Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genitális herpesz terhesség...

Genitális herpesz terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Vélemenyem szerint genitális herpeszem alakult ki. Elmentem vele a nőgyógyászhoz de pechemre ott pont vissza voltak húzódva a hólyagok, alig látta azt mondta szerinte nem az hanem a borotva miatti bőrirritáció. Viszont most megint látszódnak rendesen a hólyagok. Nem írt fel semmi gyógyszert meg semmit. Régebben már volt ilyenem csak máshol a nemi szervemen nem ott ahol most van. Legalábbis szerintem ugyan ez volt. Félek, hogy nehogy baja legyen a babámnak. Szájherpeszem is volt már remélem azért valamennyi védettséget szereztem hogy a babát ne károsítsa. Kedden megyek vérvételre hogy megnézzék van e friss fertőzés illetve ellenanyag a szervezetemben. De annak is 2 hét múlva lesz eredménye. Félek ha esetleg a múltkori nem genitális herpesz volt es most kaptam el először nehogy baja legyen a magzatnak.2 hét sok idő míg kiderül addig megfertőződhet. Nem tudom mit csináljak... 33 hkm

2019. aug. 9. 22:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Mit csinálnátok a helyemben?
2019. aug. 9. 23:02
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Ha aktív, és vannak hólyagok, megmutatnám egy másik nőgyógyásznak, hogy mondjon véleményt. Sok értelme nincs, előrébb nem leszel vele, csak megnyugtatásképp.

2. Várnék a vérvétel eredményére és nem aggódnék (közben neg telvirannal kenegetném, vény nélkül kapható). Ugyanis friss első fertőzés csak az első 3 hónapban vagy szüléskor okozhat bajt. Nálad egyik sem áll fenn.


Ha első fertőzés, akkor reménykedj, hogy szülésig elmúlik, és beszéld meg a nőgyógyászoddal az esetleges császárt, ha mégis aktív lenne.


Ha nem első, akkor nincs baj. Persze azért reméljük, szülésre mindenképp elmúlnak a hólyagok.


Én még évekkel a szülés előtt kaptam el a herpeszt, mindkét terhességem alatt volt, hogy kijött, de szülésnél nem volt gond, két egészséges babát szültem hüvelyi úton.

2019. aug. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A szüléssel nem lesz gond, mert egészségügyi okok miatt programozott császárom lesz.

Kedden kell a kötelező terhesgondozásra mennem. Még kedden van a vérvétel is ugyanis magánba megyek, így is 2 hét de az sztk-ba még több lenne. Csak attól félek nehogy meg tudja így is fertőzni a magzatot ha esetleg első fertőzés lenne. Nehogy bajt okozzon nála. Az a baj hogy nem tudom terhesség előtt ugyan ez volt e, mert akkor a nagyajkak alsó részén jött ki kívül nem tudtam úgy borotválni mert fájt így nem láttam annyira a hólyagot de tuti hogy kifakadt aztán elmúlt. Itt ugyan az csak most a nagyajkak belső felén van es pont borotválkozás után jött ki. Így látom a hólyagokat. Azt sem értem hogy van az hogy egyszer vissza húzódik egyszer kijön jobban.

2019. aug. 9. 23:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok. Anno nem voltál vele nőgyógyásznál?

Néha én sem tudom, hogy vajon nagyon enyhe kezdődő herpesz vagy irritáció-e, amit érzek, de a herpesz később aztán mindig erős viszketéssel és fájdalommal jár, ami már összetéveszthetetlen. Szerintem ha te sem tudod igazán, hogy mi ez, akkor simán benne lehet a pakliban az irritáció is. Én úgy tudtam meg, hogy herpeszem van, hogy annyira fájt, hogy muszáj volt orvoshoz mennem vele, mert azt éreztem, hogy ez mar nagyon nem oké. Mindenestre vegyél Telviran kenőcsöt, csodákat tesz a herpesszel, vény nélküli, és terhesen is használható.

2019. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem, anno nem voltam mert nagyon szégyelltem a dolgot. De most hogy terhes vagyok úgy éreztem hiába szégyellem el kell menni. Akkor is viszketett, fájt nagyon ,aztán kifakadt , kicsit sebes lett és elmúlt nyom nélkül. Most még ott tartok hogy nem fakadt ki. De előtte való napokban többször próbáltam nézni ( tükörrel ) hogy mi lehet mert nagyon bizsergett , éreztem hogy ott mintha belevágtam volna vagy valami de akkor még nem jöttek ki pöttyök. Csak rá par napra . Nem tudom merjem e kenni mert ha esetleg keddig így maradna akkor legalább az orvos is látná mégegyszer . Nemtudom, lehet hülyeseg.
2019. aug. 10. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!