Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A magzatvédő vitamint az első...

A magzatvédő vitamint az első 3 hónap után is szedni kell? Ha igen akkor naponta vagy elég másnaponta? Hogy a legjobb?

Figyelt kérdés
2007. dec. 8. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a nődoki,hogy az első három hónapban mindennap egyet,utána pedig hetente egyet.
2007. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hónapig naponta 1x, majd hetente 2-3x szedem.

Minden orvos másképp mondja de az első 3 hónap a legfontosabb. Utánna ált kell mást is szedni: Mg, Ca, Fe külön stb.

Az a lényeg hogy együnk sok gyümölcsöt és zöldséget azokban több vitamin van.

30 hetes mismama

2007. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnőm mondta, hogy a félidő után 2 naponta szedjem. A héten telt le és amikor visszamentem azt mondta, hogy mégis szedjem naponta, mert télen kevesebb vitaminhoz jutunk és nincs mellékhatása. (Eleveitet szedek.) Ráadásul én a teherbeesés előtt is mindig szedtem vitamint, konkrétan Centrunmot szedtem és nem is voltam évek óta influenzás vagy ilyesmi. Ezért gondolom, hogy én végig szedem fogom naponta.
2007. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a védőnőm azt mondta, hogy a 20. hétig szedjem a Gravida vitamint minden nap, a nődokim is ezt tanácsolta.De a védőnőm szerint utána elég hetente 2-3x.
2007. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szedd úgy, ahogy az orvosod mondja. Nemcsak a magzatot védi, hanem neked sem alakul ki vitaminhiányod, főleg így télen. Én tavaly majdnem végig szedtem az Elevitet (csak addig, amíg a doki mondta) és most szoptatás végéig szedem.
2007. dec. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban nagyon fontos, hiszen a 12. hétig alakulnak ki a pici szervei, illetve szerintem utána is ajánlott, ha az orvos másképpen nem utasít, hiszen benne van minden fontos vitamin, amire szükségetek van, így télen meg főleg, amikor nincs annyi friss zöldség, gyümölcs. A folyamatos szedéssel nem alakulhat ki vitaminhiány, ha valamelyikből időközben esetleg több kellene, azt majd szedsz pluszba, ez általában vas, magnézium szokott lenni.
2007. dec. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudom, minden orvos, védőnő mást mond.Én úgy csináltam, hogy az Elevitet még a teherbeesés előtt kezdtem el szedni napi 1-et, a teherbeesés után is folytattam egészen a 8.hónapig, utána hetente csökkentettem 1-gyel, 2-vel, mert ha ugyanígy folytatnám, akkor még nagyobb lett volna a baba, így biztosabb, ha fokozatosan csökkentem. A szülést köbvetően 1 héttel később újra kezdtem szedni egészen a szoptatás végéig.A szoptatás alatt az anyatejnek és az Elevit szedésének köszönhetően a babám ritkán volt beteg.Sok sikert!:)
2007. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a 2.gyerekkel az Elevtitet szedtem,a 3-al a Gravidát.Az elsővel semmit,hullott is a hajam szülés után veszett módon.(na jó,16 éve nem is nagyon voltak még ilyen vitaminok)Én végig szedtem szülésig,még szoptatás alatt is.Jó nagy is lett a 3.baba,12 nappal korábban jött és 4050 gr.Hogy ez a vitaminnak köszönhető e vagy sem,nem tudom.De én legközelebb biztos,hogy az első 3. hónapban szedném csak.
2013. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!