Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon kívánom az édességeket,...

Nagyon kívánom az édességeket, viszont már sokat híztam. A diabetikus édességet kipróbálhatom ilyenkor? 25 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Nem hiszem, hogy sok értelme lenne diabetikus édességekkel kísérletezned, mert tény, hogy cukormentesek, viszont a szénhidráttartalmuk miatt az energiaértékük nem igazán különbözik a nem diabetikus édességektől. Ergo így is úgy is hizlalnak...

Inkább keress valami olyan dolgot, ami kielégíti a nassolási vágyadat, viszont kevesebb kalóriát tartalmaz, mint a csoki, vagy a sütemény, esetleg ha nem is tartalmaz sokkal kevesebbet, de rostosabb, természetesebb és hamarabb kiürül a szervezetedből. (Nálam egy-egy ritkábban fogyasztott egzotikus gyümölcs, például az ananász, a gránátalma vált be, valamint az aszalt gyümölcsök, szilva, datolya, ha csak nassolni akartam, de nem édeset kívántam, akkor a savanyú káposztára, natúr joghurtra, nem sózott héjas pirított mogyoróra vetettem rá magam.)

Nem tudom, hogy milyen gyakran eszel édességet, de bizonyos mértékig nem okozol vele gondot, én eszem, amikor megkívánom és inkább a szénhidrátra próbálok odafigyelni, ha szükségét érzem, mert az sokkal inkább növeli nálam a súlyomat, mint az időnként elfogyasztott édesség.

2008. nov. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem hízlal kevésbé a diabetikus csoki, mint a sima. Én is 25 hetes vagyok, eddig 16 kg-ot híztam, s édességet hetente egyszer ha eszem. Mondjuk engen nem igen zavar a súlyom, terhes vagyok, nehogy már diétáznom, sanyargatnom kelljen most magam, majd fogyózok utánna, addig meg eszem amit kívánok.

De ha oda szeretnél figyelni, akkor készíts magadnak pudingot, s kevés cukort tegyél bele. Turmixgépbe öntsél egy tejfölt, s tetszőleges gyümölcsöket dobálj bele, pl. fagyasztott eper, vegyes erdei gyümölcs, banán, mézzel édesítheted. Túrót keverj össze kis tejföllel, citrom héj, kis cukor, s barack kompóttal nagyon finom. Próbálj egészséges, nem bolti desszerteket enni, ami tele van tartósítóval, kísérletezz otthon :)

2008. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én 33 hetes terhes múltam. Terhesség előtt is nagyon édesszájú voltam, nem volt nap, hogy ne ettem volna csokit. Előtte is simán megettem magában a Nutellát, viszont mióta terhes vagyok, még több édességet eszek. A szervezetem igényli is, mert ha nem eszek, iszonyú hiányérzetem van, úgyhogy muszáj ennem. Amúgy mióta terhes vagyok kb. 10 üveg 1 kg-os Nutellát megettem csak úgy magában, néha már aggódok, hogy szegény babám allergiás lesz rá, ha majd kibújik és ő is ehet ilyet. A vércukorszintem pedig a sok édesség ellenére is jó, abszolút nem magas, szerintem alacsony is lenne, ha nem ennék édességet. Ha nincs vele problémád (cukor, székrekedés, stb.) szerintem nyugodtan ehetsz.
2008. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Nyugodtan kipróbálhatod, csak vigyázz nehogy hasmenésed legyen tőle. Én csak azt ettem. Egyébként nekem az a véleményem,hogy aki hajlamos rá az mindentől hízik, még egy almától is. Úgyhogy ne vond meg sem magadtól sem a drágaságtól a pocakodban amit kívántok :) persze mértékkel.
2008. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. nov. 21. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!