Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van esély méhen kívüli terhess...

Van esély méhen kívüli terhességre? Volt már így valaki?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam ultrahangon, 4 hetes 4 napos terhes voltam akkor. Az orvos az ultrahangon nem látott szinte semmit, csak egy apró pöttyöt ami lehet kezdődő petezsák is de lehet egy ér is. A méhnyálkahártyám meg van vastagodva. Egy hét múlva kell visszamennem. Ami aggaszt, hogy pozitív teszt óta érzek "mindjárt megjön" érzést a hasamban, de leginkább a jobb oldalon.... Lehet ebből normális terhesség? Tudom, hogy korán mentem. Nem is vártam semmit csak azt, hogy kizárja a méhen kívülit, erre meg még csak jobban félek....

2019. szept. 2. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont ez miatt elég csak a 6. vagy 7. héten menni, addig teljesen felesleges. Egyrészt semmit sem lát még ilyen korán és semmi sem biztos. Ha van is petezsák nem biztos, hogy van embrió is, ha van embrió, nem biztos, hogy lesz szívhang. Ez mind elkerülhető, ha nem sietünk sehova.
2019. szept. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az eszement hülyeséget nem is értem minek terjesztik gyakorin. Mielőtt méhen belüli terhességet lehet látni, hogy a büdös francba lehetne méhen kívülit?

Azt sem látják a 6. hét előtt. Felesleges 4 hetesen orvoshoz rohangálni, aztán meg nyafogni, hogy nem látnak semmit. Persze, hogy nem látnak semmit, mert az UH sem egy csodagép. Már így is elég durva, hogy pár mm-es petezsákokat látni lehet, de nekünk persze az se elég. Elárulom: a "mindjárt megjön érzés' tök normális terhestünet, és az sem ritka, hogy egyik oldalon jobban fáj, lehet hogy épp ott van a sárgatest.

De persze, lehet még belőle méhen kívüli is akár, miért ne lehetne? Várd meg türelmesen a 6 hetet és kiderül. Orvoshoz akkor kell elmenni, ha bajod van.

2019. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 khniki ***** válasza:
Normálisak ilyenkor a menzesz szerű görcsök, nekem úgy 2 hét után múltak el. Egyébként ha nem vérzel, tényleg nincs értelme a 6. hétnél előbb menni.
2019. szept. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!