Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13/4 napos terhesen bárányhiml...

13/4 napos terhesen bárányhimlős lettem . Már 3. napja tart.14 hétig nagy a kockázat, hogy magzat karosodik. Valaki járt mar hasonló cipőben ennyi idős vagy kisebb terhességgel? Osszd meg velem a történetedet kérlek. 😢

Figyelt kérdés

2019. febr. 14. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Erre én is kíváncsi vagyok! 31 éves vagyok,20 hetes terhes és rettegek,hogy most leszek himlős :S
2019. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
20. héttől már szinte nincs kockázata ha elkapod a magzatra nézve szval neked nem kell félned .
2019. febr. 14. 16:59
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább az orvosod kérdezd meg ö pontosabb valaszt tud adni.Jobbulást kivánok.
2019. febr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
25%
Azt meg kérdezhetem hogy kaptatok e oltást a bárányhimlő ellen? Én nem oltattam be a két lányomat ettől rettegve hogy ne legyen az hogy majd amikor babát várnak akkor kapják el!! Át is estek rajta szépen nem lett semmi baj.. Most várom a 3. Kislányom és úgy tudom hogy kötelező lessz az oltás. De ha beoltatom majd a kicsit és felnött korában el kapja amikor babát vár akkor mi lesz? Nagyon kívánom nektek hogy semmi baj ne legyen beszéljetek orvossal figyeljetek nagyon oda a babára.. Kívánom mielöbbi gyógyulásotokat kismamák!!
2019. febr. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy ossza meg olyan velem a törtenetét aki átesett hasonló dolgon mert az orvosok csak százalékokat meg vizsgálati lehetőségeket tudnak mondani, s mivel most kb 2 hétig még meg nem gyógyulok nem tudják elkezdeni a vizsgálatokat próbálok addig többet megtudni.
2019. febr. 14. 17:31
 6/18 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, én nem kaptam oltást s nem is estem át gyerekkoromban , mint kiderült most anyukámtól. A kisfiamnak én beadatam s álmomban nem gondoltam volna , hogy én meg pont terhesség alatt kapom el ha 32 év alatt eddig nem volt.
2019. febr. 14. 17:34
 7/18 Syoss87 válasza:
76%
Nővérem bárányhimlős volt amikor megtudta hogy terhes. Nem lett semmi baj.
2019. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%
Elso trimeszterben kspta el baratnom anyukaja. Sajnos nem fejlődött ki a jobb keze csuklotol lefelé..
2019. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
4-es, nem értelek. Az oltásnak pont az a lényege, hogy ne kapja el az ember azt a betegséget, ami ellen beoltották.
2019. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

11 hetesen kaptam el, nem lett baj. Genetikai UHra küldtek abból a megfontolásból, hogy ha átment a fertőzés, az súlyos alaki károsodást okozott és látszani fog a vizsgálatnál. Egészséges kislányom született, aki óvodás korában elkapta a bárányhimlőt, tehát biztos, hogy nem ment át.


Aki terhesen bárányhimlős közelébe kerül és nem 100%-ig biztos benne, hogy átesett már a betegségen, az kaphat immunglobulint (kész ellenanyagot), ami megvédi a betegség kialakulásától. Ezt én akkor nem tudtam.

Terhesen oltást felvenni már nem szabad (élő, gyengített vírust tartalmaz).


A szülés közeli időszakban elkapott anyai bárányhimlő veszélyes a születendő babára!

2019. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!