Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt állandóan aggódó,...

Vannak itt állandóan aggódó, ideges kismamák? Le tudtatok "szokni" az állandó rettegésről?

Figyelt kérdés

Ez az első terhességem 19. hete. Holnap megyek a második genetikai ultrahangra, es szó szerint rettegek attól, mit fognak látni, mint ahogy minden egyes ultrahang előtt.

Tudom, hogy neten több a negatív beszámoló, de annyi horrorsztorit olvasok mostanában, hogy most már szinte elképzelhetetlen, hogy minden rendben legyen.

Érzett így valaki? Mit tudnék tenni?


2019. aug. 27. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pld ne olvass olyan dolgokat amik ennyire negatívan befolyásolják a gondolkodásodat.A félelem,féltés terhesen normális, de az hogy ha problémamentes a terhességed és te már csak azt tudod elképzelni minden uh előtt, hogy tuti baja van a babádnak az már beteg dolog.Gondolj arra, hogy minden rendbe lesz, nincs okod aggódni és hogy végre újra láthatod pár percre.Ennyi.
2019. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de lehet túl sok a szabadidőd. Nekem második terhesség 16. hét, épp délben másfél órát szenvedtem a gyerekem altatásával (hónapokig 5 perc alatt megvolt, most valami változott és egy hete katasztrófa a az altatás), az sem jutott eszemben közben, hogy terhes vagyok, nem hogy az ultrahangok miatt aggódjak.... Pedig nekem még lenne is okom, 12. héten valamit találtak a szívénél és 21. héten kell menni magzati szívultrahangra. De egy másfél éves meg a háztartás stb. mellett szerintem képtelenség túlaggódni egy terhességet. Keress egy új hobbit, foglald el magad.
2019. aug. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es, tény, hogy sok. Van időm túlgondolni.. Köszönöm a válaszokat, megprobalom megfogadni a tanácsokat
2019. aug. 27. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van a másodiknak, nekem is első terhesség alatt volt időm agyalni, bár azért ennyire nem tettem tönkre magam. De most 21-hétnél járok. Azt sincs időm megsiratni, hogy egész nap rosszul vagyok. Na ezt magyarázd meg az én 1 év 4 hónaposomnak. Egész nap feküdni tudnék, de ebből 10 % amit fekszem, az a másfél - két óra amit alszik. 🤣
2019. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt időm, 38. hétig dolgoztam mellette ingatlan adás vételt és költözést toltunk, mégis folyton aggódtam..

Egy közepes kockázatú kombinált teszt miatt azt hittem Down szindrómás, utána véreztem 23. héten akkor megint rettegtem, utána a vége felé már rossz volt a vérnyomásom, akkor a toxémia volt a nagy félelmem. Meg apróbb dolgok.


Megnyugtatlak, ha kint van rosszabb lesz.

Bölcsőhalál.. 7 hónapos de még mindig félek éjjel, ráadásul tegnap első alkalommal beriasztott a légzésfigyelő, de szerintem csak azért lemászott róla a kisasszony már, és nem érzékelte de fejvesztve rohantam.

Másrészt minden egyéb. Eszik e eleget, hasa rendben van e.. Első láznál is tiszta ideg voltam 39.4 😨 Oltások..

Nem biztatni akarlak csak..

2019. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont erre gondoltam. Mitől változna az aggódás későbbiekben.
2019. aug. 27. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
Uh előtt én is aggódom. De így hétköznap nem. Dolgozol? Mert pl nekem melóban az sincs meg hogy terhes vagyok. Épp a jövő évi pénzügyi tervezésről -beszéltünk mikor leesett, hogy ezt tuti nem én fogom már. Szerintem foglalkozz kicsit mással is mint a babával.
2019. aug. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Dolgozom, de a munkám elég nyugis, nem köt le teljesen sajnos.
2019. aug. 28. 06:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Első terhesség, nagyon sokáig próbálkoztunk így az első trimesztert végig aggódtam, hiába próbáltam lekötni magam a munkával.


Inzulin Rezisztenciàm van, halvány barna vérzésem volt 6-8 hét között, sokat görcsöltem, elég erősen még sem találtak semmit, semelyik uhn sem.

Folyton egy magánorvoshoz rohantam, akit hirtelen találtam a pozitív teszt után, hogy megelőzzek bàrmilyen bajt.

Ez a doki majdnem le is mondott a babáról amikor halványan véreztem és nem akart elmúlni.


Ezért kerestem egy másik dokit, hátha ő másképp látja. Női nőgyógyász, teljesen másképp ált a terhességemhez. Annyira megnyugtatott, hogy teljesen másképp láttam a dolgokat. El is múlt a vérzésem 8. hétre. Folyamatosan támogatott lelkileg Héra Anna doktornő, így 12. héti genetikára már elég nyugodt állapotban mentem.

Ugráltam örömömben hogy vége az első trimeszterben, nincs nagyobb baj, túléltünk mindent a magzatommal.

Alig várom a következő uh-t, egy csepp aggódás nélkül.


Szóval azt mondom, hogy nálam a doki váltás tett nagy változást, meg az első trimeszter vége.

2019. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnos aki alapbol szorongos alkat,mint en is,az mindig talal valamit,ami miatt lehet aggodni. Es akkor jonnek azzal a dumaval,h ne gondolj rosszra mert bevonzod. Ettol falnak megyek. Az ember utana ugy erzi,ha valami rossz tortent,az o hibaja,mert bevonzotta. El kell foglalni magad es bizni,h te azerencses leszel es semmi gond nem lesz. Max surubben jarsz terhesgondozasra. En annyira szorongtam,sirtam,feltem,hogy a meglevo kislanyomra mar hatassal volt (bepisilt,bekakilt ujra) ,muszaj volt valtoztatnom es lazulni.
2019. szept. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!