Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ötödik napja késik, terhesség...

Ötödik napja késik, terhesség lehet?

Figyelt kérdés

Ötödik napja késik a menstruációm, és gyanakszunk rá barátommal, hogy terhesség lehet az oka. Tesztet ma fogok venni.

Ami furcsa, hogy semmi más terhességre utaló panaszom nincs. Amit észrevettem, hogy viszketek kicsit odalent, de nem belül, hanem inkább kívül. De se folyás, se égő fájdalom, semmi.

Utoljára olyan 2 hete voltunk együtt párommal. Az előző menzeszem pedig Júli 5én jött meg. Most 2-án kellett volna, és már 7-e van.

Mi a véleményetek? Okozhatja a menses elmaradását más is?



2019. aug. 7. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Egy rakás más is okozhatja, de nyilván nem védekeztetek, így a legvalószínűbb a terhesség. A gombád meg kezeltesd!
2019. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen okozhatja más is a késést, de ha nem védekeztetek (megszakítás nem az) akkor simán lehetsz terhes is. Ilyen korán még más tünetnek nem is kell lennie
2019. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjatok, de annyira nem értem az ilyen kérdéseket...

Ha szexuális életet élsz, teherbe eshetsz. A menstruáció késését millió dolog okozhatja, de mivel a terhesség a legkézenfekvőbb tipp, először azt kell ellenőrizni, és ha a teszt negatív, lehet gondolkozni a továbbiakon.

Úgyhogy ha éltél nemi életet, akkor igen, lehetsz terhes. Vegyél tesztet.

2019. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy biztos. A viszketés nem terhesség miatt van.
2019. aug. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3. Szerintem leírtam hogy ma fogok venni, ne haragudj, hogy aggódni mertem :)
2019. aug. 7. 10:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Viszketés előfördult már máskor is, minekutána nagyon érzékeny a bőröm és ekcémával is küzdöttem sok sok éven át.
2019. aug. 7. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A viszketés sok minden lehet, nyár lévén, lehet csak megizzadtál és ez okozza az irritációt.

Ha terhes lennél, ilyenkor még nincsenek tünetek, ha vannak, az szinte biztos, hogy nem a terhességtől, még valószínűleg csak petezsák van, ha van...

De lehet terhesség, igen. Ezt csak a teszt tudja megmondani, illetve majd orvos, de még ilyen korán ő sem lát sok mindent, a 6. terhességi héttől érdemes menni, akkor már lehet, hogy szívhang is lesz (az utolsó menses első napjától kell számolni a terhességet).

2019. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Azért azt cáfolnám, hogy nincsenek tünetek, én azért teszteltem, nem várt előtt,mert hányingerem volt, és bárhol eltudtam volna aludni. Halvány pozitiv lett. Minden szervezet más. Kérdező, ha nem védekeztek, vagy megszakítás, kutyafule, stb...,lehetsz terhes. Írj majd, mi lett.
2019. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: nekem orvos mondta, hogy nem lehetnek még olyan korán tünetek, mert nekem is volt hányingerem, de nyár volt és betudtam a melegnek.

Nem tudom. Nem mondom, hogy nem lehetséges, annyi mindent hall az ember lánya...

2019. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Megcsinaltad a tesztet??
2019. aug. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!