Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a rosszullét...

Mennyire normális a rosszullétek gyakorisága terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Első terhességem, és nagyon nehezen viselem (12 hetes ). Alapvetően nem vagyok panaszkodó tipus, de a napi rosszullétek, a wc-nél kezdett reggelek, az evések utáni hányások lassan padlóra tesznek. Semmi erőm nincs lassan semmihez.Hálás lennék néhány tapasztalatért, vagy tanácsért, hogy mit érdemes tennem. Köszönöm szépen :)
2019. júl. 24. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ez 36. hétig tartott, a jó hír, hogy a 12. héttől tudnak rá gyógyszert adni.
2019. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nagyon erős rosszulléteim voltak, a 6-ik héttől kezdődött két hétig tartó nagyon nagyon erős rosszulléti folyamat,ahol szó szerint az ágyból nem tudtam kiszállni a férjem cipelt ki hányni, napi rengeteget hánytam, egyszerűen semmi nem maradt meg bennem, 2 hét alatt 6kg-ot fogytam, bevethettem bármilyen praktikát semmi nem segített, a nőgyógyászom adott gyógyszert amit 5 napig szedhettem (sajnos nem emlékszem a gyógyszer nevére) ez segített egyedül, nem hánytam, de nem is voltam 100%. A 8 hét végétől kicsit jobban lettem (ami azt jelentette hogy a saját lábamon mentem ki hányni😃) itt előfordult olyan nap,hogy csak 1x-2x hánytam, de átlagban a 3-4x volt a megszokott, itt már volt olyan étel ami bennem maradt mint pl a gyümölcs, zöldség, kenyér stb. Majd napról napra egyre jobb lett, a 12-ik hét után én egyáltalán nem hánytam, néhányszor volt erős hanyingerem de ennyi. Sajnos nekem nagyon alacsony a vérnyomásom és nagyon sokat szédültem, fejem fajt, gyenge voltam sajnos egyszer el is ájultam... Szóval abszolút megértelek, én sem viseltem könnyen. Szerencsére olyan a munkám,hogy tudtam otthon is dolgozni, olvastam, pihentem, amikor jobban voltam sétáltam. Próbáltam minél jobban terelni a gondolataimat. Ne aggódj elfog múlni ez a rosszullétes időszak! Sok boldogságot kívánok neked!
2019. júl. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Derwer ***** válasza:

Feleségem túl van már ezen a szakaszon de ő is folyamatosan rosszul volt.

Keveset hányt, mert kapott gyógyszert egyből, de a hányinger folyamatosan jelen volt. (külföldön adnak gyógyszert a hányingerre, nem kellet kunyizni se)

Neki a 12-16 hét között múlt el fokozatosan. Kérj gyógyszert!

2019. júl. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
12. hét után lehet szedni cerucal-t és ludea savlekötöt.
2019. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Derwer ***** válasza:
#4: mi kifejezetten hányinger csökkentőt kaptunk 6-16 hét között . (primperan és antimetil)
2019. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!