Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukàk! A bizalmas, vagy...

Anyukàk! A bizalmas, vagy egyik legjobb baràtnötöknek mikor jelentettétek be a terhesseget?

Figyelt kérdés

Tudom szokàs alapvetöen a 12. hetet kivàrni


De a baràtnöm akivel együtt nöttünk fel(evtizedes kapcsolat), es bizalmasom ráadàsul, kicsit rosszul esik töle, hogy az még csak haggyán hogy azt szinlelte nem is akar gyereket, de hogy még el sem mondja, miközben eleve a gyerektervezésröl is beszelgettünk sokat, azaz en màr a pozi tesztet is elmondtam volna neki.(joforman együtt nöttünk fel)


Àtverve becsapva érzem magam, ràadàsul hülyenek hogy mert en forditott esetben megosztottam volna vele szinte rögtön.


2019. aug. 4. 08:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Az te vagy. Ő viszont biztosra akart menni. Ne láss a másik emberbe olyat, ami rá valójában nem jellemző. Attól h együtt nőttetek fel, lehet nem is tudtál arról h hátra hajló a méhe v pcos-e van v bármi, ami megnehezíti a teherbe esést és emiatt akart biztosra menni. Felesleges ezen bossza kodnod, mert úgysem lesz igazad. Nem vagytok egyformák.
2019. aug. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%

6 vetélés után én már csak akkor mondtam el, amikor nem tudtam tovább titkolni. Nem azért, hogy gonosz legyek, hanem mert halálosan rettegtem egy újabb vetéléstől, újabb kudarctól. Azt gondoltam, amíg nem mondom el senkinek, nincs rajtam nyomás, mert addig még "nem történt meg", tehát ha megint elvetélek, akkor nincs mit magyarázni.


Ő se tudhatod, miért nem mondja el. Ezer oka lehet. Barátnőként inkább támogasd.

2019. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%
12. héten fogjuk a szülőknek és testvéreknek, 13-14. körül a többi családtagnak. Barátok-barátnők majd utána jönnek, legyenek bármilyen bizalmasok. 100% biztosra megyünk.
2019. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki más. Ez vérmérséklet kérdése.

Mi lombikoztunk és még a távoli barátok is tudták. Tudták, amikor sikerült a beültetés...de ugye onnan még 8-9 hét a 12. hétig.

De nem ítélem el azt, aki vár a 12-13. hétig.

2019. aug. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
23%

Mi az, hogy biztosra mentek? Ugye nem gondolja senki, hogy múlik rajta bármi is, hogy a legjobb barátnő hányadik héten tudja meg?

Nekem is rosszul esne, én is azonnal elmondtam.

2019. aug. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

De minden nöi dolgainkat is megbeszeltük. Nem voltak kinos meg egyeb titkok. Eleve még a bizonytalansàgainkat is megosztottuk mindig.


Ugy erzem mintha kaptam volna egy "pofont", mintha nem lennék "senki" ill csak azok köze sorolva akik hivatalosan 12. héttöl tudhatjàk csak. A tesojànak elmondta a kàlvàriàt is. En mindent utolag tudtam meg. Par honapos kapcsolat veletlen gyerek kalvaria közben "veletlen"elfelejtett vedekezni, es örömmel vàrjàk. Dul a love.

En csak ezt a csillogo felszint kaptam.

12.héten


En meg itt elmondtam mindig mindent neki

2019. aug. 4. 09:16
 7/35 anonim ***** válasza:
33%

A legjobb barátnőm előbb tudta mint a férjem. Mert ő volt az akinek rögtön küldtem a fotót a tesztről, hogy ő is két csíkot lát-e.

(a férjem amúgy épp vidéken volt)

2019. aug. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Én is csak akkor mondtam el amikor már túl voltam a kritikus időszakon, szerintem ezt túlreagâlod. Azért mert te ugy gondolkodsz hogy azonnal elmondanad, attól mėg nem mindenki igy gondolkodik. Rásdasul nem tudhatod mi van a háttėrben..
2019. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

6 evet vártunk az első babánkra, tudták az ismerőseink, hogy mi a helyzet. Akinek elmondtunk volna egy esetleges vetélést is, annak elmondtuk. Természetesen a férjem volt az első, ezután szűk család és közeli barátok. 12. héten már mindenki tudta szerintem, kezdett is látszani addigra.

A 2-3-4. babákat már a “nem jött meg, tesztelni kéne” fázisban tudta a legjobb barátnőm.

2019. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan barátnőm akinek egyből a teszt után bejelentettem, volt akinek a 4. hónapban de olyan is, nagyon jó gyerekkori barátnőm akinek pl csak a 8. hónapban mondtuk el a férjemmel. Senki nem sértődött meg sőt aki pl a 8. hónapban tudta meg még mondta is hogy milyen jó hogy csak most tudta meg mert így már nem kell sokat várnia, hogy megismerje a babánkat. Mi nem terveztük egyébként a gyereket és bevallom a legkisebb gondunk is nagyobb volt annál, mintsemhogy turnéztam-e a hírrel vagy sem. Egyébként a vicc az, hogy az a barátnőm imádja a legjobban a gyerekünket aki a legkésőbb tudta meg, ő nagyon gyakran látogatja és folyamatosan érdeklődik míg a többiekkel alig találkozunk.

Ne érezd magad rosszul, nem azért nem mondta el mert nem vagy neki fontos hanem mert ilyenkor rengeteg dolog kavarog az emberben, főleg ha esetleg ők sem így tervezték. Mi pl szerettük volna nyugalomban megélni ezt az egészet hamár így alakult és komolyan nem is gondolkodtam ilyeneken, hogy kinek hogyan és mikor jelentsük be. 🤷‍♀️

2019. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!