Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi vált be az egész...

Nektek mi vált be az egész napos rosszullét ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


7 hetes terhes vagyok, és 1 hete folyamatosan rosszul vagyok. Hányingerem van, émelygek, enni alig tudok, pedig néha már farkaséhes vagyok.

A másik ami megőrjít, és ez sokkal jobban zavar, hogy gyakorlatilag 4 hete folyamatosan hőemelkedésem van. Sosem voltam az a lázas típus, amikor beteg is vagyok, akkor alig várom, hogy lázas legyek, mert akkor gyorsan túlesek rajta. Ehelyett általában a hosszan elhúzódó rossz közérzettel és hőemelkedéssel küzdök, és ez most sincs másképp.

Folyamatosan 37.2-37.5 között vagyok már 1 hónapja, és teljesen kimerít.


Mikor fog elmúlni ez? Mit tehetnék, hogy enyhítsem az egész napos hányingert?

Orvoshoz jövőhétre van időpontom, majd beszélek vele is, de az még 1 hét.. Bármilyen tanácsot szívesen vennék addig is.


Köszönöm!


2019. júl. 30. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha szerencséd van akkor a 12. hét után megszűnik. HA. Hogy mit tudsz ellene tenni? Semmit. Nekem a védőnő azt mondta hogy szedhetek B6 vitamint (ami amúgy a terhes vitaminban is van), de az se valószínű hogy megszünteti. Ezt sajnos el kell viselni
2019. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nekem vészes hányásom volt, a 8. héttől durvult be. Végül a 32. héten hánytam utoljára. B6 vitamint és savlekötőt szedtem, de igazából ezek csak arra voltak elegek, hogy az ágyból ki tudjak kelni. Dolgozni sem tudtam, kórházban is többször voltam. Sajnos ez ilyen. Bevált módszer amitől teljesen elmúlik nincs, max a szülés.

Én pont emiatt félek újra gyereket vállalni. A szülésem könnyű volt, de még egy ilyen terhesség mellett nem tudnám a nagyot ellátni :(

2019. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem ugyanaz volt, mint 2-essel, én szülésig hánytam. A 12. héttől kaphatsz cerucal-t, savlekötöt meg már most is, én ludea-t szedtem, és néha enyhített valamit a gyömbér tea, kicsi gyömbér darabot vízben forralod 10-20 percet.
2019. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekem sajnos semmi sem segitett, 13. hetig napi szinten tobbszor is hanytam, emelyegtem, enni nem birtam, vegig fekudtem mint egy hulla, aztan meg 23. hetig voltak olyan meglepetes szeru napjaim mikor egyik percrol a masikra futottam a wc-re, utana szunt meg teljesen! En probaltam a b6-ot, gyombert, mindent de semmi sem segitett, csak az ido! Kitartas! :)
2019. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy vagyok mint te, pontról pontra!

Hányinger, émelygés, hőemelkedés, emiatt hidegrázás és teljes gyengeség..

Most pár napja a Bioco-nak szedem a Magnézium + b6 vitaminját.

Csodát nem tesz, de nálam enyhítette azt az erős hányingert.. legalábbis eddig, remélem továbbra is fog segíteni, mert engem is nagyon kimerít a folyamatos rosszullét.

Ezt tudom javasolni neked is, inkább gyógynövényboltba keress ilyesmit, ne gyógyszertárba..

2019. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban csak az idő, sajnos. Elég hamar, már a 4.5-5. héttől émelyegtem (a mélypont valahol a 8-9. héten volt), most a 12. héten vagyok, reggel és este a legrosszabb, napközbenre elkezdett enyhülni. Hányni nem hánytam, de néha úgy éreztem, bár végre kijönne :D A refluxom is durván felerősödött, én is Ludeát szedek már, illetve napi több Gaviscon. Nálam az ilyen gyömbér, Salvus víz, keksz stb. nem váltak be sajnos :(
2019. júl. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Antimetil tabletta vált be.
2019. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ajj hát ez nem túl biztató, mindenesetre köszönöm a tanácsokat és a biztatást!

A férjem ma vesz gyömbért és kekszet, illetve megpróbálom a MagneB6-ot is. Annyira jó lenne, ha csak egy kicsikét hosszabb időre, 2-3 órára jobban lennék..

Hányni szerencsére még nem kellett, de én is ott tartok, hogy lehet jobb lenne.. Aztán persze ha így lenne, akkor gondolom visszasírnám azt az idő, amikor csak hányinger volt.

Remélem, hogy azon szerencsések közé fogok tatozni, akiknek a 12. hét környékén ez elmúlik.

Köszi mégegyszer!

2019. júl. 30. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem segitett egy picit a gyomber, aztan megundorodtam tole. Nekem jo volt haspuffadasra es gyomoregesre a Rennie, azt tapasztaltam, hogy a hanyingert is enyhitette, aztan megutaltam ezt is. 12 het kornyeken elmult, de nem sirom vissza az elso timesztert :))
2019. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a jéghideg kóla, semmi más, volt hogy felvizeztem, nem akartam annyi koffeint meginni. Utána amikor elmúlt a hányás nem is ittam, csak gyümölcsleveket, teát,vizet. De valahogy túl akartam élni azt az időszakot.
2019. júl. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!