Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket milyen kifejezések...

Titeket milyen kifejezések idegesítenek a terhességgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Engem: babás vagyok, sikeres babásodást, pocaklakó.
2019. aug. 16. 16:03
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Jókat röhögök 😃

"Terhesek vagyunk" is vicces.


Aztán vannak azok a kérdések, hogy "hogy van a baba?" - honnan tudjam, mikor még a hasamban van 😬


Meg mikor itt valaki minden válasza alá odaírja, hogy pl 17+4 kismami - nagyon releváns információ...


Engem ha valaki kijavít, hogy nem terhes vagyok hanem várandós, akkor szívesen felajánlom neki, hogy cseréljünk, mindenkinek más ez a 9 hónap és az enyém bizony terhes, még ha az eredmény érdekében végig is csinálom szívesen. Ettől még ez nem egy rózsaszín 9 hónap az én esetemben

2019. aug. 16. 16:29
 12/40 anonim ***** válasza:
75%
2 gyerekem van. Engem ezek közül semmi nem idegesít. Mindenki úgy élheti meg a terhességét és a kisbabájával az életet, ahogy akarja. Nem foglalkozom a kifejezésekkel, ha valaki így mondja, így mondja. Miért lenne ez rám akármilyen hatással is? Ilyen szinten nem szoktam belemászni mások életébe. Ha ő babásodik, pocaklakója van és terhesek a férjével, hát örülök neki, ha boldog. Ezek csak szavak, nem? Bizonyára azért mondja így, mert neki így esik jól. Téged miért érdekel olyan szinten, hogy érzelmeket kelt benned, viszed magaddal, magadban és kérdést írsz ki róla? Ez elég komoly érdeklődés a téma iránt. Vajon miért zavar?
2019. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszas okfejtést. Ha voltál már terhes akkor tudod, hogy az emberek iyken szavakkal kérdezgetnek téged, a te terhességeddel kapcsolatban. Ezt én és úgy tűnik egy csomó másik hozzászóló is szórakoztatónak tartja. Nekünk jól esik ezt megosztani egymással. És neked milyen lelki problémád van, hogy úgy érzed itt kell ilyen hosszan kifejtened, hogy téged nem érdekel a kérdés? A saját tanácsodat nyugodtan alkalmazd magadra is: ne érdekeljen másokat milyen kérdések feltétele és megválaszolása szórakoztat, hanem görgess tovább, ha téged ez nem érint.
2019. aug. 16. 16:44
 14/40 anonim ***** válasza:
88%

32 hónapos - egy éves kor után ne hónapozzunk már


17+5 hkm - még a nőgyógyászodat se érdeklik a +napok, nemhogy itt bárkit. De tkp az se, h terhes vagy


Ovu, mensi, hasszúrka, tojcsis nyák - a tesztes kérdések en bloc


Az alap pancsi, fürcsi, szopi, T/1et már emlegettük, borzalmasak.

2019. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
81%

Egyetlen dolog idegesített, mikor terhes voltam(igen, nekem mind2 terhes volt), hogy van a baba? Nem baba, hanem magzat, és nem tudom.

Alapvetően pedig a többesszám zavar, fogzunk, szopizunk(örülök, ha az illető szexuális élete is rendben van, de nem érdekel), nehezen kakilunk, mászunk stb.


Megj:

Sokan egyébként nem ismerik a terhes szó igazijelentését. Ez a szó ugyanis nem terhet jelent. Sokkal szebb az eredete. Kazinczy nyelvújítása a tereh ősi magyar szónak, melynek jelentése: térben-időben kiterjedő gyönyörűség pl: “még nézni is tereh..”. Így a terhes nő jelentése: térben-időben kiteljesedő gyönyörűségben lévő.

2019. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
60%
Bocs, azt hittem beszélgetni akarsz a témáról. Legközelebb írd ki a végére, hogy csak az írhat, aki egyetért.
2019. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%
Én a TEJCSItől tudok a falnak rohanni... 😂
2019. aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Jó, következőket okvetlen odaírom, hogy aki pszichológialag akar analizalni és nem a kérdésre válaszol az ne is írjon, hátha segít...a többiekkel meg beszélgetünk majd a témáról, ami fel lett vetve
2019. aug. 16. 17:00
 19/40 anonim ***** válasza:
65%

Ez a bejegyzés elfajult a kismamák kimritizálása felé.

A kérdező egy kultúrálatlan ellenkezőnek szánt válaszában leírta, hogy az idegesíti eredetileg, hogy mások (AKIK NEM TERHESEK ÉS AZ ISMERŐSEIK), ilyen kifejezéseket használnak.

Azzal egyetértek hogy sokan hülyeségeket tudnak kérdezni "Hogy van a baba" , aki még csak a pocakodban van és társai. Azt viszont nem értem hogy mások miért mennek àt másik irányba, hogy jesszus más kismamák milyen kifejezéseket használnak.


Szerintem ezt akarta mondani pontosabban az ellenkező, amivel teljesen egyetértek.


Valamint ti nagyon kötekedő kismamák, most komolyan ez a legnagyobb problémàtok?

Nemár!

2019. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
61%
Kultúràlt ellenkező
2019. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!