Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség vércukor szint...

Terhesség vércukor szint probléma mellett, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Sajnos cukor beteg vagyok, nem kell inzulint adnom, csupán szigorú diétát tartanom, illetve két havonta megyek vizsgálatra. Nehezen sikerült teherbe esnem, most 10 hetes vagyok. A nőgyógyászom szerint most, hogy terhes lettem jobban figyeljek oda a vércukor szintemre reggel és este is mérjem, illetve a diétát ne hagyjam abba. Szerinte máson nem kell változtatnom. A védőnő viszont teljesen el bizonytalanított. Szerinte nem lesz elég a diéta, mert már híztam 2 kilót (169 cm és 55 kg vagyok jelenleg) szerinte drasztikusabb diéta kell, meg már most el akar küldeni terheléses vércukor vizsgálatra. volt már valaki így? Elég volt a sima bevált diéta, vagy változtatni kellett? Jövő héten megyek az orvosomhoz a rendszeres kontroll vizsgálatra őt biztosan megkérdezem, de addig is hátha volt valaki hasonló cipőben?
2019. jún. 21. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én gdm- es voltam, 8. hónapban derült ki a terheléses cukor vizsgálaton. Ha valóban magas a cukrod, a sima diéta nem jó. Szénhidrát diéta kell. Jól mondta a védőnőd. El kellene menni egy terheléses cukor vizsgálatra, illetve egy diabetológushoz, aki személyre szabott ch diétát ad neked.

Ez komoly dolog, tényleg árt a babának a magas cukrod, ugyanis ezt a sok cukrot az ő kis szervezetének is le kell bontania.

Vércukormérőt szoktak adni a diabetológián általában, igy mérheted az evés utáni 1 órás cukrot. Ha inzulinra kerülne sor, akkor se dől össze a világ, nekem is kellett utolsó hónapban. Szülés után szinte azonnal rendeződött a cukrom.

2019. jún. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Igen, indokolt az előrehozott vizsgálat és kell a szigorúbb diéta is.

Én GDM-es voltam, 24 hetes cukorterhelésem épp egy kicsivel volt határérték felett. 180 g ch-s diétát kellett kezdenem, majd cukorprofil vizsgálatra befektettek. Borzasztó volt az eredményem, össze-vissza kiugrált a cukrom. Ekkor irányított a nőgyógyász diabetológushoz, mert a terhesség előrehaladásával ez csak rosszabb lesz. Így is történt. 150 g ch diétával a 30. hétig jókat mértem, majd elkezdett kiugrálni a reggeli után 1 órával mért eredményem és nem úsztam meg az inzulint. Szigorúan tartottam végig a diétát, mégis kellett emelgetni az inzulint. Az utolsó hónapban már napi 9x szúrtam magam (6 mérés, 3x inzulin). 5 kilót fogytam a teherbeesés előtti súlyomból mire szülni mentem.

Szóval biztos hogy változtatni kell majd a diétádon, szigorúan kell tartani elsősorban a babád miatt, hiszen most ő a legfontosabb.

Lépj be face-n a terhességi cukorbetegség csoportba és olvasgass, ha van kérdésed tedd fel mert szívesen segítenek hozzáértők, nagyon hasznos.

Ki kell tapasztalnod hogy mi az amit elbír a vércukrod stb.

Az én kisfiam egészségesen született, most 2 éves gyönyörűségem és a diéta meg szurkálás egy percét sem bánom.

Ha lesz következő terhességem már eleve elődiétáztatnak, előrehozott terhelést csinálnak és szinte biztos lesz megint az inzulin is.

2019. jún. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

En is cukorbetegen estem teherbe, senkinek eszébe nem jutott cukorterhelést csinálni. Mimek? Úgy se jó, nem hogy terhesen. Mérd otthon, járj 2 havonta kontrollra (nekem mindig 5 pontos cukor+inzulin volt, de saját reggelis). Ez nem olyan mint a gdm.

Hány grammos most a diétád? Gyógyszert szedsz mellé?

2019. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
3: lehet hogy nem pont olyan mint a gdm, de bizony súlyosbodni fog és szinte biztos hogy inzulinra fog szorulni.
2019. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, súlyosbodhat, de nem mindegy milyen típusú a cukorbetegsége, hány grammos a diéta stb. Az enyém pl egyik gyereknél sem változott semmit.
2019. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőd úgy hülye, ahogy van. Terheléses vércukorvizsgálatot nem csinálnak cukorbetegnek. Menj el a diabetológiára és ott beszéld meg a továbbiakat.
2019. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem.olyan mint a gdm, azt a kezelésre értettem. Általában különben a már meglévő cukorbetegség sokkal ritkábban lesz rosszabb a terhesség előrehaladtával (persze ez a kezeltre értendő), mint a gdm.
2019. jún. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!