Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes ultrahangon mondott...

12 hetes ultrahangon mondott nem mennyire változhat még?

Figyelt kérdés
Lombik babát várok, 12+0 napot töltjük ma. Éjszaka volt egy kis incidens, rózsaszín hüvelyváladékot tapasztaltam, és mivel nagyon megijedtünk, inkább bementünk a kórházba. Szerencsére a babával és méhen belül minden rendben :) Hüvelyi UH-t csináltak, és az első kép, amit mutatott magáról, ott pont a két lába közé lehetett látni és valóban volt valami hosszúkás a két comb között, amire azt mondta, hogy ez alapján szerinte kisfiú. Viszont én úgy tudom (főleg, hogy éppen, hogy csak elértük a 12 hetet "hajnalban"), ilyenkor még mindkét nemnek van valami hosszúkás a lába között :D Mennyire változhat ez?

2019. júl. 27. 12:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 14., de inkább a 15. hét előtt alulnézeti képből nem lehet megmondani a baba nemét, ugyanis minden babának - mint a Kérdező által csatolt képen is látszik - van egy nemiszervnyúlványa, aminek a testtel bezárt szöge mondhatja meg, hogy fiú vagy lány (nub theory). A fiúknál ez a nemiszervnyúlvány kezd el majd felemelkedni (12. hét körültől), a lányoknál meg behúzódni. Mivel ez a folyamat kb a 14-15. hétig fejeződik be, ezért nem lehet egy 12 hetes terhességről készült alulnézeti felvételről megmondani, hogy ez egy kisfiú, vagy egy olyan kislány, akinek még nem húzódott vissza a nemiszervnyúlvány. Az alulnézeti kép tehát kb a 15. héttől ad pontos képet a nemről.

A nub theory szerinti nem-megállapítás (amit a 11-13 hét között szoktak alkalmazni), az oldalnézetből történik, (teszek ide egy linket), de nem 100%, illetve ha fiú, akkor 100%, ha lánynak néz ki, akkor 60-95 százalék (attól függően, hogy a nub theory képet a 11., 12., vagy 13. héten csinálták).

[link]

2019. júl. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk fiut mondott most az uh-n. De azzal a felkialtassal, hogy csak akkor tippel ha megigerjuk, hogy nem éljük bele magunkat. De a miénk nem úgy nézett ki mint amit te linkeltél. Tévedhetnek, de szerintem elég sokat lattak, hogy ha egyértelműen beterpeszt akkor ő meg tudjak mondani viszonylag nagy biztonsággal. En mondjuk remélem hogy bejött a tipp mert nem tudom magam lányos anyaként elképzelni. Persze ha lány akkor majd barátkozom a pónikkal meg a barbikkal, nem gond 🤣 (bár lesz egy kis kepzavar, mert apa azt mondta, ha lány , akkor is viszi barkácsolni a műhelybe, de nem baj az, ha vagány kislány lesz.)
2019. júl. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Hajdú Krisztina mindkét gyerekünknél egyértelműen megmondta a 12 hetes UH-n a nemét. Be is jött.
2019. júl. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen biztosra megmondta az orvos, hogy kisfiu. 17 hetesen masik orvost valasztottam, megerositette, hogy kisfiu. Mindkettonek jo gepje van, nem is a legolcsobb magandokik a varosban. En nem us ertem, mi az mar, hogy "nem ugy fordult", "nem mutatja", mindket orvos osszevissza forgatta, minden oldalrol megnezte, a 12 heti genetikain konkretan mindent lattunk, verkeringest, majat, veset, agyacskat, megszamoltuk az ujjacsjkait mindket kezen, laban. Szoval szamit szerintem az orvos szakertelme es a gep korszerusege.
2019. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ma voltam a hivatalos 12 hetes ultrahangon profi ultrahangossal, profi géppel, de konkrétan SEMMIT nem mutatott magából :D Borzasztóan aktív volt, amikor pedig leállt 1 mp-re, keresztbe tette a lábait...


Azt hiszem, erre még várnunk kell egy kicsit :)

2019. júl. 29. 16:10
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
14-es barátnőmnek csak a 18. hetin mondták meg. Előtte mindig keresztbe tette a lábát vagy takarta a kezével. Gondolom tudtak volna addig csesztetni, hogy arrébb menjen, de hát nem olyan dolog ez, ami ne derülne ki 🤷🏼‍♀️😁
2019. júl. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!