Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg fontos az integrált...

Tényleg fontos az integrált teszt? Hányan csináltattátok meg?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem csináltatom meg, mivel kombinált tesztet automatikusan csináltak és annak negatív lett az eredménye. A tarkóredő is normális, és az AFP-nek most várom az eredményét.

Szerintem felesleges több tízezer forintot kiadni, ha nincs semmi ami indokolná. (pl. családban előforduló Down kór, életkor stb.)

Ráadásul sajnos ez csak egy a sok száz betegségből ami ne adj isten "megtámadhatja" a babánkat, és azokra nincs is szűrővizsgálat, csak a genetikai UH-ok.

Persze ez csak az én egyéni véleményem, mindenkinek saját belátása szerint kell dönteni!

Szép babavárást és jó egészséget kívánok!

2008. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megcsináltattam, mert az orvosom és a védőnőm is nagyon javasolták. 35 év felett kell a hasba bökős vizsgálat. Ezért azt mondta a védőnőm. hogy a Down-kór most már főleg a 35 évnél fiatalabb anyáknál fordul elő, mert ott nem szűrik. Szerintem érdemes, mert még időben kiderülhet, ha nyitott a hátgerince vagy Down-kóros. Viszont ha pozitív, akkor az sem 100 %, akkor jön a hasba bökés. Állítólag ha rendben van a tarkóredő, attól még lehet baj, az nem jelent semmit. Mondjuk nem értem igazán, hogy ezt miért nem csinálják ingyen. Hetente kell járni valamilyen vizsgálatra, a legtöbbnek semmi értelme. De nálunk pl. AIDS-teszt sem volt. Pedig az is fontos lenne.
2008. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
27 éves vagyok és most várom az első babámat, kicsit több, mint 8 hetesek vagyunk. Mikor megyek december 8-án a 12. heti UH-ra addigra kell eldöntenem, hogy akarom-e és én magánorvoshoz járok.
2008. nov. 14. 14:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez valóban egyéni döntés. Én megcsináltattam, hogy ne izguljam végig a terhességem. Nem volt a családban semmi előzmény, tehát csak a saját magam megnyugtatására adtam ki érte pénzt. Nem bántam meg.

Neked kell döntened!

Minden jót!

34 hetes kismamika

2008. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is megcsináltattam egy magánklinikán bp-en. Nem volt túl olcsó,de én 30 vagyok és úgy gondoltam ez megnyugtató. amúgy nem is annyira drága, attól függ...ja és volt az árban egy 4D-s uh amiről kaptam dvd-t és nagyon aranyos kis mini volt még akkor:-) Szóval nem bántam meg. Ez egyéni döntés, de ha teheted akkor sosem baj ha megcsináltatod.

Minden jót és boldog babavárást!

28+5hetes kismama

2008. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csináltattam, természetesen. Úgy éreztem, ez a legkevesebb!

A tarkóredő és AFP nem elég pontos és megbízható érték, s nem is szűrik ki rendesen a betegségeket. Érdemes minél több betegségre szűretni, hogy annál nyugodtabb légy, hogy egészséges babád fog születni.

2008. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem csináltattam meg. Az az igazság hogy nem is tudtam hogy van ilyen. Itt hallottam róla először. Minden eredményem jó lett az összes vizsgálaton és a 4D is tökéletes volt. Utólag már nem is tudom megcsináltattam volna-e. Mivel mi vagyunk (leszünk) az anyukájuk ezeknek a manóknak úgy gondolom ami tőlünk telik mindent megteszünk értük. Ha úgy döntesz hogy nem csináltatod meg attól még nem leszel rossz anya. Én utólag így éreztem, de ez hülyeség, ha nincs beteg a családodban. Nálunk mindenki egészséges.

29 hetes kismami

2008. nov. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kombinált tesztet csináltattuk meg, engem megnyugtatott, hogy az is és az AFP is negatív lett.

Az AFP csak úgy magában szerintem nem olyan biztonságos.

2008. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltatttam kombinált tesztet, de végül a saját megnyugtatásomra inkább megcsináltattam az amniocentézist is, mivel jövő hónapban 37 leszek.
2008. nov. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a sok választ.


A párommal még mérlegelünk, de valószínűleg meg fogjuk csináltatni.


Mindenkinek jó babázást!!

2008. nov. 15. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!