit az első trimeszterben, körberöhögtem :D Ha a Salvus víz segítene bármit, nyilván nem szedném évek óta. A gasztroenterológus természetesen nekem adott igazat, inkább a gyógyszer, mint a savhányás és a fekély... Van egy jó oldal, igaz német, de a Google fordítóval egész jól használható:

[link]


Itt szoktam megnézni, hogy a hatóanyag, amit szedni szeretnék, mennyire biztonságos a kutatások szerint.

2019. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor azért úgy látom sokan nem paráztak nagyon túl. Én is igyekszem lazább lenni, csak első gyereknel nagyon nehéz navigálni és könnyű elbizonytalanodni. Inkább nézem én is a betegtajekoztatokat abba úgyis sokkal óvatosabbak a kelleténél, szóval ha a szerint nem tilós terhesen, akkor hiszek neki. De mondjuk ossz-vissz algoflexet meg panadolt szedtem eddig.
2019. júl. 26. 13:39
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
En pl migrenes vagyok, ami terhesseg alatt kicsusodott. Nogyogyaszommal egyeztetve vettem be ra gyogyszert (Panadol, Algopyrin), mikor mar kellett. Azt mondta egyszer-egyszer mikor nagyon ramtor inkabb vegyek be, mint szenvedjek. Semmi baj nem lett belole. Persze nem napi szinten kapkodtam be oket. Vagy pl.mikor a 3 eves kisfiamtol elkaptam egy brutal virust. Omlott az orrom, nem kaptam levegot. Siman hasznaltam a Nasivin kids orrsprayt. Erre is azt mondta a nogyogyasz, h inkabb, mint hogy ne tudjak ejszaka pihentetoen aludni. Ahhoz, h az kart okozzon flakon szamra kene az embernek fujkalnia... Szoval en ilyeneket "elkovettem" terhesseg alatt.
2019. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is migrénes vagyok, háziorvosom írt fel algopirynt, azt mondta szedhetem. Ha nagyon fáj, nospát veszek be hozzá és hamar elmúlik.. Kb havi 1szer van rá szükségem, nem gondolom, hogy az bármit árthat.
2019. júl. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 khniki ***** válasza:
100%
Tiltott ételekre figyeltem/figyelek és egyetlen szem gyógyszert sem szedtem be. Csak a szükséges vitaminokat. Igaz, nem voltam beteg és olyan őrületes fejfájásom sem volt.
2019. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kommentelőhöz szólnék,aki az orrspré kapcsán írta,hogy ahhoz flakon számra kéne fújni hogy ártson.tapasztalatből mondom,hogy akkor sem árt.immár sajnos 12 éve vagyok orrspré függő.ezalatt volt 2 terhességem,amik alatt még rosszabb volt a helyzet havi 4!üveg orrsprét használtam el hogy elviselhetőek legyenek a napjaim és éjszakáim.mindkét gyerekem makk egészséges.ja és nem tengervizes,vagy gyerekeknek valót használtam,hanem rendes felnőtt ottrivint.
2019. júl. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, én azt olvastam, azért írjak rá mindenre, hogy terhesen nem szabad, mert nem végeznek terhes nőkön kísérleteket. De azért az orrspray valóban nem tűnik halálos méregnek.
2019. júl. 27. 21:51
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

16os!

Valoban nem art. En is orvosoktol tudom.babanak az eg vilagon semmi baja nem lesz. Ezek mind helyileg hato cuccok.

De azert boldog vagyok,hogy 2 eve megszabadultam ezektol a szutyok sprayktol

2019. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!