Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomás kérdésben jártasak...

Vérnyomás kérdésben jártasak vagytok?

Figyelt kérdés

38. hétben járok. Nappal 110/70 körüli vérnyomásom van, de estére mire bedagadnak jól a lábaim, már van, hogy 145/100 körülit mérek.

Ez már ilyenkor normális, vagy lehet hogy gond van?


2010. júl. 13. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

nem normális. Nézesd meg a vizeletedet, nehogy fehérje legyen benne. Amúgy meg már nincs sok hátra, 1 héttel szülés után már nem leszel vizes.:)

rám még csak most vár majd a vizesedés, most lépek majd csak a 6. hónapba. (tavaly is szültem és magas volt végig a vérnyomim. A dokim akkor azt mondta, hogy 140/90 fölé nem szabadna mennie a vérnyomásnak.)

2010. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is felment néha, és az én dokim azt mondta, hogy ami nem jó az valóban a 140/90, de TARTÓSAN. Az, hogy este felmegy, egyébként meg normál, az nem ez a kategória. Nézesd meg valóban a vizeletedet, de szerintem neked sincs semmi, csak estére, a sok rohangálás, stressz megemeli.
2010. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
150-es vérnyomással és vizesedéssel rögtön mentem a kórházba....babával jöttem haza. :) Szerintem az esti magas, pláne, hogy még a lábad is dagad!
2010. júl. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az egyik ismerősömnek is ez volt. Neki a legrosszabb eset jött be. Pont emiatt ment orvoshoz és bent tartották, aznap este ki is vették a babát, mert mind a ketten meghaltak volna máskülönben. Mellesleg neki is dagadt a lába.
2010. júl. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem 150 után megcsászároztak !

Csodálom ,hogy eddig nem tűnt fel ez a dokidnak !

2010. júl. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor most már még inkább fel vagyok háborodva, mert beszéltem a védőnőmmel és azt mondta, hogy ha csak estére megy fel, ne foglalkozzak vele. Viszont ha egész nap 150 körül van, akkor van gond.

Most akkor mi is van?! Ma is délután négykor 145/100 volt most pedig 140/95

2010. júl. 15. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

nekem 168/117 volt a vérnyomásom a 36. héten kaptam rá gyógyszert és rendben tartotta. nekem azt mondták, hogy akkor van gond ha egész nap 140/90 felett van. ezért 3x kellett mérnem. a szülés magától indult be a betöltött 38. héten. menjél be a kórházba mert amikor engem a körzeti beküldött, akkor néztek vérnyomást, vizeletet,vizesedést és vérképet is csináltak hajnal 2-kor, mert ki kell zárni egy "betegséget" pontosan nem tudom a nevét. terhesség alatt a második érték mindig magasabb mint egy nem terhes embernek. és azt is mondták, hogy ha csak az egyik érték megy a megengedett fölé az nem probléma. amúgy a nőgyógyászok csak az első értéket figyelik.

2010. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!