Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmennétek az egyik legjobb...

Elmennétek az egyik legjobb barátnőtök esküvőjére, úgy hogy a következő hétre vagytok kiírva? Vagy ha az esküvő előtti héten születne meg mondjuk a baba? Járt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Az esküvő helyszíne a lakóhelyünktől 130 km-re van. Nyilvánvalóan szeretnénk nagyon ott lenni, de nem tudom mekkora kockázat ez így. Tegyük fel hamarabb jönne a baba, megoldanátok valahogy, hogy ott legyetek úgy, hogy pár napos/hetes a baba?
2019. júl. 3. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Előtte igen, utána nem.
2019. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Terhesen elmennek, szules utan mar nem.
2019. júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
36%

Igen, elmennék így is, úgy is.

Ha pocakban van semmi gondd!!! Ha ne adj Isten ott indul be a szülés, vagy vissza indulok a választott kórházba, vagy bemegyek az ottaniba.

1 hetes baba mellől is el mernék menni, én Anyukámban bízok, a másik két unokával is el volt míg fél napot az államkincstárban vártam a soromra családi pótlék... Intézése alatt. Max. Csak a temploma mennék,meg utánna a vacsira, 4-5 órát.

2019. júl. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan érzem magam. Utolsó hetekben én nem éreztem jól magam. De ha jól lettem volna, akkor igen, csak nem maradtam volna sokáig.

Utána is attól függ, hogy hogyan érzem magam. Ha mindenem fáj és rosszul vagyok, akkor nyilván nem. Ha jól vagyok, akkor pár órára mennék. Bár ugye az oda-vissza út is 2 óra.

De szerintem egy barátnő ezt megérti, és nem lenne belőle gond.

2019. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Május első hetére voltam kiírva, nem történt semmi. 11-én volt a barátaink esküvője, simán táncoltam még (oké, inkább lengedeztem) hajnalig, a szülős táskám be volt a kocsiba készítve. Három napra rá megszületett a kisfiam :)

Szóval előtte igen, egy pár napos babával viszont higgy nekem, az utolsó dolog amire vágyni fogsz, az egy esküvő lesz. Tényleg. És a pár napos babának rád van szüksége, nem a mamájára, ráadásul te sem fogod magad jól érezni távol tőle.

Nyilván nem kell bezárkózni otthonra egy pár napos babával sem, én is elszöktem 1-2 órára, néha többre 2-3 hetes korától amíg aludt és anyukám volt vele. De azért egy esküvő az más tészta. Még ha el is viszed magaddal, sok lesz neki, nem fogja érteni, te is bestresszelsz. Ha pár hetes, az már más.

2019. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem. Szülés előtt már annyira nyomta a csípőm a gyerek, hogy alig tudtam átmenni egyik szobából a másikba, mindenem fájt, örültem, ha egy helyben ülhetek.

Szülés meg császár lett és utána egy héttel épphogy fel tudtam kelni az ágyból segítség nélkül, szóval utána még jó ideig nem mennék ilyen helyre.

2019. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Én szülés előtt sem mennék, de ez csak én vagyok, és sokan bevállalnák, jogosan.


Utána már tuti semmiképp nem mentem volna, igaz nekem segítségem sincs a babánál, de én még piszok rosszul voltam a szülés után egy héttel...pedig nem császáros voltam, sima, gyors, szuper szülésem volt, mégis megviselt, a gátmetszésemmel is szenvedtem még hetekig, a kórházi kialvatlanság is durva volt, a mellem be-begyulladgatott még, emiatt néha hőemelkedésem volt...szóval én utána tuti nem, ha a babára vigyázott volna valaki akkor sem.

2019. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A távolság miatt dilemmázok. Szeretnék a kiválasztott kórházban és orvosnál szülni. Ha a szomszédban lenne, biztosan elmennék. Átgondolom még, illetve majd az idő közelsége is eldönti. Azt viszont egyáltalán nem szeretném, hogy ha én nem tudok elmenni, akkor a férjem egyedül menjen el. Az nem lenne nagy bunkóság ha egyikőnk sem lenne ott? Szeretném ha mellettem lenne.
2019. júl. 3. 12:50
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha minden ok, jól érzem magam, nem nyom, nem feszül nagyon és úgy overall jól vagyok, elmennék, de úgy, hogy a táska a kocsiban, a férjem készenlétben és az első gyanús jelre irány haza, ha ragaszkodsz a választott dokihoz a választott kórházban.

Utána nem mennék el, 1 hetes babával sem és mellőle sem.

Ha nem érzed elég biztosnak a dolgot, nem hiszem, hogy magyarázkodnod kellene,mindenórásként senki sem várhatja el, hogy egy esküvőn bohóckodj 130 km-re otthonról, mint ahogy azt sem, hogy a párod ilyen messze menjen nélküled, mikor bármikor elkezdődhet.

Ha jó a kapcsolat a menyasszonnyal, meg kell hogy értse, ha nem érti meg jó buta, emiatt ne izgulj.

2019. júl. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Fontosabb a gyereketek születése, mint az esküvő, szóval szerintem nem fognak megsértődni, ha férjed sincs ott.

hasonló dilemmában voltam az első gyereknél, mi karácsonyozni szerettünk volna 220 km messze. orvosom azt mondta, hogy menjek nyugodtan, nem fog ilyen gyorsan megszületni első gyerek (persze mindig vannak kivételek).ha nem 3 perces fájásokkal indul rögtön, akkor valószínű hazaértek (de van útközben is kórház)

szülés után én sem mennék. minket 1 hét múlva engedtek csak haza. akkor legkevésbé sem hiányzott volna ilyen utazás, a picit sem hagytam volna másra és nekem is kellementlen lett volna (minden fáj, csöpögő cicik, stb)

2019. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!