Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha már ilyen korán ennyi...

Ha már ilyen korán ennyi csíkom van, akkor mire számítsak?

Figyelt kérdés

26 hetes terhes vagyok most. Nem voltam sosem hízásra hajlamos, vagyis azt ettem amit akartam és mindig konkrétan sovány maradtam. Na ez a terhességgel megváltozott, hiába a rosszullétek, mostanra felszaladt 10kg (ami amúgy tetszik nekem, végre "átlagos alkatom" van szerintem legalábbis). Viszont a gyors hízástól szétrepedt a bőröm. A melleim tele vannak lila csíkokkal már kb két hónapja, combom, fenekem is. Hasam egyelőre nem. Kenem amúgy, de hát tudjuk, hogy ez genetika. Olyanokat kérdezek, akik hasonlóan jártak: mennyire lett durva a terhesség végére? Megállt valamikor vagy mindig több és több csík lett? Szülés után jobb lett esztétikailag és ha igen, mennyi idő után?

Örülök a hasonszőrűek válaszának és légyszi a felesleges infókat (mint "én kentem és nem lett csíkom" vagy "nem normális amennyit hízol") kerüljük, van orvosom aki szerint ez mind a természet rendje és azzal is tisztában vagyok, hogy megéri az áldozat a kisbabáért. Köszönöm!


2019. aug. 27. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos genetika. Kentem, csak 8 kg-ot híztam, kis túlsúllyal kezdtem a terhességem. KB a 30. hétig semmi nem volt. Utána elkezdett a vakbél műtéti hegemnél repedni, majd köldököm alatti részen. 6 hónapos a kislányom, már szépen halványodik.
2019. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem érdekes módon a szülés után lettek csíkjaim.Elhalványultak, nem igazán feltünőek.Én azt mondanám szedj kollagént meg c vitamint az jót tesz a bőrnek, sok folyadék illetve bármilyen tápláló krémmel kenegesd magad, mást sajnos nem tehetsz.
2019. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jól elhalványultak! Sajnos én hajlamos is vagyok rá, nagyon spvány voltam kamaszként és minimális mell és fenéknövekedésnél is zebráásodtam. De tényleg elhalványul. Egy idő után (2-3 év) lebarnult állapotban sincs igazán különbség, pedig jól barnulok.

Én lusta voltam ellene csinálni bármit is, és azóta se kezeltem semmivel, őszintén szólva én biztos vagyok benne hogy a kezelgetésnek semmi tudományos alapja nincs, de aki jól érzi magát, kenje csak.

2019. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Áh én hiába kenegettem meg vetettem be minden praktikát, sajnos durván csíkos lett a hasam. És nem azon múlik ez mennyit hízol. Itt vagyok mindenórásan (39+4) és 6 kilót híztam összesen. Mégis olyan mint zebra. Ez genetika. Sajnos nincs mit tenni vele.🙁 El fog halvány ülni, kifehéredik. Ez tuti mert nekem már a terhesség előtt is volt a combomon és kifehéredett. Ettől független azért látszik. Én biztos hogy tankini parti leszek szülés után
2019. aug. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csak szülés után jöttek elő. Kollagént szedek, úgy látom, sokat halványult.
2019. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez genetika. Én csak sima testápolót kentem a hasamra és a mellemre és azok egyáltalán nem lettek csíkosak, pedig híztam rendesen és alapból se voltam sovány...

Viszont olyan szinten keloidosodnak a hegeim, hogy császár után kénytelen voltam arany áron kezeltetni a heget, mert úgy nézett ki, mint valami vörös giliszta.

2019. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Biztos, hogy genetika 3 gyermekem van vékony alkatú vagyok 53-54 kg jócskán híztam várandóság alatt a gyerekek mindegyike 4 kg-mal jött világra! Soha nem kentem semmivel sem a hasam sem! Sehol nincs egyetlen csíkom sem! 65 kg-ig mentem fel terhességek vègére! Most 72 kg vagyok életemben nem voltam ennyi most teszteltem pozitívat de így sincs sehol sem csík!
2019. aug. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem az én válaszom is hasznos bár nekem meg nem a terhességtől vannak csíkjaim, hanem.kamasz koromból mikor nőttem. Bár ebből kifolyólag gondolom lesz most is (19.het)

A helyzet az hogy teljesen kifehéredtek 1-2 év alatt és mivel alapból fehér bőrű vagyok csak közelről látszik. De amíg be nem állt ez az állapot elég csúnya volt. Pl belilult ha fáztam meg ilyenek. De ezt már nem csinálja, szóval szerintem nem katasztrofa. Ez is olyan szerintem, mint a narancsbőr, a nők többséget érinti de valamiért a tökéletesség jegyében a társadalom megpróbál úgy csinálni mintha abnormális lenne. Hat én úgy döntöttem, hogy teszek rá...

2019. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!