Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó éhség, mit lehet...

Állandó éhség, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Világ életemben gyors volt az anyagcserém és sokat ettem de sosem híztam, vékonyan kezdtem a terhességet (65kg/176cm) . Most vagyok a 21. héten és már 10 kg feljött, annak ellenére, hogy a 15. hétig rengeteget hánytam, akkor is híztam. Állandóan éhes vagyok és igyekszem egészségesen étkezni (sok gyümölcs) de nem laktat hosszú távon. Sajnos gyomorsavam is van ezért a gyümölcsökkel amúgy is vigyaznom kell. Az orvos szerint a testalkatom miatt normális, hogy ennyi kiló feljön rám, azzal amúgy nem is lenne bajom, de ez az állandó éhség érzet (éjjel is felkelek miatta) már nagyon fárasztó. Van valakinek bármi tippje? Sajnos egy alma pl max fél órára veszi el az étvágyam, joghurt szintén, magok semennyire. Egyedül a főtt étel laktat el 2-3 órára.
2019. júl. 24. 09:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24%
Legyen már eszed, ha nem eszel normálisan, miből fog fejlődni a kicsi? Egyél szépen változatosan húsokat, tejtermékeket, zöldségeket, gyümölcsöket, köretnek mehet rizs vagy édesburgonya, azoktól nem fogsz elhízni. Most nem az alkatod az első, hanem a kicsi egészsége, majd szülés után lesz időd lefogyni, de ne vond meg tőle az értékes tápanyagokat. Mondom ezt úgy, hogy én is világ életemben vékony lány voltam, de ha terhesség alatt feljönne 20 kg, hát ez van, majd leadom utána.
2019. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy azért hízol jobban, mert vékony vagy. Ez alkat kérdése. Én is 10 kg-nál tartok 22 hetesen holott túlsúlyosan kezdtem a terhességet. Nekem a Magne b6 is ludas, mivel idegességre muszáj szednem, és bazi nagy éhségérzetet csinál. Meg a D-vitamintól is éhesebbek vagyunk. Tudom, attól hízunk, amit megeszünk, nem a vitaminoktól, azok csak sóvárgást ébresztenek bennünk.

Nekem azt mondta a védőnő: egyek, amit szeretnék, ahogyan jólesik, a szervezet azt kívánja, majd a szülés után leadom, nem szabad fogyókúrával, koplalással sanyargatni ilyenkor a szervezetet.

Majd úgyis szólnak, ha már egészségtelen lenne a hízás, mert 0,5 kg hetente még belelóg az egészséges hízásba.

2019. júl. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy a koplalás alapból is a legrosszabb fogyókúrás módszer. Fogyni nem fogsz tőle, de cserébe folyton éhes leszel. Enni mindig kell kiegyesúlyozottan, egészségesen, akár terhes vagy, akár nem. A lényeg az, hogy a szénhidrátot, cukrot és a nagyon zsíros kajákat mellőzni kell.
2019. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Azért ez nem atomfizika. A gyümölcs persze, hogy nem laktat, tele van szénhidráttal (hízlal is, mint állat). Egyél sokszor keveset. És se a gyümölcs, se a magok nem evés.
2019. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a cukrod/inzulinod nincs rendben? Nekem ez volt az egyik tünet! Próbálj odafigyelni rá, hogy napi 5-ször eszel piciket és közben nassolás nincs! Lassan felszívódású szénhidrátokat vigyél be (teljes kiörlésű pékáruk, sok zöldség, köretnek: barna rizs, köles, hajdina stb.) mert ezek hosszan, fokozatosan tartják fent a cukrodat, kevésbé leszel hirtelen éhes! A cukros dolgokat kerüld, mert hirtelen megugrik tőle a vércukorszint, aztán hirtelen megy le ami szintén éhséghez vezet. A gyümölcsök, magvak, joghurt pedig nem arra valók, hogy jól lakj velük. Ezeket próbáld meg délután fogyasztani!
2019. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm ötös.

A többieknek: ki mondta hogy koplalok? Azt írtam, igyekszem egészségesen is étkezni, mindamellett, hogy megeszem napi két zsömlét és három adag meleg ételt minimum..nem éheztetem magam és nem diétázom, egyaltan nem vonok meg semmit a szervezetemtől, mivel ha éhes leszek rögtön ennem kell különben rosszul leszek. Nem joghurton és gyümölcsön élek, azokat két fő étel között próbálom bevinni, hogy ne csak kenyeret és húst egyek.. A hízás nem zavar, de ezt is leírtam, hanem az, hogy hiába eszem ennyit, így is éhség érzet gyötör ami miatt néha éjszakánként háromszor is felkelek és ennem kell. Erre kerestem tanácsot. A hízás részét mint információ írtam le. Nem értem miért kell rögtön nekem támadni.

2019. júl. 24. 10:03
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Honnan kellett volna tudnunk, hogy nem csak gyümölcsökön élsz? A kérdésben csak azt írtad kb. A végén megemlítetted a főtt ételt, de azt nem, hogy milyen gyakran eszed, így nekem a kérdésből az jött le, hogy próbálsz csak almán élni. De ha nem ez a helyzet, akkor jó :) Lehet tényleg a cukroddal van valami...
2019. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg sokat mozogni is! Nekem a dokim azt mondta napi minimum fél óra séta csodákat tesz. ÉS nem szabad órákig tétlenül feküdni napközben, csak ha azt érzem, hogy ledőlnék egy kicsit. Mindig tegyek-vegyek valamit. (Tegnap pl kimeszeltem a spejzot :D)
2019. júl. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
9%
Biztos pedig hogy nem úgy eszel ahogy kéne. Azt kell enni amit kívánsz. Ha az zsírban tocsogo fánk akkor az. A szervezeted tudja hogy mire van szüksége.
2019. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ezért nem esik jól, hogy bár ezek szerint nem írtam le érthetően, rögtön a legrosszabbat kell feltételezni és leszedni a fejemet, hogy megvonom a gyerektől az ételt, mert nekem az alakom a legfontosabb (ha az lenne, se teherbe nem estem volna, se nem tartanék ennyi plusz kilónál..).

Járok sportolni heti kétszer és amúgy is dolgozom, igaz az sok üléssel jár, de oda is be kell valahogy jutni, szóval nem sokat fetrengek.:)

2019. júl. 24. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!