Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placenta mellső falon...

A placenta mellső falon tapad, eléri a méhszájat. Jár valamilyen veszéllyel ez?

Figyelt kérdés
A védőnő annyit mondott, hogy ne essek el (hatalmas tájékoztatás).
2019. szept. 3. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad szexelni àltalában.


Érdemes sokat pihenni.


Ez még feljebb mehet, minden alkalommal mondani fogják, hol tart, ha nem, kérdezz rá

2019. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány hetes terhes vagy? Azért az nem mindegy
2019. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
13 hetes vagyok.
2019. szept. 3. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha csak eléri, de nem fedi, ahogy nő a méhed, még feljebb fog "menni" jellemzően kb. a 20. hét körülre, ezért a szülést nem befolyásolja majd. Addig a szexet nem szokták "engedni" meg a manuális méhszájvizsgálatot, de nem kell vele feküdni vagy kifejezetten védeni magadat jobban, mint más egészséges terhességnél. És a dokidnál tudsz inkább ilyesmire rákérdezni.
2019. szept. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 11.heten nekem is így volt, de nem pánikoltattak, mondta a doki hogy ahogy nő a méh feljebb fog menni nem lesz a mehszajon... Nem is tiltottak el az együttléttől, vagyis senki egy szóval nem mondta hogy nem szabad, így mivel nem is gondoltam hogy baj lehet mi együtt is voltunk. A 18-20.hetin kérdezz rá hogy még mindig eléri-e a mehszajat.. Valószínűleg nem fogja
2019. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is mellső fali, az elején ( 12 hét körül ) elérte a méhszájat, majd utána már fedte ( 20 hét körül ) és 24. hétre ( 6 nap alatt!! ) “ vissza ment a helyére “. Ahogy nől a baba, úgy a placenta is elindul szépen felfelé.

Kíméletesebb mozgás, kevesebb hajolgatás ( felmosás, porszívózás ), és egyáltalán ne emelgess. Nekem a szexre annyit mondtak, hogy csak okosan, tiltani nem tiltottak!

Előfordulhat vérzés, barnázás is ilyenkor.

Ne aggódj, fel kúszik lassan a helyére, lehet mire mész az orvoshoz következőre, már jó helyen lesz. Csak próbálj picit többet pihenni.

2019. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat:)
2019. szept. 3. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!